Ayşegül Savaş

Ayşegül Savaş

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
"Bir kaç senedir ağır bir bel ağrısı çekiyorum,fizik tedavi,kremler,düzenli egzersizler ve daha neler neler denedim ama bir türlü belimde ki ağrı çözülmedi hatta giderek hareket etme kabileyitimi kısıtlamaya bile başladı.  
"Acı doğaldır, acı anlaşılmalıdır, kabul edilmelidir. Çünkü doğal olarak acıdan korkarız, acıdan kaçınırız. Bu yüzden pek çok insan kalpten kaçınır, kafaya takılır.
Ağaçlar biz de her zaman huzur, sığınma, güven duyma gibi özgürlük gibi duyguları çağrıştırır. Evrenin Planetinde yer alan ağaçlar, çiçek terapi de yüksek titreşimleri ile diğer çiçek özütlerinden farklı çalışırlar...
Bach Çiçek sisteminin 38 çiçek özü, güven, huzur ve sevgi dolu çocuklar yaratabilmemizde oldukça destekleyici kürlerdir. Çiçek kürleri çocuklarımızın değişik ruh hallerinde oluşan dalgalanmaları, korkuları, çekingenlikleri, sosyal gelişimleri ve ruhsal dünyaları ile ilgilenen şefkatli bir anne gibidir.
"Koşulsuz olarak kendimizi kabul etmek ve hayal kırıklığına karşı yüksek hoşgörü göstermek, zihinsel sağlık için iki ön şarttır." Edward Bach - 12 Şifacılar
Sevgili okuyucularım uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,
İzafi dünya dediğimiz,yaşam koşullarımızı gerçekleştiren,bize sosyal statü ve kimlikler getiren maddi dünyanın işleri ile dolu olan sorumluluklarımızla o kadar meşgulüz ki,Ruhani olanı ve maneviyatı iyice derinlere gömdük bir çoğumuz.
Orta Asya ritüellerinin inanışlarına göre, çiçeklerin suları ile yıkananlar,genç ve sağlıklı olurlarmış. Nerolla Prensesi 18.yüzyılda adını verdiği Portakal çiçeklerinin kokusu ile tarihe imzasını atmış bir kadın. Toplantılarına gitmeden önce ellerine,bileklerine sürdüğüp Portakal çiçeği özü ile giydiği beyaz eldivenlerinden yükselen bu şifalı kokular,herkesi etkiler,herkesin Prensesi çok sevmesine neden olmuş.
Çocuklarımız evrenin saf enerjisi, neşesi, canlılığı, saflığı, pırıl pırıl zihni ve ruhu ile parlayan yaşam enerjilerimiz. Bir Çiçek kadar naif, saf, rengarenk, mis kokulu çocuklarımız. Henüz anne karnında iken kurulan yüksek temas 2.Çakra alanında hayat bulur. Yaratıcılığımızı simgeleyen bu eterik alan, ebeynliğimizle doruğuna ulaşır.
Korku ile baş etmek için ortaya konan davranışlar,mantıksal olmaktan çok refleksif tepkiler dediğimiz tepkilerdir. Hiçbir mantığa sığmayan,saf kendini koruma enerjisi ile donatılmış bir korunma refleksi diyebiliriz. Bazen güçlü tehlikeler karşısında korunmak gibi ya da deprem olduğunda insanların camlardan aşağılara atlamaları gibi refleksif.
Sayfa 1 / 2

Kategorilerden Seçmeler