DOLAR 16,7681
EURO 17,5226
ALTIN 974,109
BIST 2443,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Çocuklar ve bach çiçekleri

13.12.2017
A+
A-

Bach Çiçek sisteminin 38 çiçek özü, güven, huzur ve sevgi dolu çocuklar yaratabilmemizde oldukça destekleyici kürlerdir. Çiçek kürleri çocuklarımızın değişik ruh hallerinde oluşan dalgalanmaları, korkuları, çekingenlikleri, sosyal gelişimleri ve ruhsal dünyaları ile ilgilenen şefkatli bir anne gibidir.

Çocuklarda bizim gibi yılların biriktirdiği blokajlar ve biçimlendirmeler yoktur bu yüzden çiçek kürleri onlar üzerinde çok daha hızlı çalışır. İçlerinde direnç taşımayan, saf enerjide ki çocuklarımız, kişisel gelişimleri yanı sıra ruhsal, bedensel ve zihinsel değişimlerinde ki farklılıklarla birer çiçek olma özelliği taşırlar. Yaratıcı Drama Eğitmenliği yaptığım bir dizi okulda, çocuklarla çalışırken, hep aynı gerçekle karşılaştım; yaratıcılık özgürlüklerini doğru şekillendirmek ve onlara bu konuda yön vermek. Birçok çocuğun yetenekleri çoğu ebeveyn tarafından kendi ilgi boyutları ile yakınlaştırılarak oluşturulur.

Çocuğunun çok iyi resim yaptığını söyleyen bir anne, bunu keşfettikten sonra bu yetenekle ilgili geliştirici çalışmaları çocuğa aktarmalıdır. Ya da çok iyi şarkı söylediğini ve kulaklarının çok iyi duyduğunu fark eden bir ebeveyn, yine o konuyu keşfedip, rafa kaldırmamalı, bunun üzerine çalışmalı, katkı sağlamalıdır. Çocuğun temel karakterinin oluştuğu çocukluk dönemlerinde, ona verilen okul eğitimi, ebeveyn kılavuzluğu ve sosyal çevre oldukça önemlidir. Çocuğun dünyasını kısıtlamamak, sınırlar koymadan sorunlarına yaklaşmak, kanımca ve tecrübelerimce çok daha doğru, pozitif bir yaklaşım olacaktır. Karakter oluşurken ebeveyn tarafından saptanan korku, endişe, içe kapanıklık, aşırı aktif olma, hırçınlık, öfke ya da aşırı yüksek sesle konuşmak gibi ruhsal dalgalanmalarda, Bach Çiçek kitleri oldukça destekleyicidir.

Bach çiçek ilaçları, bebeklere, çocuklara ve hayvanlara, duygudurum ve davranışlarını nazikçe ve güvenle değiştirme özelliği nedeniyle ve herhangi bir kimyasal madde içermediğinden hiçbir yan etkisi bulunmadığı için mükemmeldir. Bach Çiçek Telafileri çocuğu, geleneksel tıpta olduğu gibi fiziksel semptomları ile hedefleyerek değil, bütüncül bir şekilde etkiler. Çocuğun duygusal olarak daha iyi hissetmesine yardımcı olurlar. Bu da fiziksel belirtileri etkileyebilir, örneğin ateşi kırmak gibi. Judy Ramsell Howard’ın yazdığı “Bach Çiçek Çözümleri ile Büyümek” adlı kitabından bir bölümü sizinle paylaşmak isterim. Çocuklarla çalışırken, Bach Çiçeklerinin kullanımı ile ilgili birçok bilgi edinimini sağlayan Judy Ramsell Howard kitabında;

Bach Çiçek Kürleri kullanımı çocuklar ve yetişkinlerde farklılık taşır. Kendini yeterince ifade edemeyen çocuğun gelişimini çok daha yakından takip etmek gerekir. Çözüm yollarının bir çocuk gözünden değerlendirilmesi oldukça mühimdir. Kendinizi çocuğunuzun yerine koymak ve ne hissettiğini anlamaya çalışmak gerekir. Kendi duygularınız hakkında konuşarak, onların duygularını tanımasına yardımcı olun. Sebep ne olursa olsun, Bach Çiçek Çözümleri, ebeveyn ve çocuğun kendilerini oldukları gibi anlamalarına ve kabul etmelerine yardımcı olabilir. Düzenli kullanımı şarttır. Çocuğun fiziksel taşkınlıkları duygusal bir ifadeyi bulamamak, anlatamamasından kaynaklanır. Ağlama, yapma, bağırma demek yerine ona duygusal olmayan gerçekçi bir minik konuşma ile duygusunu anlamasına yardımcı olunmalıdır. Şayet bunu başaramıyorsak işte o zaman Bach Çiçek Çareleri ile bir kaç haftalık, soruna yönelik kürlerin kullanımını terapistiniz yardımı ile gerçekleştirin. İnanılmaz etkin sonuçları daha işin başındayken almanız mümkündür. ”

Basit gibi görünen korkular önceden zihin kayıtlarından silinmeli, pozitif enerjiye çevrilmelidir. Karanlıktan korkmak, ışığın açık kalmasını istemek, canavarlar ya da değişik şekiller görmek gibi adlandıramadığı korkularda kullanılacak Çiçek kürü ile köpekten ya da böcekten korkmak gibi adı konulabilen korkular arasında farklılıklar vardır. Elbette ki Çiçek kombinasyonu da bu unsurlar, tespitler göz önünde bulundurularak, terapistiniz tarafından hazırlanmalıdır. Boşanma, ölüm, kaza gibi büyük travmalarda çiçek kürleri tam bir şifa annedir. Güvensizlik, tırnaklarını yemek, içe kapanık olmak, öfkeli ve hırçın olmak gibi duygusal konularda ki dengeyi yine Çiçek anneler verirler.

Çocuklarınızda güvenle kullanabileceğiniz çiçek özleri ile birçok farklı konuda gelişim sağlamak için de kullanabiliriz. Bu terapi; hatalarından ders almayan çocuklardan tutun da titizlikleri yüzünden sorunlar yaşayan ebeveynlere kadar destek olan geniş bir Çiçek Çemberini içerir. Kardeşinin doğumundan sonra kronik kıskançlık sorunları yaşayan ebeveynlerin birçoğu, düzenli kullanımlar sonunda, sevgi dolu ve daha kardeşe karşı uyum sağlayan çocuklarının olduğunu tespit etmişlerdir. Avrupa’da Bach Çiçek kürleri üzerine yapılan birçok araştırmada Çiçeklerin, çocuğun özünü kaybetmeden hem anne ve babanın hem de çocukların ihtiyaç duydukları erdemleri yaratmalarına yardımcı oldukları saptanmıştır.

Organik Çiçek Özütleri çocuklarımızın çiçek açması için destekleyici enerjitiklere sahiptir,her çocuk çiçek açsın…


YORUMLAR

Solve : *
5 − 3 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.