Hanife Serter

Hanife Serter

Türkiye'nin en büyük özel bankalarında denetim, işe alım, kredi değerlendirme ve analiz, takım yönetimi, şube idareciliği, satış, pazarlama alanlarında çalışmıştır.

ICF Onaylı ACTP Koçluk Eğitimleri ile iş hayatına devam ederek yeni atılan ya da kariyerine devam etmekte olan profesyonellere "iş hayatında mutluluğu yakalama"​ vizyonu ile birebir koçluk ve seminerler yolu ile hizmet vermektedir.  Aynı zamanda Mülkiye'liler Birliği Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hanife Serter; hanifefisek.blogspot.com, E-Koç, Radikal Blog, www.kariyerografi.com , www.yasampluslife.com, Ekonomidoktorunuz.com, Paramedya.com’da yazmaktadır.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Freud der ki " Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar. " İnsan için en zor keşiflerden biridir bu. İnsanın " kendi" aklı olduğunu ondan gizleyen o kadar çok şey vardır ki...
Hayatta insana en iyi gelen şeylerden biri, birinin sizi can kulağı ile dinlemesi ve anladığını gösterebilmesidir. Anlaşılmak her insana kendini çok iyi hissettirir. Hafiflemiş ve rahat... Daha güçlü ve daha kararlı...Atmak istediği adımlardan emin. Kendisi olarak yeterli ve değerli...
Eski bir şarkı sözü... Bilenler devamını hemen hatırlar. Mühim olan neydi ? İnsanlık.  Günümüzde artık bireyseli de geçip toplumca yaşadığımız bu ruhsal bunalımların temelinde ne var deseniz hiç tereddüt etmeden vereceğim cevap: Para !
Dünyanın en güzel üç sesi; su sesi, kadın sesi ve para sesiymiş... İlk iki sesi dünya var oldukça duymaya devam edeceğiz neyse ki ama üçüncü ses doğrusu artık kayboluyor.
 Günümüzdeki para konusunda sorun yaşamayan neredeyse yok gibi . Herkesin paraya dair farklı boyutlarda ve farklı içeriklerde meseleleri var.
Kelimelerle oynamayı severim. Onları farklı şekillerde bir araya getirip yeni yeni anlamlar yüklemeyi de. 
Kişisel gelişim, farkındalık ve pozitif psikoloji hem dünyada hem de ülkemizde altın çağını yaşıyor. Vahşi kapitalizmin acımasızca bozduğu dengemizi, kişisel gelişim eğitimleri, farkındalık organizasyonları ve pozitif psikoloji seansları ile yeniden düzeltmeye, yoluna koymaya, kendimiz olmaya çabalıyoruz.
Haydi hepimiz inkarı bırakıp açık yüreklilikle kabul edelim ve itiraf kısmına geçelim. Kabul etsek de etmesek de onunla aramızda bir çekim, inkar edilemez bir bağ var. İstesek de uzak kalamıyoruz , yokluğuna dayanamıyor, varlığıyla da yetinemiyoruz.
Pozitif psikoloji insan mutluluğunu arttırma, iyi olanı daha iyi yapma, insanı geliştirme, olumlu yönlerde değiştirme, çalıştığı konularda performansını arttırma konularına odaklanan bir alan.

Kategorilerden Seçmeler