Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ev alırken ya da kiralarken binanın Enerji Kimlik Belgesi (EKB) olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı


Türk Borçlar Kanunu kapsamında, gayrimenkul kiralama işlemlerinde tarafların yasal hak ve yükümlülükleri kira kontratı ile düzenlenir.


Yarıyıl tatili ile birlikte öğrencilerin ev arama süreci de başladı. Okulun ikinci dönemini yeni bir evde geçirmeyi planlayan öğrenciler emlak sitelerini ziyaret ediyor.


Bundan yüz yıl kadar önce müşterileriniz sizi dinlemek için ortalama 20 dakika kadar zaman ayırabilirdi. Bugün sahip olduğumuz teknoloji hepimizi dikkatini bir türlü toplayamayan ürkek fareler haline getirdi. Müşterilerinizin dikkatini çekecek bir şeyler söyleyebilmek için 10 saniyeden az bir zamanınız var.


İstanbul İnşaatcılar Derneği (İNDER) Orunsal Başkanı ve Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu sektörde yüzde 25'in kurumsal firmalar tarafından oluşturulduğunu açıkladı.


Yeni bir inşaat projesinden bir ev aldınız. Müteahhit firma bu işi dönüşüm kapsamında kat karşılığı anlaşma ile aldı ama tamamlayamadı. İşte o noktada bir tek hak sahipleri değil yeni tüketici olarak siz de mağdur olabilirsiniz. Hak sahiplerinin açtığı davayla tapunuz iptal olabilir.


Maliye Bakanı Naci Ağbal, konut hesabında devlet katkısının 15 bin liradan 20 bin liraya, azami devlet katkısı oranının da yüzde 20'den 25’e çıkarılacağını açıkladı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, 2018'de ödenecek kentsel dönüşüm kira yardımları, Tüketici Fiyatları Endeksi'ndeki (TÜFE) artışa göre güncellendi. İstanbul, Ankara ve İzmir'deki kira yardımı 860 liradan 960 liraya yükseltildi.


Kategorilerden Seçmeler