Koronavirüs salgını sebebiyle konut hesabında para biriktirenlere 3 ay ödeme yapmama hakkı tanındı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı


Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün yürürlüğe soktuğu ‘Web-Tapu’ sistemine talep yağdı. Peki web tapu nedir, web tapuya nasıl müracaat edilir, videolu ev satışı nasıl yapılıyor?


Türkiye genelinde konut satışları Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %51,4 oranında artarak 118 bin 753'e yükseldi


Oturduğunuz ev güvenli mi yoksa riskli mi? Bunu öğrenmenin yolları var. Riskli bina tespiti için kanunda bir zorunluluk bulunmuyor.


Emlakçılık yapmak isteyen kişilere yönelik olarak yasal zorunluluk haline getirilen Emlakçı yetki belgesi için geri sayım başladı. Peki, emlakçılık yetki belgesi başvuru nasıl yapılır, emlak yetki belgesi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir, son tarih ne zaman dolacak, ücreti ne kadar?


Uygun ödeme koşulları ve fiyata sahip konut sahibi olmak isteyenler TOKİ'nin 100 bin konut projesine başvuru yapmak istiyor. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde inşa edilecek. Vatandaşlar başvurularını e-Devlet sisteminden yapabilecek. Peki TOKİ 100 bin konut projesi için başvuru ne zaman sona eriyor?


Soyağacı ve mirasın ardından Türkiye’nin yenilenen deprem haritası da elektronik ortama aktarıldı.


İnşaat sektörü 2019 yılının birinci yarısını yükselen faiz oranları ve bozulan ekonomik veriler ışığında daralarak geçirmiş, konut satışları nerede ise durma noktasına gelmişti.


Kategorilerden Seçmeler