Uygun ödeme koşulları ve fiyata sahip konut sahibi olmak isteyenler TOKİ'nin 100 bin konut projesine başvuru yapmak istiyor. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde inşa edilecek. Vatandaşlar başvurularını e-Devlet sisteminden yapabilecek. Peki TOKİ 100 bin konut projesi için başvuru ne zaman sona eriyor?


Soyağacı ve mirasın ardından Türkiye’nin yenilenen deprem haritası da elektronik ortama aktarıldı.


İnşaat sektörü 2019 yılının birinci yarısını yükselen faiz oranları ve bozulan ekonomik veriler ışığında daralarak geçirmiş, konut satışları nerede ise durma noktasına gelmişti.


TBMM'den 5 Aralık'ta geçen ve 7 Aralık'ta onaylanıp yürürlüğe giren "değerli konut vergisi" yeniden düzenlenecek. Kararın AKP Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) alındığı belirtildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, değerli konut vergisinin uygulanmasının 1 yıl ertelenebileceğini belirtti.


Emlakçılık yapmak isteyen kişilere yönelik olarak yasal zorunluluk haline getirilen Emlakçı yetki belgesi için geri sayım başladı. Peki, emlakçılık yetki belgesi başvuru nasıl yapılır, emlak yetki belgesi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir, son tarih ne zaman dolacak, ücreti ne kadar?


Dar gelirli yüz binlerce aileyi ev sahibi yapan TOKİ, sosyal konut çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda 22 ilde kura ve çekiliş olmadan ev satışı başlıyor.


Karşınıza kazanç fırsatı olarak çıkan işler gerçekten fırsat mıdır? Bir kazanç fırsatının fırsat olup olmadığını anlamanıza yarayacak şu yol haritasını uygulayın!


2020 yılı itibari ile uygulamaya geçirilecek olan emlakta yüzde 35 gelir vergisi en çok tapuda düşük beyan ile konut alış satışı yapanları etkileyecek!


Kategorilerden Seçmeler