Konut fiyat endeksi, 2018 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10,5 oranında artış kaydetti.


Konut sektöründe stokların eritilmesine yönelik çalışma hızlandı.Emlak Konut GYO; tamamlanmış bağımsız bölümlerin tespiti için KONUTDER, GYODER ve İNDER'le bir envanter çalışması hazırlandığını duyurdu. Habertürk yazarı Abdurrahman Yıldırım, konut sektörünü kurtarmanın önemi ve faturasını yazdı


Konutta stokları eritme paketinin detayları belli oldu. Buna göre, Emlak Konut kendi değerlediği fiyat ile stoktaki konutları satın alacak. Bedelin yüzde 70'i ile firmaların banka borcu ödenecek, yüzde 30'luk kısım ise firmalara verilerek kendi işlerinde kullanılması sağlanacak.


2018 Kasım ayı kira artış oranları belli oldu!  Peki, Kasım'da kiracıya ne kadar zam yapılacak? İşte TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranları...


YAŞ ÜSTÜNDEKİLERİN TAPUDA SAĞLIK RAPORU İBRAZ ETMESİNİN KOŞULLARI NEDİR? Geçenlerde 65 yaşını geçmiş olması nedeniyle evini satarken babamdan Noterde doktor raporu istendiğini öğrendim. Kanunen böyle bir zorunluluk olmamasına rağmen noterlerin ve tapu müdürlüklerinin işgüzarlık yaptıkları anlaşılıyor. Emlak danışmanı arkadaşlara kolaylık olması açısından bu konudaki düzenlemeleri paylaşmayı faydalı buldum.


Dar ve orta gelirli vatandaşları konut sahibi yapmaya devam eden TOKİ bugün itibariyle 2 yeni kampanyaya daha başladı.


İstanbul'un plazalar vadisi olarak bilinen Levent, Maslak, Zincirlikuyu ve Gayrettepe'de çok sayıda iş yeri ve plaza satılığa çıkarıldı. Yetkililer bu satışların birincil nedeni olarak şirketlerin operasyonlarını küçültmesi, daha uygun bölgeye taşınması ve yabancı firmaların Türkiye'den çıkması olduğunu söylüyor.


Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Aziz Koçal, iki senede bir isim değiştiren, şirketin içerisini boşaltan bazı devre mülk firmalarının tüketicileri mağdur ettiğini fakat Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulunun Temmuz'da bu şirketlere ciddi cezalar verdiğini söyledi.


Kategorilerden Seçmeler