İmar Barışı'nda başvurunun iptal olmaması için uyarı İmar Barışı Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek, başvuruların ileride iptal olmaması için bunlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.


Yazlık konut piyasasının şampiyonuTapusor.com'un araştırmasına göre, yazlık fiyatlarında ortalama metrekare fiyatında 8 bin 641 lira ile Çeşme başı çekerken, son bir yılda en fazla değerlenen bölge ise yüzde 34,7'lik artışla Erdek oldu.


Kamu bankalarının başlattığı konutta yüzde 0.98 faiz uygulamasının sona ermesinin ardından gayrimenkul sektörü temsilcileri yeni formül geliştirdi


Yaylada kaçak yapı kuranlar imar barışına başvurduklarını dile getirirken yaylalarda artık rahat olacaklarını belirttiler


Gayrimenkul yatırımı, özellikle küçük bütçeli yatırımcılar için en güvenilir ve kısa sürede kendini amorti edebilen yatırım olmasıyla her dönem en tercih edilen yatırımların başında gelir...


İnşaat maliyetleri bir yılda yüzde 19.91 arttı. Firmaların bu maliyetleri fiyatlara yansıtmadıklarını belirten KONUTDER Başkanı Elmas, “Maliyet yükü yavaş yavaş yansıyacaktır. Eylüle kadar zam yüzde 10’u bulur. Bu 2 ay alım fırsatı devam ediyor” dedi.


Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) tarafından yüz binlerce apartman sakinini ilgilendiren bir açıklama yapıldı. Kanun gereği her yıl Ocak ayında yapılması gereken Kat Malikleri Toplantıları'na katılımın önemli olduğuna dikkat çekilen açıklamada yüksek aidata karşı yapılması gerekenler de aktarıldı.


Doğru emlak seçimi oldukça basit birkaç bilgiyi göz ardı etmediğinizde oldukça kolaydır. Öncelikle yatırımda temel olan getiri, yani primdir. Bu nedenle yatırım yaparken prim potansiyelinin değerlendirilmesi ve araştırılması gerekir.


Kategorilerden Seçmeler