DOLAR 32,5004
EURO 34,6901
ALTIN 2496,864
BIST 9693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Zül Celali Vel İkram…Kadersel Sirian Günleri

Güneş  yılda 1 kez  06-07  Temmuz ayı günlerinde, Orion kuşağında yer alan Sirus yıldızı ile kavuşum haline geçer.

Bu günler koruyucu, besleyici, büyütücü Sirian günleridir.

Bizler Antik Mısır tanrılarının Orion kemeri ve gökyüzünün en parlak yıldızı olan Sirius’tan geldiği yönündeki söylemlerini piramit yazıtlarında görüyoruz. Orion ve Sirius Antik Mısır Kozmolojisi açısından çok önemlidir.

Günümüz astrofizikçileri de  Sirius yıldızının, güneşimiden yaklaşık 22 kat daha parlak olduğunu ve gökyüzünden çıplak gözle dahi seçilebilir olduğunu söyler.

Antik Mısırlılar ünlü Keops piramidi, Sirius yıldızının bu piramidin tam tepesine yılda bir kez tam denk gelecek şekilde konumlandırmışlardı.Bu yıldızın Keops piramidinin üzerinde görünmesi onlar için Mısır takviminin başlangıcı anlamına geliyordu.Yani Sirius yıldızı Mısırlılar için zamanı ve kaderi yönetiyordu.

Afrika’nın ıssızında yaşayan ve  ilkel bir topluluk  olan Dogonlar yine sirius inancına sahip ve ileri derecede bu yıldızla ilgili astronomi bilgisi barındırıyorlardı.Öyleki Sirius ile ilgili yapılan 20. Yüzyıldaki araştırmalar ve bulguların Dogonlar tarafından yüzyıllar önce bilindiği ve yapılan araştırmalara ışık tutar cinsten doğruluklarının kesinliği konusunda bilim dünyası hemfikir olmuşlardır.

Dogonlara göre yine insanları yaratan Tanrılar Sirius yıldızından gelmektedir.

Türk mitolojisine geldiğimizde aslında köklerinin Mu mitolojisi ise bağlantısını görürüz.Öyleki Mustafa Kemal Atatürk  bu kökenlerimizi araştırmak için Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında Tahsin Paşayı görevlendirerek Meksika’ya araştırma yapması için göndermiştir.Bu da Mustafa Kemal’in aslında nasıl büyük bir vizyoner olduğunu göstermektedir.

Tekrar Türk mitolojisine döndüğümüzde Sirius aslında Ak yıldız olarak tanımlanmakta ve Türkler için yine önemli bir motif olan Kurt sembolü ve kurtlardan üreme destanları ile karşılaşmaktayız.Dileğenler bu konudaki akademik makaleleri araştırabilir.

Kur’an-ı Kerim de Necm surasinde, bahsi geçen Şira yıldızı da Sirius’tur.

‘’Hiç şüphe yoktur ki, Şi’ra yıldızının da Rabbi O’dur ‘’ 49. Ayet.

Burada aslında Kur’an-ı Kerimle beraber yaradılışın kozmik tekamül seviyelerine bir açıklama getirilmiş, hiyearşik düzene ve aynı zamanda da Sirius yıldızına dikkat çekilmiştir.

Genel olarak tüm kadim Ezoterik öğretilere baktığımızda Sirius aslında, Cuzzi iradenin bizler için  büyük olan kaderi her yıl 6 ve 7 Temmuzda  insanlığa indiren, tohumları mana aleminden madde dünyasına atan ve 8 yıllık döngüleri yaratan bu sebeple kutsal kabul edilen bir yıldızdır.

8 yıllık döngüler yine karşımıza astronomik bir karşılığa tam olarak denk düşmektedir.

Sirius yıldızı aslında Güneşe 8.5 ışık yılı uzaklıklıktadır.

Kadim öğretilerin, zaman ve kader üzerinde yaptığı  astromik, astrolojik ve matematiksel hesaplamalar günümüz astronomisi tarafından da

desteklenmektedir.

Gelelim bu günün önemine,

Daha sayamadığım insanlığın sahip olduğu çok mit ve inançta kutsal sayılan ve kadersel dönüşümler için dualar edilen bu günlerde en önemlisi iyilikler yapmak olacaktır.

Bu 2 gün tüm negatif düşüncelerden arınıp, çekim kuvvetimizi daima pozitif kutba yönlerdirmek, insan ve hayvanlara yardım etmek elbetteki kozmik zamanda izini bırakacaktır.

Bu iz ile beraber yazılan 1 yıllık kısa ancak uzun vadede 8 yılı belirleyen kaderde tohumlar filizlenecektir.

İnancınız her ne ise,

Bu 2 aksam dua edin, dilek dileyin, yardımlaşın, iylik yapın, meditasyon ve bilinç altı dönüşümlerine yönelin …

Dua ve ritüelleriniz de vibrasyonu desteklemeniz için aşağıdaki esmalardan en az parantez içindeki okuşunu kadar seçip zikredebilirsiniz,

Her türlü başarı, itibar, onur ve kariyer için : ZÜL CELALİ VEL İKRAM

Para konuları için : YA REZZAK(308), YA BASSİT (72)

İlim ve tahsil için : YA ALİYM(150), YA ALİYY(110), YA HAADİ(20-400)

Her türlü dileğinizin gerçekleşmesi için : YA VEHHAP(14), YA REZZAK(308),YA FETTAH(489), YA LATİF(129)

Esma uygulamayanlar için aşağıya mantralar bırakıyorum, uygulama en az 108 adettir.

LUX ET TERABİN, SOTHİS TEREBİN – Kadersel yolların aydınlanması, karmik açılımlar için yardımlar için.

AUMMM SHREEEM KLEEEM – Bereketin artması, parasal kaynakların çoğalması ve sağlık için .

OM GAM GANAPATAYE NAMAHA – Başarı, zenginlik, ilim ve aydınlanma için.

 

Yolunuz ışık ile aydınlansın …

Sevgilerimle..

Karma Astrolog Zuhal Karabaş…

 


YORUMLAR

Solve : *
25 ⁄ 5 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.