DOLAR 32,2247
EURO 34,9384
ALTIN 2418,495
BIST 10676,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Kardeşler Takımı

07.04.2020
A+
A-

Eserde Amerikan 101’inci Hava İndirme Tümeni, 506’ncı Alay, 2’nci Tabur, Easy Bölüğü’nün ikinci Dünya Savaşı’ndaki kahramanlık hikayesi anlatılıyor.

Henüz 18 yaşını dahi doldurmamış gönüllü askerlik görevi yapan genç Amerikalı paraşütçülerden oluşan Easy Bölüğü;gerçekleştirdiği başarılı görevler ile İkinci Dünya Şavaşı’nın unutulmaz takımlarından birisi olarak Amerikan tarihine ismini altın harfler ile yazdırmıştır.
 
Hitler Almanya’sının İkinci Dünya Savaşı’nda Avrupa’nın büyük bir kısmına ve Rusya’ya kadar uzanan devasal bir coğrafyada gerçekleştirdiği katliamlara karşı defalarca paraşüt açarak savaşın seyrini değiştirmek için amansız bir mücadeleye girmiştir.
Easy Bölüğü tarihin en büyük hava indirme harekatı olan ve müttefiklerin yenilgisi ile sonuçlanan Market-Garden Harekatı’na katılmış, Hitler’in son taarruzu olan Ardenler Harekatı’nda kuşatma altındaki stratejik Bastogne kentini çetin kış şartlarındaki müdafaasıyla büyük şöhret kazanmıştır .
 
Tarihin tanık olduğu en büyük ve en kanlı savaşlardan birisi olan İkinci Dünya Savaşı’nda Easy Bölüğü birçok bölgede görev almış, Alman askerleriyle göğüs göğüse çarpışmış, stratejik noktaları ele geçirmek için taarruz etmiş ve elindeki güvenli alanları koruyabilmek adına her türlü mücadeleyi göze almıştır.
 
Tüm bu olup bitenler arasında takımdan bir çok rütbeli ve askeri kaybetmiş olmalarına rağmen takım içinde oluşan birlik ve kardeşlik duygusu sayesinde her seferinde dahada güçlenerek unutulmazlar arasındaki yerini almıştır. 
Bunca mücadele sonunda Hitler’in Kartal Yuvası olarak adlandırılan  Berchtesgaden de bulunan Adlerhorst’u ele geçirdiklerinde artık başarmak konusunda zirvedeydiler ve kitabın kapağında göreceğiniz o efsane pozu büyük bir gurur ve mutluluk ile verdiler.
Emin olun ki kitabı bir dakika olsun elinizden bırakmak istemeyeceksiniz
 
Kendinizi öyle bir hikayenin ortasında bulacaksınız ki artık sizde Kardeşler Takımı’nın bir parçası olacak ve o efsane fotoğraftaki yerinizi alacaksınız.

 
 

 
 
Band of Brothers
The work tells about the heroic stories of the American 101st Airborne Division, 506th Regiment, 2nd Battalion, Easy Company in World War II. Easy Company, consisting of young American paratroopers which has not yet completed the age of 18 and volunteering for military service, have written their names in American history with golden letters as one of the unforgettable squads of the World War II by their successful missions. They went into relentless struggles against the massacres that Germany under Hitler’s rule caused in an enormous geography and changed the course of the war over and over again. Easy Company participated in the Operation Market-Garden, the biggest airborne operation in history which resulted in the defeat of the Allies, but gained great fame by defending the besieged strategic city Bastogne despite the harsh winter conditions while Hitler was executing his last offensive, Operation Ardennes. In World War II, one of the biggest and bloodiest wars witnessed in history, Easy Company served in many regions, fought against German soldiers, faced offensive missions to seize strategic points and faced all kinds of struggles to protect their safe areas. Despite the fact that they have lost many officers and soldiers within the war, they have become one of the unforgettable companies of history by getting stronger each time thanks to the sense of unity and brotherhood within the squad. After all these struggles, they were at the top of their success when they captured Hitler’s Adlerhost in Berchtesgaden, which means “the Eagle’s Nest” and they gave that legendary pose that you will see on the cover of the book with great pride and happiness. Be sure that you won’t leave the book from your hands for a minute. Once you start reading the book, you will be a part of the Band of Brothers and you will take your place in that legendary photo.


YORUMLAR

Solve : *
28 ⁄ 7 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.