DOLAR 16,8179
EURO 17,5459
ALTIN 977,74
BIST 2405,98
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Astroloji: 2019 yükselen YENGEÇ burcu!

05.01.2019
A+
A-

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’deOğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Hayatınızın önemli bir dönemindesiniz. Özellikle ikili ilişkilerin gündeminizi oluşturacağı bir sürece adım atmış bulunuyorsunuz. Evlilik kararı alabilirsiniz, anne/baba olabilirsiniz. Hayata bakış açınızın değiştiği, önemli sorumlulukların altına imza atabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Yeni iş teklifleri gelebilir, profesyonel düşünmeniz gerekir, duygusal davranmamalısınız. Girişeceğiniz ortaklı işleriniz varsa şans sizden yana olabilir, şartlarınızı kabul ettirebilirsiniz. Objektif olmak önemli olacaktır, kendinize ve hayatınıza öncülük edeceğiniz yılların başlangıcında olduğunuzu belirtelim. Kariyerinizle ilgili mücadele etmelisiniz, gökyüzünden önemli destekler alacaksınız. Elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederim. Rütbe, statü konularında değişim kapınızda. Ev-yerleşim-yuva-taşınma gibi ailevi durumlar da önünüze düşebilir, değerlendirebilirsiniz. Fiziksel değişimler için güzel bir süreçtesiniz, sağlığınız için yeni beslenme alışkanlıkları edinebilirsiniz. 

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Özellikle finansal konularda atmanız gereken adımlar olabilir. Bazı ödemelerinizi yeniden yapılandırma kararı alabilirsiniz. Kendi yeteneklerinizle elde edeceğiniz gelir kapıları da açılabilir. Yine ilişkilerinizde bir dönüm noktasında olabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili artık halı altına atamayacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Çift taraflı birbirinizi test edeceğiniz durumlar baş gösterebilir ve size hizmet etmeyen, temeli sağlam olmayan ilişkilerin bitme aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. İlişkisi olmayan Yükselen Yengeç’ler yeni birileriyle tanışabilirler, kalıcı ilişkilere adım atmaları söz konusu olabilir. 

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Çok hayalperest bir döneme giriş yapabilirsiniz, bu süreçte birçok konu gerçeklerden uzak olabilir. Düş kurabilirsiniz ancak Merkür Retrosu bitmeden adım atmamakta fayda var. Özellikle yurtdışı işleri olan Yükselen Yengeç’lerin işleri karışabilir. Seyahat planları yapmak için doğru bir zaman olmayabilir ya da yapılacaksa değiştirilebilir olmasına dikkat edin, çünkü zamanı geldiğinde planlarınız aksayabilir. Sanatla uğraşanlar için ilham dolu bir süreç olabilir, büyük düşüncelerinizi mutlaka kaydedin. Günü geldiğinde bu kayıtlara ihtiyacınız olabilir ve güzel yaratımlar yapabilirsiniz. Uzak akrabalardan bazı haberler gelebilir. Net olmayan haberler teyit edilmelidir, yanlış anlamalara sebep olabilir. 

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosuyaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. İnancınızı sorgulayacağınız şeyler önünüze düşebilir ve bu durum günlük rutininizi etkileyebilir. Özellikle iş arkadaşlarınızdan görmeniz gereken desteği göremeyebilirsiniz. Kendinize daha çok güvenmeniz gereken bir süreçtesiniz. İşinizin bereketi yokmuş gibi hissedebilirsiniz ama tam tersi daha çok çalışın, kaymağını sonradan yiyebilirsiniz. Bir takım sağlık problemleri baş gösterebilir, bacak ağrıları, siyatik ya da karaciğer sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz, ertelememeniz, tedavi olmayı seçmenizi tavsiye ederim. Kilo almamaya özen gösterin. Yaşadığınız herhangi bir problem size içten bir büyüme, yağlanma yapabilir, fakında olup ekstra dikkatli ve sağlıklı beslenin. Evcil hayvanlarınızın daha çok ilgiye ihtiyacı olan bir süreçten geçebilirsiniz. 

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Özellikle ikili ilişkilerde kaybetme korkusu yaşayabileceğiniz bir süreçtesiniz. Bugüne kadar sabrettiğiniz durumlara karşı artık aynı güçte yaklaşamayabilirsiniz. Karşılıklı birbirinize batmalar olabilir. Ne gidesiniz gelir ne de kalasınız gibi durumlarla mücadele etmek durumunda hissedebilirsiniz. Önemli bir test sürecinde olabilirsiniz, iyi yönetmeni gerekebilir. Daha çok yapıcı çözümlerle yaklaşabilmek önemli olacak. Yolunda gitmeyen konularınızı tamir etmek için güzel bir zaman dilimi olacaktır aslında, korkularınızı büyütmemenizi öneririm. Aksi halde bir bir başınıza gelecek, işler daha da sarpa saracaktır. Karşılıklı güveninizi sarsmamanız gereken bir dönemdesiniz. Ortaklıklarınız için de aynı durum geçerlidir. 

21 Haziran 2019’da Güneş Yengeç Burcu’na geçecek.Gökyüzünün en büyük ışığını arkanıza alacaksınız, çok parlak bir döneme giriş yapıyor olabilirsiniz ve motivasyonunuzun yükseldiğini gözlemleyebilirsiniz. Özellikle yeni iş teklifleri alabilirsiniz, mutlaka değerlendirin. Bekar Yengeç’lerin büyüleyici bir enerjisi olacaktır, ilişki isteyenler gönül kapılarını açık tutsunlar, çok kadersel karşılaşmalara gebe olabilirler. Herhangi bir konuda atmak istediğiniz adımlar için kesinlikle doğru bir zaman dilimi olacak bir ay var önünüzde. Merkür retro tarihlerini dikkate alarak aksiyona geçebilirsiniz. 

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Tüm hedeflerinize ulaşabileceğiniz bir dönemde olacaksınız, birçok kriz fırsata çevrilebilir ve farkında olan Yükselen Yengeç’leri dönüm noktası tadında değişiklikler bekliyor olacak. Önemli sorumluluklar alarak hayatınızın bazı alanlarında özgürleşecek adımlar atabileceksiniz. Yeni bir iş, yeni bir hayata başlangıç döneminde olabilirsiniz. 2019’un ikinci yarısında sizi çok kadersel gelişmeler bekliyor olacak. Özellikle anne-baba olma gibi niyetiniz varsa doğru bir zamandasınız. Ebeveyn Yükselen Yengeç’lerin çocukları için önemli yenilikler yapabilirler. Bazı yüklerinizden de kurtulabilirsiniz. Özellikle tutunduğunuz şeylerin artık size iyi gelmediğini anlayacak, yeni hayatınıza yüksüz devam edebilecek cesareti kendinizde bulabilirsiniz, gökyüzünün bu desteğini kaçırmayın. Bekar Yükselen Yengeç’lerin yeni bir hayat kurma hedefi gerçek olabilir, tanıştığınız insanlar kaderiniz olabilir. Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar gündeminiz olacaktır. Gökyüzü size bütün ışığını yansıtacaktır, korkusuz ve hazır hareket edin. Yeni bir hobi edinmek için harika bir zamandasınız. Size çok iyi gelebilir. Sosyalleşebilir ve bu dönemde edindiğiniz arkadaşlıklarınızın hayatınızda kalıcı olması beklenebilir. Dernek ya da sivil toplum kuruluşlarına dahil olabilirsiniz, maddi ve manevi desteğiniz size kat be kat geri dönecektir. 

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda finansal konularda bazı tersliklerle karşılaşabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat edin. Yeni herhangi bir şey almak için doğru bir zamanda değilsiniz. Değerinden fazlasına mal olabilir. Yeteneklerinizi kullanıp üretim yapabilirsiniz ancak anlaşma-sözleşme gibi durumlar için retro bitimini beklemeniz yerinde olur. Maddi getiri ya da götürüsü olacak imzalara dikkat edin, netlik içermeyebilirler. Yengeç retrosunda ise ilişkilerinizde bazı şeylerin yolunda gitmediğini gözlemleyebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak için de doğru bir zaman diliminde değilsiniz. Tanıştığınız yeni insanları gözlemleyin ancak ilişkiyi başlatmayın önerisinde bulunmak isterim. Eski aşklarınızdan haber alabilir ya da siz atağa geçmek isteyebilirsiniz ancak aksiyonunuzun doğru olup olmadığı konusunda hareket etmeden önce bin kere düşünün derim. İşinizle ilgili de bir şeyler ters gidebilir, doğru ve çok kontrollü gitmenizde fayda olacaktır. Fiziksel değişimler için uygun bir zaman diliminde değilsiniz, yaptıklarınızdan pişmanlık duyabilirsiniz. 

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Önemli kararlar almanız gereken bir durumdasınız ve bazı şeyleri bırakmak/seçmek zor gelebilir. Ruhsal durumunuzu yüksek tutmaya çalışın. Sezgileriniz size inanılmaz mesajlar veriyor olabilir, şüphelerinizde haklı olabilirsiniz. Kendinizi ürkek hissedebilirsiniz ancak ortaya bir şeyler çıkmışsa artık görmemezlikten gelebileceğiniz bir zaman diliminde olmadığınızı belirtelim. Özellikle ikili ilişkilerde bu durum baş gösterebilir ve sizin bir aksiyon almanız gerekebilir. Veya size karşı takınılan tavır ve davranışları kabul etmekte çok zorlanacağınız bir süreçte olabilirsiniz. Zorlamamak, teslim olmak çok doğru bir davranış biçimi olacaktır. Size başka kaderler çizilmiş olabilir ve teslim olmazsanız istemeden, farkında olmadan buna engel olursunuz. Birçok bekar Yükselen Yengeç’in evlilik kararı alması gerekebilir, yeni yerleşim/yuva/aile konuları gündemini değiştirebilir. Taşınabilirsiniz, ev düzebilirsiniz. Ev alabilirsiniz. Ebeveyn olmaya adım atabilirsiniz. 

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Sosyal planlarınızda sık sık değişimler gözleyebilirsiniz. Aşk hayatınızda bazı şeyler ters gidebilir. Şüpheli yaklaşımlara, derin düşüncelere dalabilirsiniz. Bir arkadaş ortamında eski sevgilinizle karşılaşabilirsiniz. Anılarınız canlanabilir ancak yeniden bir şeyler yaşamak pek mantıklı bir karar olmayabilir. Yeni bir aşka başlamak için uygun bir dönem değildir. Eskiden başladığınız ama yarım kalan bir hobinize tekrar dönebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili doğru kararlar veremeyebilirsiniz, önemli bir konu ise retro bitiminde tekrar değerlendirin. Şansınıza pek güvenmeyin, yaver gitmeyebilir, ayağınızı sağlam kazığa bağlayın. 

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek.Hayati başlangıçlar yapacağınız bir dönemdesiniz. Kalıcı, temeli sağlam ilişki ve evliliklere adım atabilirsiniz. Var olan ilişkilerinizi yeni bir forma sokabilirsiniz, eskisi gibi devam etmeyebilir, sağlam olmayan ilişkilerinize veda etmek durumunda kalabilirsiniz. Yeni ortaklıklar kurabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. İş hayatınızda şans sizden yana olabilir. Çok daha içinize sinen, kendinize daha çok güven veren yerlerden iş teklifi alabilirsiniz. Yabancılarla ilişkide olabilir, global şirketlerle iş birliği yapabilirsiniz. Yeni anlaşma, sözleşme, imza durumlarınız ortaya çıkabilir, değerlendirebilirsiniz. 

Yollar biraz engebeli de olsa 2019’u pek unutamayacağınız bir yıl olacak, kader ağlarını sizin için örüyor diyebiliriz. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.


YORUMLAR

Solve : *
1 + 11 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.