DOLAR 32,5061
EURO 34,9413
ALTIN 2409,591
BIST 10391,89
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Astroloji: 2019 yükselen YAY burcu!

12.01.2019
A+
A-

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. 

Özellikle finansal konularda kendinizi yeniden yapılandırmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Krediler, ödemeler, borçlar, alacaklar, sigorta ve vergi gibi konular gündeminiz olacaktır. Aslında kendi yeteneklerinizden somut değerler kazanabileceğiniz bir dönemdesiniz. Paraya çevirebilirsiniz yeteneklerinizi. Cebinizden çıkan yüklü tutarlar yeni yatırımlarınız için olacaksa risk alabilirsiniz. Başkalarının kaynaklarını da kullanabileceğiniz durumlar olabilir, destek görebilirsiniz. Jüpiter’in Yay’daki seyahati size bu anlamda da şans katacaktır. Miras konuları gündeminize gelebilir. Sağlığa dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz, özellikle diş/diz/kemikler ve cilt problemleriyle ilgilenmeniz gereken bir süreci başlatabilirsiniz. Ameliyat gerekebilir, bekletmemek yerinde olacaktır. Gizli kalmış birçok konunuz aydınlanmayı bekliyor olacaktır, bilinçaltı çalışmaları için iyi bir zaman dilimi olabilir, ruhsal çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Kontrol edemediğiniz şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi ancak iyi haber şu ki mücadele gücünüz de olacaktır. İş yerinizde bazı eksilmeler olabilir, üzerinize daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Bu sizi sıkmasın, emeğinizin karşılığını zamanı gelince alırsınız.  

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Gökyüzü sizi seçim yapmaya itebilir. Büyük düşünüp, özgüveninizi yükseltip, hayatınızda önemli değişimler yapabilirsiniz. Özellikle yurt dışı/uluslararası/global işlerle ilgili son kararınızı verebileceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Hukuki ya da resmi işlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle ticari konularda atacağınız adımlarda ayağınızı yere sağlam basmayı unutmayın, içinizden risk almak gelebilir ancak gerçekçi tavırlar takınmakta fayda olacaktır. Yakın çevrenizin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğitim/danışmanlık gibi konular önünüze düşebilir, değerlendirmenizi tavsiye ederim, edindiğiniz bilgileri hayatınızın geri kalanında kullanabileceksiniz, size faydası olacaktır. Maddi konularda bir takım çözüm arayışlarınız olabilir. Yeteneklerinizden gelir elde edebileceğinizi hatırlatmak isterim, harekete geçmek için özgüveninizi yükseltmeniz yeterli olacaktır.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Evde işler karışabilir. Özellikle su tesisatı gibi tadilat gerektiren durumlarla karşılaşabilirsiniz. Arızalı olan her şey tek tek ortaya çıkabilir. Ailevi eski mevzular gündeminize gelebilir. Geçmiş hesaplarınızın kapanması gereken bir süreçte olabilirsiniz. Ego yapmamalı, çok daha teslim ve herkesin hayrına olacak şekilde aksiyon almalısınız, adil olmaya çalışmalısınız. Konsantrasyonunuz bozulabilir, kendinizi çok dağınık hissedebilirsiniz. Zaten var olan hedefleriniz üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz ancak yeni hedefler için uygun bir dönemde olmayacaksınız. Önce bitirmeniz gereken, üzerinde çalışmanız gereken konular üzerinde durun. Kariyer hayatınızda birlikte çalıştığınız insanları, özellikle üstlerinizi yanlış anlayabilirsiniz. Sizin net olmanız önemli, muhtemelen kafanız karışacak ve siz de yanlış anlaşılabilirsiniz. Geçmişte başladığınız ancak yarım kalan bir projeye tekrar dönebilirsiniz, bu sefer bitirme enerjisindesiniz, yeter ki işi layıkıyla ele alın. Gelen yeni kariyer teklifleri olursa her şey olduğundan daha iyi gözükebilir, çok net olmayan bir ortamda olacağınız için retro bitimi tekrar değerlendirmenizi tavsiye ederim. 

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Özellikle sizin haritanızın yöneticisi olduğu için Jüpiter Retrolarını çok dikkate almalısınız. İçinizdeki yaşama sevincinde negatif etkiler görülebilir.  Bilhassa ikili her türlü ilişkilerde birbirinize olan inancınızla test ediliyor olabilirsiniz. Çok abartılı tepkiler vermemeye özen göstermenizde fayda olacaktır. Bu dönem başladığınız ilişkiler hızla ilerleyebilir ancak hızla da düşebilir. Hayatına girdiğiniz insanın hayatındaki tek kişi siz olmayabilirsiniz, fazla özgür ilişkilerin içinde bulabilirsiniz kendinizi. Kendiniz de özgürleşmek isteyebilir, flörtöz tavırlar sergileyebilirsiniz. Ortaklı işlere girmek için doğru bir zaman diliminde değilsiniz, işin bereketi gecikebilir, şansınız yaver gitmeyebilir. Evliyseniz, ilişkinize adil yaklaşmayabilirsiniz, olası problemleri değerlendirirken hak-hukuk konularına dikkat etmenizde fayda var. Hukuki konularda gecikmeler söz konusu olabilir, herhangi bir konuda dava açmak için doğru bir zaman diliminde değilsiniz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Bu süreçte finansal her konuda bir takım korkularınızı başınıza getirebilirsiniz. Maddi konularda bir sıkışıklık yaşama ihtimaliniz olabilir. Bu durum sizi endişeli bir hale getirebilir ve evrene olan güveniniz sarsılabilir. Bazı psikolojik problemler baş gösterebilir. Mümkün olduğu kadar ayağınızı yorganınıza göre uzatmalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Kredi almak için doğru bir zaman olmayabilir, özellikle borç kapatmak için düşünürseniz zararlı çıkabilirsiniz, hesabınızı iyi yapmanızda fayda var. Yatırım için de doğru zamanlarda olmayacaksınız. Değerinden fazlasını verdiğinizi, mantıklı bir yatırım olmadığını sonradan fark edebilirsiniz. Miras gibi bir gündeminiz varsa bazı gecikmeler yaşamanız olasılık dahilinde. Manevi olarak iyi değerlendirilebilir bir süreçtir, kendi bilinçaltı korkularınızı ortaya çıkarmak için ruhsal bir takım çalışmalara yönelmek iyi gelecektir. Yeteneklerinizden elde ettiğiniz gelirlerde düşüş gözlenebilir ve fakat siz sorumluluğunuzdan vaz geçmeyin, er ya da geç emeğinizin karşılığını alacaksınızdır.

17 Haziran 2019 saat 11:30’da Yay Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Özellikle ikili ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Gerginliğinizi fazlasıyla yansıttığınız bir dönem olacaktır, Mümkün mertebe sinirlerinize hakim olmaya gayret edin. Kırıcı olabilirsiniz, kendinizi dizginlemeye çalışın. Didik didik sorgulama yapabilir, zihinsel bir taşkınlık yaşayabilirsiniz. Yapıcı olmaya gayret edin. Çok çalışacağınız, yorulacağınız bir dönem olabilir. Kariyer hayatınızla ilgili önemli seçimler yapabilirsiniz. Göz önünde olacaksınız ve sizden beklenen adımları atmadan önce konularınızı enine-boyuna dikkatlice düşünmenizde fayda olacak. Biraz duygusal tepkiler vermeye meyliniz olabilir. Hiç yorum yapmamaktansa düşünülmüş, hazırlanmış ve kendinizi iyi ifade edeceğiniz bir yol izlemek faydalı olacaktır. Mantıklı olana çekilmenizi tavsiye ederim.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Özellikle finansal konularda yeni kaynaklar bulabileceğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız. Kredi, ödeme, borç-alacak, sigorta, vergi ve miras gibi konular gündeminizi oluşturabilir. Eşinizin kaynaklarıyla da çözümler üretebilirsiniz. Birlikte atılan öncü adımlar size somut getiri kazandırabilir. Büyük düşüneceğiniz dönemlerdesiniz, fikirleriniz kalıcı adımlar atmanıza sebep olabilir, mantıklı bir bütçe planı yapın, çok risk almadan da ağır ağır ilerleyen ancak sonu kazançlı biten işlere imza atabilirsiniz. Fikirleriniz sizi ilerde özgürleştirebilecek etkilere sahip olabilir. Resmi ve hukuki işlerde yeni adımlar atılabilir, bir takım dava gibi hukuksal işlerle karşılaşabilirsiniz. Mümkün olduğunca anlaşma yoluna gitmekte fayda var. Ruhsal olarak yeni farkındalıklar edineceğiniz de bir zaman diliminden geçiyor olacaksınız. Başınıza gelen ve sizin negatif yorumladığınız konular aslında hayrınıza olabilir. Çok daha büyük düşünmeye gayret etmenizi öneririm. Olaylara iyi tarafından bakmayı ihmal etmeyin. Günlük rutininizle ilgili sizi sıkıştıran şeyleri metanetle karşılayın, çok çalışmanızın karşılığını zamanla alabileceksiniz.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda yurt dışı, uluslararası-global işlerle ilgili konularınız varsa bu alanda bazı aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize olan inancınızı sorgulayabileceğiniz bir dönemden geçebilirsiniz. Zihniniz bulanıklaşabilir. Bu sebeple yeni herhangi bir atılım için pek de iyi bir zamanlardan geçmiyor olacaksınız. Geçmiş derslerinizi hatırlayabilirsiniz, kendinizi bol bol uyarın. Seyahat planı yapacaksanız değiştirilebilir olmasına dikkat edin, planlarınız çeşitli nedenlerden dolayı aksayabilir ya da iptal olabilir. Yengeç retrosunda ise maddi konularda terslikler yaşanabilir. Ödemelerinizi unutabilirsiniz, ya da varsa alacaklarınız zamanında gelmeyebilir, gecikmeler yaşanabilir. Kredi almak için doğru bir zamanda olmayacaksınız. Tüm retro boyunca zamanın size ağır aktığını gözlemleyebilirsiniz, ani kararlar almamaya ve sabretmeye çalışın.  

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Özellikle maddi konularda önemli kararlar almanız gereken bir süreçtesiniz. Yakaladığınız fırsatları değerlendirebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Maddi konular da çözüm arayışınız olabilir, paylaşımlı konular önünüze düşebilir. Özellikle yeteneklerinizi kullanacağınız seçimler yapmak için iyi bir zamandır. Beklenmedik gelişmelere de hazır olmakta fayda var. Gökyüzünün günlük rutininizi değiştirecek sürprizleri olabilir. Bilhassa iş hayatınızla ilgili aniden gelişen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız insanlarla yol ayrımına gelebilir ya da siz ayrılabilirsiniz. Miras ve yakınlarınızın paylaşımlı konularına dahil olabilirsiniz. Duygusal olarak kolay bir süreçten geçmiyor olacaksınız, birçok şeyin dönüştüreceğiniz zamanlardasınız. Geri dönüşü olmayan seçimler yapmak sizin özgürlüğünüzü kısıtlayabilir ve bu sebeple sinir sisteminiz yorulabilir. Mümkün oldukça ruhsal çalışmalara yönelmek sizin bu süreci atlatmanızda faydalı olacaktır. Herhangi bir ameliyat gündeme gelebilir, olası sağlık problemlerini ertelememeniz doğru olacaktır.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız.Kontrol edemediğiniz, işin içinden nasıl çıkacağınızı bilmediğiniz konuların önünüze düşme potansiyeli var. Bilinçaltınızı biraz karıştıracak bir dönemden geçiyorsunuz. Her yer mesaj içeriyor olabilir, dikkatle görmeye çalışın. Meditasyon, nefes, dua, yoga gibi ruhsal çalışmalarla bu mesajların anlamlarını çözebilirsiniz. Özellikle günlük rutininizde derin bir dağınıklık süreci geçirebilirsiniz. Bu süreçte önemli işlere imza atmamanız yerinde bir karar olur. Şüpheleriniz sizi yorabilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla birbirinizi doğru anlayamadığınız bir zaman dilimi olabilir, mümkün olduğunca net olmaya gayret edin. Güven problemleriyle karşılaşabilirsiniz. İş değiştirmek için uygun bir zamanda değilsiniz. Eski görüştüğünüz yerlerden tekrar teklifler gelebilir, değerlendirilebilir ancak kesin karar retro sonrasına bırakılmadır. Sağlık olarak da bir tehdit altında olabilirsiniz. Özellikle genital bölgelerin hassas olduğunu vurgulayabiliriz. Tekrar eden sağlık problemlerine dikkat edin, onarma zamanıdır.

22 Kasım 2019’da Güneş’in Yay Burcu seyahati başlayacak. Enerjinizin son derece yükseleceği bir ay olacak önünüzde. Çok parlak bir dönem geçirebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz de artacaktır. Bu vesileyle önemli işlere imza atabilirsiniz. İkili ilişkilerde şans sizden yana olacaktır. Bekar Yükselen Yay’ların ışık saçacağını söyleyebiliriz. Amaç ve hedeflerinize ulaşabileceğiniz zamanlarda olacaksınız. Üzerinde çalıştığınız planlarınızı hayata geçirmek için iyi bir zaman dilimi olacaktır. Dış görünümünüzde değişikliklere gidebilirsiniz. Beğenileceksiniz. Yurt dışı, uluslararası global işle ilgilenenleriniz varsa şans ve fırsatlar yakalayabileceği bir süreçte olabilirler. Yeni bir eğitim kararı da alabilirsiniz. Kendinizi son derece öğür ve neşeli hissedeceğiniz bir süreçtir, negatif olanı aklınıza bile getirmeyin isterim.

12 Aralık 2019 saat 08:11’de İkizler Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay ikili ilişkileriniz için umut vadedebilir. Kalıcı adımlar atmaya hazırlanabilirsiniz. Var olan ilişkileriniz bir basamak atlayıp uzun soluklu biri yola girebilir ya da cesaret edemezseniz bitebilir. Ortaklarınızla yeni iş planlarınızı netleştirebilir, aksiyona geçebilirsiniz. Yalnız Yükselen Yay’lar yeni bir ilişkiye başlama kararı alabilir. Anlaşma, sözleşme ve imza gibi konular gündeminizi oluşturabilir, gerçekleştiremeyeceğiniz sözler vermemeye çalışın. Abartılı bir iyi niyetle hareket edebilirsiniz ancak önünüze düşen konuları gerçekten yapabilir misiniz dikkatlice düşünün. İkna olmadığınız durumları yeniden değerlendirmenizde fayda olacaktır. Gerçeklerle yüzleşmeniz gereken bir on gün olabilir önünüzde, yanlış etkiler altında zararlı adımlar atmamak için içinde bulunduğunuz durumu çok dikkatle ve konsantrasyonunuzu bozmadan değerlendirmenizi tavsiye ederim.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Sizin için mutlak değişim ve dönüşüm zamanları. Özellikle yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelirler alanınızda önemi yeni başlangıçlar aşamasında olabilirsiniz. Kalıcı işlere imza atabilirsiniz. Yeter ki ayaklarınız yere sağlam bassın. Maddi ve manevi değerlerinizde somut adımlar atabileceğiniz bir süreçtesiniz. Temeli sağlam yatırımlarla ilgilenebilirsiniz. İleride yaptığınız işin maddi getirisinin pozitif olduğunu fark edebileceğiniz alımlar yapabilirsiniz. Özellikle ilişkilerinizde mutlaka bir form değişikliğine gidebilirsiniz. Ya hep ya hiç tadında gelişmeler önünüze düşebilir. Evlenmek, anne-baba olmak gibi hayatınızın dönüm noktası tadında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Temeli sağlam olmayan ilişkilerin de miladı dolmuş olabilir, ayrılık temaları ortaya çıkabilir. Finansal konular bu kararları vermenize sebep olabilir. Büyük öğretiler edineceğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız. Belki şimdi anlamayabilirsiniz ancak önemli manevi kazanımlar elde ettiğinizin de farkında olmanızı dilerim.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 sizde yer edecek bir yıl olacaktır. Bolluk ve bereket kapılarınız son derece açık olacaktır. Kalben inanmaya devam edin. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.


YORUMLAR

Solve : *
18 + 8 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.