DOLAR 17,1007
EURO 17,5474
ALTIN 969,854
BIST 2371,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Astroloji: 2019 yükselen BAŞAK burcu!

09.01.2019
A+
A-

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Edineceğiniz yeni bir hobi bundan sonraki hayatınızda daimi kalıcı etkiler verebilir.

Kendiniz için sağlıklı olan hangisiyse başlamanızı öneririm. Sosyal hayatınızda bir daralmaya gidebilirsiniz, hayatınızdan bazı insanların çıktığını görebilirsiniz. Yine bu süreçte bir şekilde karşılaştığınız insanların hayatınızda kadersel etkileri olması muhtemeldir. Ebeveyn Yükselen Başak’ların çocuklarıyla ilgili sorumluluklarının artacağını söyleyebiliriz. Onlar için attığınız yeni adımların mantıklı ve onların temellerine destek şeyler olduğuna emin olun. Çocuk yapmak isteyen Yükselen Başak’lar için kolay bir süreç olmayacaktır, çok emek vermeniz gerekebilir. Açıkçası biraz kendinizi yalnız hissedebileceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz, yeni bir aşktan çıkmış olan Yükselen Başak’lar için biraz dinlenme zamanı olabilir. Diğer yandan karşınıza çıkan yeni aşklarda da sağlam ilişkiler kurmanız mümkün. Her konuda işin pek şansa bırakılmayacağı zamanlardasınız. Sağlam olanı seçmeniz istenecek, bu sebeple mantıklı olana elinizin gitmesi sizin için faydalı olur. Zihninizde oluşan yeni fikirler belki de bundan sonraki hayatınız için size bir kapı açıyor olabilir, değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yeni başlangıçlar için önemli bir dönemdesiniz.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Yüklerinizden kurtulmak için bazı şeylerden vaz geçmeniz gerekebilir. Özellikle herkese yetişemeyeceğinizin farkında olacağınız bir dönemdir, kurban psikolojisinden uzak durarak bir bir bütün değişimlere kabul vermenizi tavsiye ederim. Gizli şeylerin ortaya çıkması muhtemeldir. Bu sebeple bazı şeylerin hayatınızdan bir daha geri dönmemek üzere çıktığını görebilirsiniz. Psikolojik olarak yorulduğunuz şeyleri ruhsal çalışmalarla iyileştirebileceğiniz bir dönemdir. Nefes, meditasyon, yoga, dua gibi eylemler sizi rahatlatabilir. Ayrıca işinizle ilgili bir karar aşamasında olabilirsiniz. İşten ayrılma, yeni bir iş gibi konular gündeminizde olabilir. Fiziksel sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz.

19 Şubat 2019 saat 18:53’te Balık Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili her türlü ilişkide yeni seçimlere doğru itilebilirsiniz. Duygu mu mantık mı ikilemi arasında çokça gidip geleceğiniz, bazı sıkışmalar yaşayabileceğiniz bir on günlük süreç olabilir önünüzde. Oldukça dağınık hissedebilirsiniz kendinizi, ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Duygularınızı doğru ifade etmeye çalışın, çok suskun ya da kapalı olmamaya çalışmalısınız. Biraz da teslim olmanız gerekebilir, bu sizi korkutmasın. Bazen her şey çok kontrolünüzde olmayabilir. Kendinizle ilgili yeni kararlar almak için doğru bir zaman olacaktır. Yeni bir düzen ihtiyacında olabilirsiniz ve bunun için kendinize ne istediğinizi sormakla harika bir başlangıç yapabilirsiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. İkili ilişkilerde işlerin ters gitmesi muhtemel bir dönem olacaktır. Fazla hayalperest bir tutum fark edebilirsiniz kendinizde. Tutarsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. İşinizde her şeyi olması gerekenden fazla kontrol etmenizi öneririm, bazı şeylerin dikkatinizden kaçması mümkündür. Konsantrasyon eksikliği artabilir, yeni bir proje ya da işe girişmek için pek doğru bir zaman dilimi olmayacaktır. Dikkat dağınıklığı sebebiyle yanlış kararlar alınabilir, ortamda netlik olmadığını sonradan fark edebilirsiniz. Anlaşma, sözleşme ve imzalar için retro bitimini beklemekte fayda olacaktır. Sağlık olarak uyuşmaya her zamankinden fazla müsaitsiniz, alkol gibi tükettiğiniz şeylerde kendinize sınır koymanızda fayda olacaktır. Bunun dışında sanatsal yaratımlar için de ilham gelebilecek bir süreçtir, unutmamak için bol bol not alın.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu yaşayacağız. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. Ailenizden her zamanki desteği göremeyeceğiniz bir süreç olabilir. Sizin onlara ilgi göstermeniz gereken şeyler karşınıza çıkabilir. Ev, yerleşim, yuva gibi konularda yapmak istedikleriniz desteklenmeyebilir. Bolluğunuzun, bereketinizin biraz kısıtlandığı bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Biraz inançlarınızla sınanabilirsiniz ancak dönemin geçici olduğunu bilincinde olun. Gayrimenkul, arsa, toprak ya da ev alma gibi istekleriniz için araştırmaya girebileceğiniz bir dönemdir ancak doğru yatırım yapıp yapmadığınızdan emin olmalısınız. Bilinçaltınızdan enteresan mesajlar gelebilir, üzerinde durup çözmeye çalışabilirsiniz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retrosu yaşayacağız. Her zamanki yapmaktan keyif aldığınız şeylerden uzaklaşanız gelebilir. Biraz izole olmaya ihtiyacınız olabilir, yalnız kalıp bir iç değerlendirmesi için güzel zamanlardır aslında, neyi sevip sevmediğinizi anlayabilirsiniz. Şansınız pek yaver gitmeyebilir bu dönem, kendinize olan güveninizden ödün vermeyin. Güveninizi sarsan kişilerle aranıza mesafe koyma ihtiyacı duyabilirsiniz. Aşka karşı soğuk bir duruşunuz olabilir ya da size soğuk tutumlar içerisinde olabilirler. Duygusal konularda biraz kısır bir dönemde olduğunuzun altını çizelim. Yaşı başı olgun kişilerle aranızda her zamankinden farklı bir şeyler olabilir. Var olan aşk ilişkilerinizde biraz saygınlığınızı kaybetmek gibi durumların içinde bulabilirsiniz kendinizi, buna izin vermemeniz gerekir. Çocuklarınızla ilgili otorite problemleri yaşayabilirsiniz, onlar için daha fazla emek vermeniz, yeniden bir yapı inşa etmeniz söz konusu olabilir.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Sosyal çevrenizde yeni bir dönem başlayacaktır. Yeni ve güvenilir arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Özellikle iş hayatından edindiğiniz dostluklarınızla ilgili yeni bir projeye başlayabilirsiniz. Birlikte yeni işlere adım atmak, günlük rutininizde kendinize yeni işler edinmek gibi konular gündeminizi oluşturabilir. Bir dernek ya da sivil toplum kuruluşuna desteğiniz olabilir. Maddi ya da manevi yardımlar için güzel bir zaman diliminde olacaksınız ve içinizden geleni ertelemeden yapmanızı tavsiye ederim. Çocuklarınızın yeni hayat planına destek olacak girişimler söz konusu olabilir. Size umut vadeden bir gökyüzü var ve yalnız değilsiniz. Yalnızlığı da seçmemeniz gereken bir dönemdesiniz. Aşk kapınızı çalabilir ve beklentilerinizi karşılayacak insanlarla kadersel karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Mutlaka pozitif olmalısınız, güzel haberler yolda olabilir. Arkadaşlarınıza da faydanız olan bir dönemdir, ihtiyacı olana elinizden geldiğince destek verin.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda biraz belaya bulaşabilirsiniz, elinizde olmadan bazı şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi. Bilinçaltınız karışabilir, neyi neden yaşadığınızı çözemeyebilirsiniz. Kontrol edemediğiniz şeylerle karşılaşmanız olasılık dahilinde. Psikolojik olarak biraz yorulacağınız bir dönemdir, ruhsal çalışmalara ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Günlük rutininizde de biraz dağılabilirsiniz, her şeyi daha çok dikkatle kontrol etmenizde fayda olacaktır. Yengeç retrosunda sosyal hayat planlarınızda sürekli bir değişiklik olabilir, zamanında yetişemeyebilirsiniz ya da erteleme gibi durumlar oluşabilir. Eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Eski sevgililerinizden haberler gelebilir ya da sizin aklınıza düşebilir. Yeniden başlangıçlar için net olmayan bir ortamda olduğunuzu hatırlatalım, objektifliğinizi kaybetmemeye gayret edin.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Beklentilerinizi yüksek tutun, birçok yeni gelişme için hazır olun. Özellikle sosyal çevrenizin de desteğini görerek yeni ve umut vadeden gelişmeler kapıda olabilir. Bekar Yükselen Başak’lar için edindikleri yeni çevrelerden kader ağlarını örüyor tadında tanışmalar yaşamaları muhtemel. Yeni projeleriniz için aksiyona geçecek enerjiyi gökyüzünden alıyor olacaksınız. Anne olmak isteyen Yükselen Başak’lar için yeni tohumların ekileceği bir zaman dilimidir, umudunuzu yüksek tutun, çabanızın karşılığını alabilirsiniz. İş ve kariyer hayatınızda önemli dönemlerden geçiyor olacaksınız, yönünüz bambaşka bir yere gidebilir. Birçok şeyin sonunda olabilirsiniz ve yeni başlangıçlar için çok hazırsınız. Kayıplarınızın aslında birer kazanç olduğunu, şu anda elle tutulur olmasa bile zamanla anlayacağınızı söyleyebilirim.

23 Ağustos 2019’da Güneş’in Başak Burcu seyahati başlayacak. Sizin için enerjisi çok yüksek bir ay olacak önünüzde. Kendi fikirlerinizi çok iyi ifade edebileceğiniz bir süreçte olacaksınız. 29 Ağustos’ta Merkür’ün de Başak Burcu’na geçişiyle birlikte özellikle yeni iş anlaşmaları, sözleşmeler ve imza gibi konularda aksiyon alabileceğiniz günlerde olacaksınız. İletişim ile ilgili işi olanların parlayacağı bir süreçtir. Ayrıca eğitim konularında da adımlar atabilirsiniz, faydasını göreceksiniz. İkili ilişkilerde dikkat çekici derecede öne çıkabilirsiniz. Yeni aşklara yelken açılabilecek bir dönemdir, gözünüz de aklınız da kalbiniz de açık olsun önerisinde bulunuyorum. İş anlaşmaları, ortaklıklar konusunda da kendi otoritenizin üstün olduğunu fark edebilirsiniz, kendinize güvenin. Fiziksel dış görünümünüzü değiştirmek, yeni stiller edinmek için harika bir zaman dilimidir, auranıza pozitif etkisi olacaktır.

14 Eylül 2019’da saat 07:33’te Balık Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili ilişkilerinizde fazlaca fedakarlık yapmanız gereken durumlar oluşabilir. Seçimlerinizde kendiniz öncelikli olmayabilirsiniz. Varsa ortaklarınızın fikirlerini de kıramayacağınız bir dönem olabilir. Bekar Yükselen Başak’ların yeni ilişkilere girmek gibi gündemleri olabilir. Ev, yerleşim, yuva, aile gibi konularda önemli bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Taşınma kararı alabilirsiniz. Ortamınız biraz kaotik, bazı şeylerde netlik olmayabilir ve yanlış kararlar alabilirsiniz. Şartlar oldukça değişken olduğu için önünüzü göremeyebilirsiniz. Sağlık olarak da zehirlenmelere dikkat edin, midenize çok yüklenmemeniz gerek, sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz. Bağımlılıklarınızdan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Özellikle ticari işleri olan Yükselen Başak’lar için işlerin biraz yavaş akacağı zamanlar olabilir. Tarihler şaşabilir, gecikmeler gözlemlenebilir. Eğitim, araştırma, danışmanlık, yazma gibi faaliyeti olanlar içinde aynı şey geçerli olmakla beraber çok fazla veri de toplayabileceği, kendi zihinlerinde yeni farkındalıklar yaşayacağı zamanlar olabilir. Veriler toplanabilir, araştırmalar genişletilebilir, daha derin konulara eğilim gösterilebilir ancak yeni atılım ya da başlangıçlar için retronun bitimi beklenmelidir. Yakın yerlere yapılacak seyahatlerinizde aksamalar yaşayabileceğiniz bir süreç olabilir. Eski yakın arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Yakın çevrenizin sizi anlamayacağı bir dönemden geçiyor olabilirsiniz, çok da hırpalamayın kendinizi, süreç geçici olacaktır.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Aşk hayatınıza ışık tutacak bir tutulma var önünüzde. Var olan ilişkilerinizi daha ciddi bir boyuta taşıyabilirsiniz. Yalnızsanız olgun kişilerle karşılaşabilir, yeni bir aşka kapınızı aralayabilirsiniz. Daha çok mantığınızı kullanacağınız ilişkilere adım atmanız beklenebilir. Diğer yandan ebeveyn Yükselen Başak’ların çocuklarıyla ilgili önemli gündemleri olabilir. Onlara hazırlayacağınız gelecek için bazı adımlar atmanız gerekebilir. Yeni bir hobiye başlamak için harika bir zaman diliminde olacaksınız. Belki de bu hobi zamanı geldiğinde sizin işiniz haline gelebilir. Yeni bir iş kurma, yeni projeler içinde olma gibi fikirlerinizi hayata geçirebilecek enerjiyi içinizde bulabilirsiniz. Gökyüzünün temeli sağlam adımlarınıza cevabı pozitif olacaktır. Aklınızı her zamankinden fazla kullanın.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019’da yeni sorumluluklar edinip, kalıcı değerlerle hayatınıza bambaşka bir bakış açısı katacağınızı öngörebiliriz. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.


YORUMLAR

Solve : *
28 ⁄ 14 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.