DOLAR 32,5004
EURO 34,6901
ALTIN 2496,864
BIST 9693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

27 Nisan – 3 Mayıs 2020 Haftalık ve Genel Astroloji Yorumu

Değerli Dostlarım,

Nasıl geçtiğini anlamadan Nisan ayının da sonuna geldik. Kuşkusuz kimsenin aklında böyle bir Nisan ayı ve bahar mevsimi yoktu.

Güzel Günler Görecek(mi)yiz?

Açıkçası artık eski “normal” hayatımıza dönmemiz biraz zor gözüküyor. En azından kısa vadede. Ama insanoğlunun adaptasyon yeteneği, hayatta kalma içgüdüsü ne kadar güçlü onu da yaşayarak deneyimliyoruz. Evet, özel hayatımız, iş hayatımız, sosyal hayatımız alt üst oldu, çok zorlanıyoruz. Ama hep böyle gitmeyecek. Şahsen özellikle Mayıs’ın (bu haftayı saymazsak) 2. Haftasından itibaren biraz nefes almaya başlayabiliriz. 5 Mayıs’ta hem hıdrellez hem de Ay Düğümlerinin Yengeç Oğlak aksından İkizler Yay aksına geçiş tarihi. Evlerden (yengeç) yavaş yavaş da olsa dışarıya (ikizler) çıkabileceğiz.
Bu arada bu olayların baş sorumlularından Pluton’un 25 Nisan’da geri harekete başlaması da gücünü kaybetmesine bir işaret. 11 Mayıs’ta Satürn’ün de geri hareketi Mayıs ayı için rahatlatıcı bir etki yaratacak.

2020 Retro Kasırgası

Aslında Mayıstan itibaren tam bir Retro dönemine giriyoruz; Önce Pluton (25 Nisan-4 Ekim), Satürn (11 Mayıs – 29 Eylül), Venüs (13 Mayıs-25 Haziran), Jüpiter (14 Mayıs – 13 Eylül), Merkür (18 Haziran – 12 Temmuz, 14 Ekim- 3 Kasım), Neptün (23 Haziran-29 Kasım), Uranüs (15 Ağustos -14 Ocak 2021), Mars (10 Eylül – 14 Kasım). Vakti geldikçe hepsini tek tek ele alacağız ama Uzak gezegenlerin (Pluton, Neptün, Uranüs, Satürn hatta Jüpiter) Retroları 2020’nin genel havasında biraz rahatlık getirirken, yakın gezegenler (Merkür, Venüs, Mars) kişisel hayatlarımızın altını üstüne getirecek bu defa.

27 Nisan Haftası

Bu haftaya dönecek olursak; Hafta başında Boğa burcuna geçen Merkür düşüncelerimizin ve iletişimimizin biraz daha ayakları yere basan, finansal konulara odaklı olmasını sağlayacak. Her ne kadar 28 Nisan’da Satürn karesi bu alanlarda fikirlerimizin düşüncelerimizin kabul görmesinde zorlanacağız, üstüne 1 Mayıs’ta Merkür’ün Uranüs ile kavuşumu zihnimizin özgürleşmesi, Satürn’ün baskısına rağmen yaratıcılığımızın ve cesaretimizin artmasını sağlayacak. Tabii bu arada iletişim kazalarına, ifşalara, sırların ortaya dökülmesine de hazırlıklı olalım.
Tüm hareketlerin burçlarınıza etkilerini ayrıntılı burç yorumlarınızda okuyabilirsiniz. Yükselen burcunuza göre okumayı unutmayın. Kişiye özel analizler için ise instagram: Castro_by_ck hesabından ya da 0532 2928200 numarasından randevu alabilirsiniz.

Hepinize mutlu ve kazasız, belasız haftalar dilerim.
Castro_by_ck (Cemal Karayormuk)

Yıldız Tablosu:

PAZARTESİ ***
SALI **
ÇARŞAMBA **
PERŞEMBE ***
CUMA ****
CUMARTESİ ***
PAZAR **

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar
Sevgili Koçlar,

Hafta ortasına kadar sosyal izolasyonu tercih edeceksiniz. Bu hafta başında Merkür’ün finans evinize geçmesiyle beraber önümüzdeki 3 hafta finansal konulara daha fazla kafa yoracaksınız.
Salı günü gerçekleşen zorlu görünüm bu konuda yakın çevrenizden ve arkadaşlarınızdan görüşlerinize muhalif, engelleyici etkiler almanıza sebep olabilir.
Ama bu durum sizi daha da kamçılayacak ve özellikle 1 Mayıs’tan itibaren para kazanma konusunda çok orijinal ve farklı fikirler ortaya koyabileceksiniz.
Ancak bu arada arkadaşlarınızla iletişiminizde oluşabilecek çatışmalara, iletişim kazalarına, yanlış anlaşılmalara dikkat edin.

Boğalar ve Yükselen Boğalar
Sevgili Boğalar,
Merkür’ün burcunuza geçmesiyle beraber, içinde bulunduğunuz melankolik durumdan kurtulacaksınız ve zihniniz bir makine gibi çalışmaya başlayacak. Burcunuzdaki Güneş’in de etkisiyle, hem fiziksel hem de düşünsel bir yenilenme zamanı.
Bu değişiklikler ya da öz bilincinizin artması özellikle yöneticileriniz ve büyükleriniz tarafından şüpheyle karşılanabilir, statükonun devamı için baskı görebilirsiniz. Ancak bir süredir yine burcunuzda olan Uranüs’ün Merkür ile birleşmesi ile kimse fikirlerinize gem vuramayacak. Bu durum ne kadar baştan çıkarıcı olsa da Yöneticilerinizle olan iletişiminizde temkinli olmak da uzun vadede yararınıza olacak.

İkizler ve Yükselen İkizler
Sevgili İkizler,
Bu hafta kafanızın çokça meşgul olacağı, bilinçaltınızın ve hayal gücünüzün aktif olacağı bir hafta. Burcunuzda ilerleyen Venüs’ün de etkisi ile özellikle aşk ilişkilerinde fazlasıyla hayalci ve yüksek beklentiler içinde olabilirsiniz. Buna bağlı olarak değişken bir ruh hali ve sık sık iniş çıkışlar yaşamanız, beklenmedik duygusal patlamalar yaşamanız da olası.
Bu dönemi bir zihinsel ve ruhsal hazırlık dönemi olarak düşünün, kafanızdaki planları olgunlaştırabilirsiniz. Hele ki Cuma’dan itibaren yaratıcılığınız tavan yapacak. Bu dönemde planlarınızı ya da fikirlerinizi başkalarıyla paylaşmayın, kendinize saklayın.

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler

Sevgili Yengeçler,
Bir süredir yaşadığınız içine kapanıklık bu hafta itibariyle yavaş yavaş yerini sosyalliğe bırakacak. Güneş ve Uranüs’ün yanına Merkür’ün de arkadaşlık ve sosyallik evinize geçmesi ile birlikte, sosyal çevrenizde sıra dışı fikirleri, yüksek enerjisi ile aranılan, paylaşılamayan birisi olacaksınız.
Sadece hafta başında parasal konulara dikkat edin, ödemelerinizle ya da borç alacak ilişkisi içinde olduğunu kişi ve kurumlarla ilgili iletişim problemleri yaşayabilir, beklediğiniz kaynaklara kavuşamayabilirsiniz. Panik olmadan sabırla hareket eder ve başvurularınızı ya da iletişim yolunuzu tekrar gözden geçirirseniz, hafta sonuna doğru bu etkiden sıyrılabilirsiniz.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar
Sevgili Aslanlar,
Haftaya biraz düşünceli ve düşük bir motivasyonla başlayabilirsiniz. Ancak geçen hafta kariyer evinizde gerçekleşen Yeniay’ın etkisini bu hafta görmeye başlayabilir, özellikle Merkür’ün de buraya gelmesi ile birlikte kariyerinizde yeni başlangıçlar yapma adına farklı kurum ve kişilerle iletişime geçebilirsiniz.
Bu durum eşiniz ya da iş ortaklarınız/çalışma arkadaşlarınız tarafından şüpheyle karşılanabilir, statükoyu korumak adına engellenmeye çalışılabilirsiniz. Bu durum hem sinirlerinizi hem de sağlığınızı etkileyebilir, kendinizi çok zorlamayın. Çünkü özellikle Cuma’dan itibaren bu konuda çok farklı ve beklenmedik fırsatlar ve gelişmeler olabilir.

Başaklar ve Yükselen Başaklar

Sevgili Başaklar,
Geçen hafta gerçekleşen Yeniay’ın üzerine bu hafta Merkür’ün de 9. Evinize geçmesiyle birlikte, öğrenci Başaklar için çok hızlı ve başarıyla ilerleyebilecekleri yeni ve güzel bir dönemin başlangıcı olurken, iş hayatındaki Başakların yurtdışı ya da yabancılarla iletişimleri artacak, özellikle hafta sonuna doğru bu yönde beklenmedik ve sürpriz gelişmelerle karşılaşabilecekler.
Sadece bu hafta başında özellikle iş hayatında, çalışma arkadaşlarınız ve üstlerinizle iletişim sıkıntısı yaşayabilir, kafanızdaki planları uygulamak konusunda engellemelerle karşılaşabilirsiniz. Yılmadan doğru bir iletişimle sorunu çözebilirsiniz.
Sağlık probleminiz varsa doktorunuzun dediklerine harfiyen uyun.

Terazi ve Yükselen Teraziler
Sevgili Teraziler,
Hafta başında uzaklarda olan sevdiklerinizden haber alabilir, hatırlanmaktan aranmaktan dolayı mutlu olabilirsiniz.
Geçen hafta ortak para evinizde gerçekleşen Yeniay’ın üzerine Merkür’ün etkisiyle bu hafta harekete geçebilir, yeni yatırım, borç ya da kredi için harekete geçebilirsiniz.
Ancak bu hafta özellikle ilk 4 gün spekülatif işlemler ya da yatırımlar için uygun bir zaman değil. Aynı zamanda vrsa çocuğunuz ya da eşiniz/sevgiliniz için harcama yapmak durumunda kalabilirsiniz.
Yine de Cuma gününden itibaren yeni ve farklı yatırımlar, finansal hareketler için 4-5 günlük uygun bir döneme gireceksiniz.

Akrepler ve Yükselen Akrepler
Sevgili Akrepler,
Haftaya maddi konulara odaklanarak başlayacaksınız. Özellikle ödemelerinizi, kredilerinizi bir düzene koymak, bütçenizi gözden geçirmek, ödemelerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Geçen hafta ilişki evinizde gerçekleşen Yeniay’ın üzerine Merkür’ün de eklenmesi ile sevdiğiniz insan ile ileriye dönük planlar hakkında konuşmaya başlayabilirsiniz. Özellikle Cuma’dan sonra sevdiğiniz insanla, iş ortaklarınız ya da iş arkadaşlarınızla ilerisi için çok olumlu, farklı planlar yapabilirsiniz.
Evli ya da ciddi ilişkisi olan akrepler hafta başında onlarla iletişimde zorlanabilirler, eşlerinin veya sevgililerinin özellikle kariyerleri ya da maddi konularda yaşadıkları sıkıntılardan etkilenebilirler.

Yaylar ve Yükselen Yaylar
Sevgili Yaylar,
Duygusal olarak hassas olacağınız bir haftaya başlıyorsunuz. Geçen hafta iş ve sağlık evinizde oluşan Yeniay’ın etkilerini Merkür’ün aynı eve geçişiyle iyice hissedeceksiniz. İş ortamında yolunda gitmeyen şeyleri konuşmaya, kafanızdaki çözümleri hayata geçirmeye çalışabilirsiniz.
Ancak bu konuda dirençle karşılaşabilirsiniz. Yüzünüze söyleyemeyenler arkanızdan konuşabilir. Yine bu dönemde çok gerildiğinizden sinir sisteminiz veya solunum yolları ile ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz, kontrole gitmenizde fayda olabilir.
Hafta başındaki olumsuz hava perşembeden sonra etkisini kaybedecek ve siz kafanızdaki farklı ve orijinal planları uygulamaya koyabileceksiniz. Sadece dedikodulara kulağınızı tıkayıp önünüze bakın yeter.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar
Sevgili Oğlaklar,
Güzel bir haftaya başlıyorsunuz, aşkın kapılarının açıldığı bir hafta olabilir bu hafta.
Geçen hafta 5. Evinizde oluşan Yeniay’ın etkileri Merkür’ün aynı eve geçişi ile güçlenecek. Hoşlandığınız bir insana açılabilirsiniz, sıra dışı bir ilişkiye başlayabilir, diğer taraftan sanatsal faaliyetlere de vakit ayırabilirsiniz. Bu dönemde şans oyunlarında da şanslısınız. Yine çocukları olan Oğlaklar onlarla güzel vakit geçirebilir.
Sadece hafta başında, çarşambaya kadar parasal konularda risk almayın, özel zevkleriniz için gerektiğinden fazla harcama yapmayın. Çünkü beklediğiniz parasal kaynaklar gecikebilir, ya da yaptığınız harcamaların astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Kovalar ve Yükselen Kovalar
Sevgili Kovalar,
Kendinizi oldukça neşeli hissedeceğiniz bir haftaya başlıyorsunuz. Sevdiklerinizle, çocuklarınızla vakit geçirmek sizi çok mutlu edecek. Bu hafta ana iştigal konunuz eviniz olacak. Kim derdi ki sosyalliğin kompetanı kovalar evlerine kapanacak, işin ilginci bundan zevk alacaklar.
Bu hafta ailenizle ilgilenmek, evinizde dekorasyon, değişiklikler ve bazı ufak tefek tamiratlar yapmak için çok güzel bir dönem.
Diğer taraftan hafta başında aileniz ile özellikle aile büyükleriniz ile iletişimde zorluk çekebilirsiniz. Sizin farklı ve kendinize has söylemleriniz hoş karşılanmayabilir. Destek alamadığınızı düşünüp kendinizi yıpratmayın.

Balıklar ve Yükselen Balıklar
Sevgili Balıklar,
Evinizle ve ailenizle güzel vakit geçireceğiniz bir haftaya başlıyorsunuz. Geçen hafta iletişim evinizde oluşan Yeniay’a ek olarak bu Pazartesi Merkür’ün de aynı eve girmesi ile birlikte önümüzdeki iki hafta hem özel hayatınızda hem de sosyal medyada oldukça aktif olacağınız bir döneme giriyorsunuz.
Yine bu dönemde yakın arkadaş, kardeş ve akrabalarınızla da ilişkileriniz yakınlaşabilir, artabilir. Sadece hafta başında söz konusu çevrelerle sırlarınızı paylaşmamaya, söylediklerinize çok dikkat etmeye çalışın. Sözlerinizi çarpıtılmış olarak başkalarından duyabilir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Birkaç gün ketum olmak, dilinizi mühürlemek yeterli olacaktır.

 

ETİKETLER:

YORUMLAR

Solve : *
24 ⁄ 4 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.