Şampiyonaya hızlı başladık diyemeyeceğim.2008 yılında dize getirdiğimiz Hırvatistan bu kez geçmişten gelen mağlubiyetin hırsı ile oynadı. Çok şanslı bir gol atarak kazandı. Milli takımımızın ilk on bir oyuncu başlama açısından çok farklı bakış açılarımız ve değerlendirmelerimiz elbette olabilir. Başlanabilecek en ideal on birlerden diyebilirim. Benim gözümde sadece alan savunmasını açacak oyuncu tercihleri farklıydı...

 

 

İki milli takım oyuncularını kıyasladığımda oyuncu kalitesi olarak çok fazla bir fark göremedim. Milli takımda eksik olan başka bir şey vardı. Çok değişik bir uyumsuzluktu. Bu asla ruhsuzluk ve özveri olmayışı değildi. Yapmak istedikleriniz kafanızın içindedir. Beyin emreder bunu vücudun diğer uzuvları gerçekleştirir. Beyin emrederken uzuv gerçekleştirmezse kafanızın içindekini yapamamış olursunuz. Ben bunun gibi bir şeyler olduğunu düşünüyorum.


Mağlubiyetimizin birçok sebepleri maç sonunda söylendi. “Ruh yok”, “Takım uyumu”, “Yanlış oyuncu tercihleri” gibi olumsuzluklar dile getirildi. Sizce hangi duygu eksik? Bence eksik yok fazla var.
Grupta işimizin zorlaştığının farkındayım. Ama ben asla Milli Takıma karşı umudumu kaybetmedim. İlk maçta umutlarını kaybeden, acımasızca eleştiren taraftarlara sesleniyorum. Lütfen! daha önümüzde iki maç var ve her şey bitmedi.


Neden olumsuz eleştirilere başladınız. Bana göre Modric’in dönen topa vurup ağlarımızla buluşan gol olmasaydı maç berabere bitecekti. Millilerimiz ilk maçında bir puan alacaktı. Çünkü maçın hakkı beraberlikti. Hiç atağımız yok diyenler bile oldu. Asla onlara katılmıyorum.
Hırvatların ve Millilerimizin gol pozisyonlarını etkisi ve tehlikesi açısından değerlendiriyorum. Tek farkımız onların pozisyonları daha etkiliydi. Zira Futbol sonuç oyunudur. Bu oyunu zevkli kılan taraf, goldür. Atamazsan oynadığın oyun bir anlam ifade etmez. Sadece geleceğe dair söylemler oluşturur.
Hırvatistan alan savunması yaptı. Toplu halde hücuma kalktı. İkinci bölgede ve bizim kale önümüzde çok baskı yaptı. Topla çıkmamıza izin vermedi. Birde yıldızlarımızın durgunluğu ve topu ezmesi üstüne tuz biber oldu.

 

 

Bu tür alan savunması yapan takımlara tek reçete şudur;


Dikine gidebilen, süratli çok kıvrak ve çalım atabilen oyunculardır. Bizde bu oyuncular yok mu var tabii. Günündeler miydi hayır.
Şimdi önümüzdeki maça ve maçlara konsantre olacağız. Bu maçta yapamadıklarımızı, sahaya yansıtamadıklarımızı yansıtacağız. Daha organize daha akıllı ve hızlı oynayacağız. Emeklerimizin karşılığını alacağız. İspanya’ya yenilmeyeceğiz. Çekleri de yeneceğiz. İddiamız bu.
Şunu lütfen unutmayalım “Biz bitti demeden asla bitmez.” Mücadelelerimizde son düdük çalana kadar isteğimizi ve umudumuzu kaybetmeyelim.
Tam destek hep destek tek gerçek “TÜRKİYE”


Benzer Yazılar

 • Dolar kuru ne oldu? - 17.01.2020

  Dolar kuru ne oldu? - 17.01.2020

  Merkez Bankası'nın faiz indirim kararı ile birlikte mevduat faizlerinin reel getirisi eksiye inerken dolar/TL 1 ayın en düşük seviyelerini gördü. Merkez Bankası (TCMB) faizini piyasa beklentileri dahilindeki 75 baz puan…
 • Dolar kuru ne oldu? - 15.01.2020

  Dolar kuru ne oldu? - 15.01.2020

  ABD-İran gerginliğini geride bırakan piyasalar yarın açıklanacak faiz kararını bekliyor. Dolar güne 5.90'ın altında başlarken uzmanların bir kısmı yarın faiz indirilmesini bir kısmı da faizlerin sabit bırakılmasını bekliyor.
 • Dolar kuru ne oldu? - 03.01.2020

  Dolar kuru ne oldu? - 03.01.2020

  ABD, İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü'nün Komutanı Kasım Süleymani ve Irak'lı militan grubu Haşdi Şabi'nin Genel Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'i öldürdü. Dolar/TL ilk etapta bir tepki vermezken petrol…
 • Dolar/TL kuru ne oldu? - 26.12.2019

  Dolar/TL kuru ne oldu? - 26.12.2019

  Dolar/TL Merkez Bankası'nın 12 puana ulaşan faiz indirimleri sonrası baskı altında kalmasıyla birlikte, yılbaşı tatili nedeniyle azalan hacimlerde 5.95 civarında seyrediyor.
 • Dolar/TL kuru ne oldu? - 23-12-2019

  Dolar/TL kuru ne oldu? - 23-12-2019

  ABD-Türkiye ilişkilerine yönelik endişeler ve Mekez Bankası'nın faiz indirimleri sonrası reel faizlerde gözlenen düşüşün etkisiyle geçen hafta TL dolar karşısında %2'nin üzerinde değer kaybederken, dolar/TL 5.94 civarında hareket ediyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler