MCA

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Teog Puanı Hesaplama

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları iki etapta yapılıyor. I. dönem sınavları 23-24 Kasım tarihlerinde yapılıyor. İkinci TEOG sınavı ise 26-27 Nisan tarihleri arasında yapılıyor. TEOG sınavlarının hemen ardından sonuçlar açıklanmayacağı için öğrenciler TEOG puan hesaplama işlemini TEOG puan hesaplama robotları üzerinden yapıyorlar.

TEOG puan hesaplama 2017 yılında da aynı formülle gerçekleştiriyor. Sınav belirlenen tarihlerde iki oturum olarak gerçekleştiriliyor. İlk günde Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarına

giren adaylar, ikinci günde ise Fen Bilimleri, T.C. İnkilap Tarihi ve Yabancı Dil sınavlarına girecekler. Tüm sınavların tamamlanmasının ardından bu kez sınav sonuçlarının açıklanması beklenecek. Ancak sonuçların açıklanması 2017 Ocak ayını bulacak. Bu sürede öğrenciler TEOG puan hesaplama işlemleri ile uğraşacak. TEOG puan hesaplama 2017, öğrencilerin alacakları notu/puanı öğrenmelerine yardımcı olacak. Üstelik artık TEOG puan hesaplama MEB üzerinden yapılabiliyor. "TEOG puan hesaplama nasıl yapılıyor?" ve "MEB TEOG puan hesaplama robotuna nasıl ulaşabilirim?" sorularının yanıtı haberimizdedir.

TEOG puan hesaplama işlemi için MEB'in hizmetinden yararlanabilirsiniz. MEB'in Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasını kullanarak TEOG puan hesaplamanızı yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan aşağıdaki tablodan da faydalanarak TEOG puanınızı hesaplayabilirsiniz.

  1. Dönem Netleri 2. Dönem Netleri
Türkçe
Matematik
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Fen ve Teknoloji
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
Yabancı Dil
  6. Sınıf Ort.
  7. Sınıf Ort.
  8. Sınıf Ort.

Ortak Sınav Puanı (OSP)
 
 
Ağırlıklı Ortak Sınav Puanı (AOSP)
 
Yerleştirmeye Esas Puan (YEP)

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN