Duygusal Detoks Uzmanı / Reyhan Elmasri

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Stres gidermede nefes mucizesi

Bizi rahatsız eden küçük stresler birikerek daha büyük çöküntülere yol açar. Onun için içselleştirmeden çözüme ulaştırmak gerekir. Bununla zihinsel olarak başetmek oldukça zordur, çünkü strese neden olan etkenler daha baskındır. İşte burada nefes teknikleri imdadınıza yetişiyor.

 

Sonuç almamak, rahatlamamak mümkün değil çünkü mutluluk hormonları salınımını arttırıyor. Ve siz bu egzersize ve nefesinize odaklanırken sizi stresi düşünmekten alı koyuyor.

Sizlerle paylaştığım buradaki stres giderici nefes egzersizi aynı zamanda duruşunuzu destekler, kolları toparlar.

Keyifli uygulamalar

 

Benzer Yazılar

 • Göbek yapan diyafram nefesi!

  Göbek yapan diyafram nefesi!

  Son yılların gözde emir cümlesi… Ülkemizde nefes farkındalığının başlaması son on yılın gelişmesi… Yanlış nefes alıp verdiğini fark edenlerin karnını şişirerek nefes alıp vermeye başlaması onların hayatında çok şeyi değiştirdi.
 • İş aramak stres verici olduğunda...

  İş aramak stres verici olduğunda...

  İş ararken odağınızı en çok nereye veriyorsunuz? Yaşadığınız strese mi? İş bulmaya mı? Yoksa süreci başarı ve sonuç odaklı bir şekilde yönetebilmeye mi?
 • Şifa için şarkı söylemek lazım avaz avaz

  Şifa için şarkı söylemek lazım avaz avaz

  Gelecekte şifanın sadece titreşimlerle gerçekleşeceği görüşünden yola çıkılırsa , şarkı söylemenin önemi daha da anlaşılacaktır; çünkü insan şarkı söylerken yaydığı titreşimlerle kendi kendine rezonansa girer.Bu gerçekleşirken, hem ruhsal hem de…
 • Kurumsaldan sonra hayat var mı?

  Kurumsaldan sonra hayat var mı?

  Kurumsal insanlar doğar, büyür, okur, okur ve çalışır, çalışır çalışır... Ebeveynlerin çocuklarının en iyi okullara gönderme çabalarının altında temelde iyi bir iş edinmeleri yatar.
 • Zihinsel ve duygusal detoks

  Zihinsel ve duygusal detoks

  Detoks kelimesi çok eski olmamakla birlikte artık her birimizin yaşamında bir yere sahip. Beslenme uzmanlarının detoks programlarıyla birçoğumuz vücudumuzu (maddi bedenimizi) toksinlerden, zararlı maddelerden arındırmışızdır. Peki ya duygularımız, manevi bedenimiz?

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler