Duygusal Detoks Uzmanı / Reyhan Elmasri

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Stres gidermede nefes mucizesi

Bizi rahatsız eden küçük stresler birikerek daha büyük çöküntülere yol açar. Onun için içselleştirmeden çözüme ulaştırmak gerekir. Bununla zihinsel olarak başetmek oldukça zordur, çünkü strese neden olan etkenler daha baskındır. İşte burada nefes teknikleri imdadınıza yetişiyor.

 

Sonuç almamak, rahatlamamak mümkün değil çünkü mutluluk hormonları salınımını arttırıyor. Ve siz bu egzersize ve nefesinize odaklanırken sizi stresi düşünmekten alı koyuyor.

Sizlerle paylaştığım buradaki stres giderici nefes egzersizi aynı zamanda duruşunuzu destekler, kolları toparlar.

Keyifli uygulamalar

 

Benzer Yazılar

 • Bağışıklık sisteminizi temelden güçlendirin

  Bağışıklık sisteminizi temelden güçlendirin

  Özellikle kışa girerken bağışıklık sistemimiz daha da önem kazanıyor. Hayat kalitemiz üzerinde çok fazla etkisi var. Peki, bağışıklık sistemi deyince aklınıza neler geliyor? Fiziksel olarak güçlü ve sağlıklı olmak, kolay…
 • Erkekler neden aldatır?

  Erkekler neden aldatır?

  “ANGELINA JOLIE BİLE ALDATILIRSA.... BRAD PITT BİLE ALDATIRSA....” diye başlayan düşünce ve konuşmalara başlamadan önce bunu okuyun...
 • Şükür ve takdir için 7 neden

  Şükür ve takdir için 7 neden

  Google’ın yöneticilerinden Chade-Mang Tan’ın “Kendini İçinde Ara” kitabında Stresle Başa Çıkabilmek İçin Genel Prensipler bölümünde stres yaratan duygularla ilgili dört ana prensip yazmış. En başında da “Ne Zaman Acı Çekmediğini…
 • Kadınları alışveriş çılgınına dönüştüren can sıkıntısı mı

  Kadınları alışveriş çılgınına dönüştüren can sıkıntısı mı

  Her 10 kadından dördü son bir ayda AVM ya da çarşıda yaptığı en az bir alışverişten dolayı suçluluk duyuyor. Online alışverişlerde bu oran 10’da bire kadar düşüyor.
 • Göbek yapan diyafram nefesi!

  Göbek yapan diyafram nefesi!

  Son yılların gözde emir cümlesi… Ülkemizde nefes farkındalığının başlaması son on yılın gelişmesi… Yanlış nefes alıp verdiğini fark edenlerin karnını şişirerek nefes alıp vermeye başlaması onların hayatında çok şeyi değiştirdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler