Diyetisyen Kevser Başkara

Diyetisyen Kevser Başkara

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Merhaba sevgili okuyucularım, Hepimiz ideal kiloda olmak için çok emek harcıyoruz, spor yapıyoruz, çeşitli diyetler uyguluyoruz, buna rağmen kilo veremiyoruz!
Yapılan çalışmalar, özellikle maraton ve triatlon gibi dayanıklılık branşlarında kırmızı pancar suyunun içeriğindeki nitrattan dolayı oksijen tüketimini azalttığı ve egzersiz süresinde tasarruf sağladığını ortaya koydu.
Merhaba sevgili okuyucularım,   Ölümcül hastalıklardan korunmada bir tedavi, vücut ağırlığı kontrolünde çözüm olarak ele alınmaya başlanan çiğ vegan beslenme akımı tüm dünyada hızla yayılıyor.
Halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabetin iki türü var.
Sağlıklı bir vücut ancak sağlıklı bir bağırsakla mümkündür. Sağlıklı bağırsak yapısı için de bağırsağa dost beslenme önem kazanmaktadır.
  Ramazan geldi, oruçla beraber vücut yeni bir düzene girecek. Özel beslenenlerin bu süreçleri yönetmesi biraz daha fazla dikkat gerektirecek. Yanlış glutensiz beslenme, vücut ağırlığı yönetiminde ve şeker hastalığı gibi hastalıkların oluşumunda olumsuz rol oynuyor.
Bir veganın etiketlerde en sık gördüğü içeriklerden biri de peynir altı suyudur. Bu son zamanlarda benim de dikkatimi çeken bir konuydu ancak, geçen aldığım ekmeğin içinde de görünce bu konuda bir yazı hazırlamak istedim.
Tüm dünyada ve Türkiye’de trend haline gelen glutensiz beslenme çölyak, gluten duyarlılığı gibi bazı durumlarda zorunlu uygulanması gereken bir uygulamadır.
Yeme davranışı bozuklukları, kişinin yeme davranışı ve yemeklere karşı olan duygu ve düşüncelerinin sağlıksızlığı sonucu oluşur.
Yayımlanan Dünya Diyabet Atlasına göre 415 milyon olan diyabetli sayısı 2040 yılında 642 milyon olacak. Türkiye’de ise durum pek iç açıcı değil: 12 yılda diyabet %90 arttı. Ancak, diyabet bu denli hızla artarken diyabetle ilgili teknolojilerin gelişimi de hız kazanıyor.
Sayfa 1 / 2

Kategorilerden Seçmeler