Yıldız Karacasoy

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Hayatımızı şekillendiren gizli güç: Bilinçaltı! Seri 2

Hayatımızdaki tıkanıklıkları, sorunları, tekrarlayan döngüleri çözmek ya da bunlarla başa çıkacak gücü ve kabul duygusunu elde etmek için bilinçaltımızda neler yattığına bakmamız gereklidir.

Çoğumuz bilincimizle parayı severiz, ama para kazanmakta zorlanabiliriz. Çoğumuz karşı cinsi severiz, ilişki isteriz ama farkında olmadan bilinçaltı boyutta sevgiden, sevmekten ölesiye korkarız. Bilinçaltımızdaki gizli kalmış, varlığından bilincimizle haberdar olmadığımız düşünce ve duygu kalıplarını bulmak ise bizi hem bilinçaltı boyutta hem bilinçte parayla da karşı cinsle de ilişkilerle de barıştırır. Bu durumu her konuya ve kavrama uyarlayabiliriz.

Bu nasıl olur? Bilinçaltı duyguları, inanç ve düşünce kalıpları mantığımızla çözebileceğimiz durumlar değildir. Karanlıktan korkan bir çocuğa “karanlıktan korkma yahu, bişey yok ki” gibi bir söylemle bu duygusunu geçiremezsiniz. Bazen bu kişi bir yetişkin bile olabilir ve kendisi de mantığıyla karanlıkta aslında korkacak bir şey olmadığını bildiği halde korkar. Çünkü bilinçaltında zamanında, belki de çocukluğunda, karanlıkta yaşadığı bir olaydan dolayı böyle bir kodlama yapmıştır. Dolayısıyla bu kodlama değişmediği sürece karanlık korkusu da devam edecektir.

İşte bu yüzden her zaman engeli, tıkanmayı ve korkuyu oluşturan bilinçaltı duyguyu bulup onu olumsuzdan olumluya değiştirmek gerekir. Bunun için çeşitli teknikler vardır. Örneğin Nlp teknikleriyle zihin ve duyguda değişim yaratılır. Zaten duygu değiştiğinde kişinin o duruma bakış açısı ve duygusu değişir. Regresyon teknikleriyle kişinin o sorunu yaşadığı geçmiş zamana yani çocukluğuna gidilir. O andaki duygu çıkartılıp, yerine yeni, olumlu, destekleyici duygular konulur. Böylece sorun ya da sorunu yaratan duygu ve algı çözülür. Aile dizimi ile atalarımızdan fiziksel özelliklerimiz yanında hangi duygusal ve zihinsel kalıplar, enerjiler aktarılmış, buna bakılır ve çalışmada atalardan sistemik özgürleşme sağlanır.

Teknikler, yollar farklı olsa da amaç aynıdır. Değişim dönüşüm yaratmak. Yani eski olumsuz algıyı yenisiyle değiştirebilmek.
İşte o zaman rahatlama, kabullenme, olaya ve duruma farklı bir bakış açısı getirme gerçekleşir. Bir bakarsınız korkularınız, fobileriniz geçmiştir. Ya da ilişkinizdeki tıkanmalar çözülmüştür. Duygularınız değişmiş, ruhunuz, zihniniz, duygularınız ve de bedeniniz rahatlamıştır. Çünkü sizin bakış açınız değişince bu sizin enerjinize, duygularınıza dolayısıyla da davranışlarınıza yansır. Bir daha aynı sorunu yaşamaz duruma gelirsiniz.

Bu ne büyük bir özgürlüktür, öyle değil mi?


Benzer Yazılar

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler