DOLAR 32,5004
EURO 34,6901
ALTIN 2496,864
BIST 9693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Hayatın matematiği ile hayalinizdeki işe kavuşun

21.04.2019
A+
A-

Geçen yazımda Hayatın Matematiği ile genel bilgiler paylaşmıştım bu yazıda ise sistemin hayatın farklı alanlarında kullanımıyla ilgili bilgileri paylaşmak istedim.

2011 yılından beri iş hayatının farklı kademelerinde çalışan danışanlarıma kariyer koçluğu ve danışmanlığı vermekteyim. Yaşlarından ve çalıştıkları sektörden bağımsız olarak danışanlarımın büyük çoğunluğunun muzdarip oldukları durum; mevcutta yaptıkları işi sevmemeleri, işin kendilerine uygun olmamasından dolayı büyük bir tatminsizlik, mutsuzluk ve boşluk hissi yaşamalarını içeriyor.

Ülkemizde özellikle meslek seçimi noktasında anne, baba, kardeş, diğer akrabalar ve yakın arkadaşların kişinin kendisinden daha baskın bir konumda olduğu durumlarda kişi sırf başkalarını mutlu etmek adına hiç ilgisinin ve sevgisinin olmadığı bir alanı tercih ederek o alanda kariyer yapma yoluna giriyor. Sayılı zaman çabuk geçiyor ve kişi mezun olduğu alanda çalışmaya başladıktan sonra bir şeylerin ters gittiğinin farkına varıyor. Kendisine biçilen rolü başarıyla oynamış ve gösterilen hedefe ulaşmış olmasına rağmen elde ettiği statü, kazandığı para ve çevresi tarafından gördüğü itibar kendisine ait olmayan bir kararın verdiği mutsuzluğu engelleyemiyor.

Aslında her birimiz dünyaya geldiğimiz andan itibaren cebimizde bir harita ile yaşama başlıyoruz. Evrendeki her şeyin olduğu gibi bizim de bu dünyada bulunmamızın bir amacı var. Mesleğimizi, bize sadece para kazandıran, yaşam amacımızdan bağımsız bir faaliyet olarak değerlendirirsek bunun bedeli mutsuzluk ve tatminsizlik olacaktır. Öyle ki kişinin kendini tanıması, yaşam amacına uygun doğru mesleği seçmesi yaşam yolculuğunda birlikte ilerleyeceği kişiyi doğru seçmesine ve mutlu bir ilişki yaşamasına da katkıda bulunacaktır.

Elbette insanın okuduğu bölümden farklı bir alanda çalışmaya karar vermesi ve bunu hayata geçirmesi ilk etapta biraz ürkütücü görünebiliyor. Neticede farklı bir alanda yıllarca okumuş ve mezun olmuşsunuz. Sonrasında iş hayatına atılmış ve bölümünüze uygun bir işte yıllarca çalışıp deneyim kazanmış ve belli bir konuma da gelmiş de olabilirsiniz. İnsanın bir anda tüm bunları elinin tersiyle itip belirsizliklerle dolu yeni bir kariyere yelken açması ve en alt seviyeden başlamayı göze alması ancak gideceği yoldan eminse gönül rahatlığıyla verebileceği bir karar olabilmektedir. Kişinin gerçekten sevdiği ve doğal akış halinde gerçekleştirdiği ve bu dünyada bulunma amacına hizmet eden mesleği yapmasının paha biçilemez bir manevi tatmini ve mutluluğu var. Bunun da ötesinde bu yolu seçtiğinizde evrenin desteğini de arkanıza almış olacaksınız ki bu size hepsinden de öte bir motivasyon ve kararlılık sağlayacaktır.

Goethe’nin şu sözü bahsettiğim evrensel desteği çok güzel bir şekilde anlatmaktadır:

Bir insan kendini adadığında ilahi takdir de o yönde hareket edecektir. Tüm olaylar diğer bir olayı desteklemek için oluşur ve aksi takdirde hiçbir zaman ortaya çıkmaz. Bir akarsu boyunca oluşan tüm olaylar sadece bir karardan doğar. Hiçbir insanın hayal edemeyeceği tüm umulmadık durumlar, oluşumlar ve maddi destek bu şekilde elde edilebilir. Elinizden geleni ve hayal edebileceğiniz herşeyi yapmaya hemen başlayın. Cesaret; deha, güç ve büyüyü de içinde saklar. Şimdi Başlayın!

 

 

Hayatın Matematiği sistemi kişiye uygun mesleği belirlemede bize yol göstermektedir. Gerek kişiye uygun mesleklerin tespitinde gerekse kişinin sahip olduğu güçlü yönleri ve yaşam amacına yönelik sunduğu bilgilerle karar verme ve netleşme sürecini çok hızlı ve doğru bir şekilde tamamlamamızı sağlamaktadır. Kişi hangi mesleği seçeceği ve yaşamına nasıl bir yön vereceği konusunda netleştikten sonra gereken adımları atması oldukça kolaylaşmaktadır.

Kariyer konusunu ele aldığımızda konunun diğer bir önemli parçası olan para konusuna değinmemiz de şarttır. Parayla ilgili inançlarımız genellikle biz küçük yaşlardayken ailemiz ve yakın çevremiz tarafından bize söylenenlere şekillenir.

 İş hayatında oldukça deneyimli ve önemli mevkilere gelmiş olduğu halde o mevkiinin gerektirdiği maaşın çok daha altında çalışan insanlarla eminim siz de karşılaşmışsınızdır. Bunun farklı bir versiyonu olarak aylık kazancı çok iyi olmasına rağmen maaşını aldığı gün bitiren ve ay sonunu zor getiren insanları da çevremizde sıklıkla görebilmekteyiz. Para konusundaki negatif inançların tespiti ve bunları değiştirme şimdilik başka bir yazımızın konusu olsun.

Hayatın Matematiği sistemi kişinin parayla ilgili tüm işlerinde kullanabileceği kişiye özel olarak belirlenen bir sayıyı da bize sunmaktadır. Bu sayıyı hayatımızda kullanmaya başladığımızda bolluk ve bereket anlamında oldukça güzel açılımlar olmakta hem kazancımız artmakta hem de hiç ummadığımız yerlerden bize yeni gelir kapıları açılabilmektedir. Bu noktada kendi hayatımda bizzat deneyimlediğim birkaç olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Hayatın Matematiği sistemiyle tanıştığım ve para sayımı öğrendiğim zamanda koçluk seans ücretim para sayıma uymuyordu. Bu noktada seans ücretimi para sayıma göre yeniden düzenlemem gerekiyordu. Para sayıma göre en uygun rakamı belirlemek için seans ücretimde bir düzenlemeye karar verdiğimde mevcut seans ücretimde ya 10 TL indirim yapmam yada 45 TL artış yapmam gerekiyordu. O dönem seans ücretini artırmak gibi bir niyetim olmadığı için seans ücretimde 10 TL indirim yapmaya karar verdim. İlk etapta seans ücretimde indirim yaptığım için kendimi biraz kötü hissetme eğiliminde olsam da bu durum bir ay sonra yaptığım aylık gelir hesabında yerini şaşkınlığa ve sevince bıraktı. Mevcut iş modelimde değiştirdiğim tek bileşen seans ücretim olmakla beraber ay sonunda seanslardan elde ettiğim gelir tam 2 katına çıkmıştı.

İlk uygulamamda aldığım bu çarpıcı sonuçtan sonra para sayısını hayatımın diğer alanlarında da uygulamaya başladım. Hayatın Matematiği sistemi ile tanıştığım dönemde hobi olarak e-ticarete başladım. Mağazamdaki tüm ürünlerin fiyatlarını para sayıma göre belirledikten sonra satışlarda ve buna bağlı olarak gelirimde çok önemli bir artış oldu. Benden danışmanlık alarak para sayısını öğrenen danışanlarım da bu sayıyı kendi işlerinde ve hayatlarında kullanarak işlerinde ve gelirlerinde önemli kazançlar sağlamaktalar.

Tamer Akın

https://www.instagram.com/tamerakin34


YORUMLAR

Solve : *
32 ⁄ 16 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.