Ziraat Bankası'nda dikkat çeken kar artışı

Ziraat Bankası'nın kârı 3 ayda 2 milyar lirayı aştı 

Ziraat Bankası ikinci çeyrekte geçen yıla kıyasla yüzde 21.7 artışla 2.2 milyar lira net kâr açıkladı. Bankanın ilk çeyrekteki kârı da 2,17 milyar liraydı; ilk yarıdaki toplam net kâr 4,37 milyar lira oldu.

Bankanın kredi ve alacakları Haziran sonu itibariyle, 2016 sonuna kıyasla yüzde 16,4 artışla 270.9 milyar liraya yükseldi.

Net faiz gelirleri ikinci çeyrekte 4,1 milyar lira ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artarken, net ücret ve komisyon gelirleri ise yüzde 39.8 artışla 556 milyon liraya çıktı.

Takipteki krediler oranı ise yüzde 1,6 ile sektörün oldukça altında.


Benzer Yazılar

 • S&P’den çarpıcı bankacılık sektörü analizi

  S&P’den çarpıcı bankacılık sektörü analizi

  S&P'nin son açıkladığı Türkiye raporuna göre ülke siyasetindeki belirsizlikler ve piyasadaki oynaklık yatırımcıları endişelendiriyor. S&P söz konusu atmosferle Türk bankalarının varlık kalitesinin çabuk şekilde bozulduğunun da altını çizdi.
 • Kredi borcu yapılandırmasına "takibe alınmamış olma" şartı

  Kredi borcu yapılandırmasına "takibe alınmamış olma" şartı

  Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırmasında detaylar ortaya çıkıyor. Tüketici kredilerinde sektör kuralı olan 48 ay vade bu uygulama için BDDK'nın izniyle 60 aya çıkartıldı.
 • S&P'den Türk bankaları için çarpıcı analiz

  S&P'den Türk bankaları için çarpıcı analiz

  S&P, Türk bankalarına ilişkin yaptığı değerlendirmede "Türk bankalarının 12-18 aydaki kontrollü performansı sektör istikrarını etkileyecek" ifadelerini kullandı
 • Üzerine şube kapısı kilitlenen bankacılar

  Üzerine şube kapısı kilitlenen bankacılar

  Tüm sektörlerde artan mobbing ve beraberinde satış baskısı bankacılık sektörü çalışanlarını isyan etiriyor. Sektör çalışanlarının paylaştığı bilgileri paramedya.com köşesine taşıdı. Özellikle finans sektöründe strese bağlı yaşanan beyin kanaması ölümlerinin arttığı…
 • Moody's 18 Türk bankasının notunu indirdi

  Moody's 18 Türk bankasının notunu indirdi

  Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in 18 türk bankasının notunu indirdiği bildirildi

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler