Zeynep Dereli

Zeynep Dereli

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İletişim teknolojileri başta olmak üzere dijital çağın sağladığı olanaklar, insanların kendi coğrafyalarının sınırları içine hapsolmadan çalışmasına ve toplumsal yapılara dahil olmasına olanak tanıyor.
Bugün dünyadaki 8 milyar ve Türkiye’deki 80 milyon insanı sağlıklı, doğal - hatta organik ve verimli bir tarım ile beslemek için tek bir çıkar yol var: Teknoloji…
Dünya Bankası’nın ön taslaklarını yayınlamış olduğu “Dünya Kalkınma Raporu 2019” için belirlenen ana tema, iş yaşamındaki değişimin özünü çok güzel vurguluyor: “Emeğin Değişen Doğası” Rapor; teknolojik değişim, dijitalleşme ve Endüstri 4.0’ın etkilerine “kaybolan meslekler, yeni uzmanlıklar ve istihdam oranları” açısından bakmıyor. Rapor önümüzdeki yıllarda yaşanan değişimin emek piyasasının doğasını değiştireceğini,…
1960’larda temelleri atılan internet (TCP) 1990’lı yıllara gelene kadar önce askeri ve sonra akademik dünyanın kullanımı ile sınırlıydı.
Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanlığı göreve getirilmesi, Türkiye’de her kesimin büyük bir heyecan duymasına yol açtı.
Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilmesi, Türkiye’de her kesimin büyük bir heyecan duymasına yol açtı.
Tam da yaz tatiline girdiğimiz ve öğrencilerin bilgisayarları/konsolları başına geçtiği günlerde, Dünya Sağlık Örgütü “Bilgisayar Oyunları Bağımlılığı”nı hastalık olarak sınıflandırarak, dikkatleri sektörün üzerine çekti.
Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 devrimleri, beraberinde birçok yeni dinamik getiriyor. Bu yeni dinamikler içinde Türkçeye, Dijital Zekâ olarak aktarabileceğimiz DQ önemli bir yer tutuyor.

Kategorilerden Seçmeler