Selvi Caymazer

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yetenek yönetimi!

Kurumların amaçlarını gerçekleştirebilecek doğru kişileri bulmaları, bu kişileri işe almaları, onların performanslarını takip etmeleri ve geliştirmeleri, 

onları kurum kültürüne bağlı tutmak için farklı uygulamalar geliştirmeleri, onlara kurum içi gerekli eğitimleri vermeleri, gelişimlerini destekleme süreçlerini yetenek yönetimi diye anıyoruz.

Yetenek Yönetimi düşünüldüğü kadar kolay değildir. Yetenekli insanlar enerjileri nedeni ile kurumlarda gelişim ve memnuniyet olmadığı noktada ayrışır. Yönetmekten ziyade onları memnun ederek kurumumuza bağlı kılmaya ve onlarla geleceğe ilerlemeye çalışıyoruz.

Yetenek yönetimi kurumlar için masraf olarak görünüyor. Ama yeteneklerin uzun vadede firmaya katkıları düşünülmüyor. Yetenekli insanlara standardın dışında eğitim vermeniz ve insan kaynağı uygulamaları geliştirmeniz gerekiyor.(bu konuda bizden destek alabilirsiniz.)

Yenilikçi yaklaşımlarla kurumlarına değer katan yetenekli bireylere ödüller veriliyor. Ödüllerle kişiye katma değerinin karşılığını vermek hem daha akıllıca hem de daha coşkulu. Ödülleri de sadece maddi ödüller olarak da görmemek lazım çünkü yetenekli insanların nasıl motive olduğunu incelediğimizde maddiyat en sonlarda geldiğini görüyoruz.(bu konuda bizden destek alabilirsiniz.)

Kurum içi yetenek yönetimi dışında birde keşfedilmemiş yetenekler var. İnsan Kaynakları danışmanlık firmalarından destek alarak keşfedebilirsiniz. Yapılan mesleki testler, kişisel özellik testleri, zaman yönetimi ve planlama ölçebilen testler ile doğru personeli bulabilirsiniz. Veya doğru personel olduğunuzu düşünüyor fakat gösteremiyorsanız Kariyer Haritası oluşturmak için danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. İş arama süreçlerinde kullandığınız sosyal ağlarda profillerinizi güçlendirip, size özel CV hazırlayıp mülakat örnekleri ile iş arayışınızda öne çıkın. Özellikle tecrübeli personel arayan firmalara tecrübeden daha önemli olan bilgi ve zekanın kazancını göstermek için sizlere hizmet verebiliriz.

Tecrübeyi yönetmek kolaydır fakat kısa vadede kazandırır yeteneği yönetmek zordur ama uzun vadede kazandırır.

Gelin yeteneklerinizi yönetelim.


Benzer Yazılar

 • Performans yönetimi!

  Performans yönetimi!

  Performans yönetimi, şirketin hedef ve stratejileri doğrultusunda yönetici ve çalışanların performanslarının ölçülmesi, değerlendirilmesi ve yönetilmesidir.
 • Kariyer danışmanlığı nedir ?

  Kariyer danışmanlığı nedir ?

  Kariyer Danışmanlığı;  bireylerin mesleklere, kariyerlere, kariyer rollerine ve sorumluluklarına , kariyer kararları verme ve planlama, serbest zaman aktiviteleri planlama, kariyer yolları ve diğer kariyer gelişim aktiviteleri gibi onların kariyerleri ile…
 • İş hayatında başarının yolu!

  İş hayatında başarının yolu!

  İş hayatında başarılı olmanın en önemli sebebi sevdiğiniz bir işi yapmanız ve mutlu bir çalışma ortamınızın olmasıdır.
 • İş görüşmesinde sizi öne çıkaracak noktalar

  İş görüşmesinde sizi öne çıkaracak noktalar

  Cv hazırlama, iş başvurusu yapma ve mülakata katılma gibi aşamaların her bir başlığı çok önemli olmakla birlikte küçük bir dikkatsizlik sizin elenmenize neden olacaktır. Ekonomik kriz ve işsizliğin, işten çıkarılmaların…
 • İş görüşmesinde sizi öne çıkaracak noktalar!

  İş görüşmesinde sizi öne çıkaracak noktalar!

  Cv hazırlama, iş başvurusu yapma ve mülakata katılma gibi aşamaların her bir başlığı çok önemli olmakla birlikte küçük bir dikkatsizlik sizin elenmenize neden olacaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler