Saygı  Günenç

Saygı Günenç

Sayın Saygı Günenç, İlk, orta, lise öğrenimimi Antalya’da tamamladıktan sonra, Dumlupınar Üniversitesi- Uygulamalı Takı teknolojileri bölümünü bitirdi. Çalışma hayatı devam ederken; Anadolu Üniversitesi AÖF Halkla İlişkiler ve İşletme bölümlerini tamamladı.

Yedi yıl ELT Kitabevi’nin Genel Koordinatörlüğü’nü yaptı. Bir çok projeye imza atarak uzun soluklu çalışmaları tamamladı. Anma günleri, imza günleri, bölge çapında yarışmalar, sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli organizasyonları yönetip, aktif bir şekilde rol aldı. Ardından 2008 yılında Şekerler Turizm Taşımacılık’da İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak işe başladı ve hala devam etmekte.


Sektörün ilk İnsan Kaynakları departmanını kurmaktan ve bir çok konuda sektöre öncülük eden bir yapının içinde bulunmaktan gurur duyduğunu belirten Saygı Günenç, ”Mesleğimi seviyorum çünkü insanları seviyorum.” diyen ve önce insan diyerek, işe özünden yaklaşmayı başarabilmiş bir profesyonel.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İş yerinde yaşanan her olay mobbing midir? Çoğu zaman mobbing ile çalışanlara zarar veren diğer davranışlar birbirinden ayrılamamaktadır. Psikolojik taciz yani yıldırma kavramı, çatışma ve şiddet birbirinden farklıdır.
Değerli hocam eğitmen, yazar Levent Şahin’in en can alıcı öğretilerinden biri…
Son zamanlarda çevrenizde yüzyüze sohbet eden gençleri gördünüz mü? 
Doğa öyle muhteşemdir ki; doğum ve ölüm zinciri birbirini kovalar. Canlılar kendi yerlerini amansız mücadelelerle belirler, hayatta kalabilme savaşı verirler…
Gündelik hayatımızda tenkit edecek o kadar çok veri var ki önümüzde. Zaten biz hiç bir şey yapmasak da, malzeme soframıza geliyor ve bize sadece eleştirmek kalıyor. Çünkü hiç kimsenin olmadığı/olamayacağı gibi hiç bir iş de kusursuz ve mükemmel olmuyor. Önemli olan bakış açılarımız… Ne şekilde bakacağımız ise; bizim seçimimiz…  
Öğrenci çekinerek ustasına soruyor: “Ustam ego nedir?”Usta yüzünü buruşturarak öğrencisine dönüp,
İş görüşmelerinin hem aday hem de mülakatı yapan kişi için oldukça stresli bir konusu olan mülakatlarda, mülakatı yapana sizi önemsiyorum mesajı çok önemlidir. Görüşmeci mülakatın başından kırmızı kart almadan mülakatı başarıyla atlatmada ilk letabı geçebilir. İş görüşmelerinde mülakatın naşarılı geçmesi için neler yapılmalıdır, neler yapılmamalıudırın yol haritasını sizin için çıkardık...

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN