Duygusal  Detoks  Uzmanı / Reyhan Elmasri

Duygusal Detoks Uzmanı / Reyhan Elmasri

Türkiye ve Dubai’de Kurumsal Eğitmen ve Duygusal Detoks Uzmanı olarak görev yapıyor. Öncesinde Procter & Gamble, Deloitte ve Egon Zehnder’de çalıştı. Hayat misyonu insanların duygusal sağlıklarına dikkat çekmek ve yaşamlarını olumlu yönde değiştirmelerine yardımcı olmak. Bu amaçla “Çalışanların Mutluluğu” konulu eğitimlerinde temel amaç çalışanların duygusal sağlığına dikkat çekerek farkındalık kazandırmak. Farklı modüllerden oluşan bu uygulamalar bağlılığı arttırmak, mutlu ve üretken bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlayan organizasyonların ihtiyaçlarını karşılamada çok etkin rol oynuyor ve saygın firmalardan çok olumlu geri dönüşler alıyor.

Bireysel seanslarında uyguladığı “Duygusal Detoks” programı panik atak, depresyon, anksiyete, tükenmişlik, uyku bozuklukları, fobi, migren, ağrı gibi durumlarda dahi 4-5 seansta çok ciddi iyileşme sağlıyor. Bu çalışmalar kendini geliştirmek, farkındalık kazanmak, sorunlarla kolayca başetmek, ilişkileri yönetmek, iş-yaşam dengesini sağlamak, hedeflerine ulaşmak, hayattan daha çok keyif almak isteyenlere sürdürülebilir kolaylıklar sunuyor.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Yaşadığımız bu özel dönemde profesörler, doktorlar özellikle nefes egzersizleri öneriyorlar. Tabii ki bunu sertifikalı işin ehli kişilerle yapmak gerekir.
İnsan hayatı ilişkilerden ibaret; aile, karşı cinsle ilişkiler, iş ve sosyal hayat. Ailemizi ve dolayısıyla yerimizi yurdumuzu neye göre seçiyoruz, ya da oraya atanıyoruz henüz bilemiyoruz. İş seçimi bambaşka bir konu; genel olarak sosyo-ekonomik durum gereği önce güvenceyi seçmek durumunda kalıyoruz, istediğimiz ya da mutlu olabileceğimizi değil.
Kurumsal insanlar doğar, büyür, okur, okur ve çalışır, çalışır çalışır... Ebeveynlerin çocuklarının en iyi okullara gönderme çabalarının altında temelde iyi bir iş edinmeleri yatar.
Merhaba sevgili okuyucularım; “Her bireyin evren ile doğrudan bir teması olmalıdır. Onun güzelliği ile, heybetli ihtişamı ile hiç çaba göstermeden bir şükran, bir dua, belki bir şarkı, bir dans yaratan…
Bunu bana söyleyen 85 yaşında, 55 yıldan fazla fiilen dahiliye uzmanı olarak hizmet vermiş bir doktor.Öğrenmenin yaşı yoktur diyor ve benden nefes egzersizleri eğitimi alıyor. Ağzından çıkan her cümle mücevher değerinde. Yaşını boşuna yaşamamış, hazine biriktirmiş, kendi süzgecinden geçirip öyle güzel anlatıyor ki.
Einstein çağın en çok bilinen, en çok konuşulan, bilim adamının ötesinde bir insan. Ve hiç şüphesiz o bir deha. Beyni, farklı zamanlarda pekçok biliminsanı tarafından incelenmiş. Genel olarak varılan kanı, beynin büyüklük olarak normal insanların beynine göre bir farkı olmamasına rağmen yapısal olarak bazı küçük yapısal farklarının olduğu yönünde.
Her mesleğin kendine göre keyifli yanları ve zorlulkları var. Hatta bazıları sadece zorluk; ağır risk altında çalışan maden işçileri, güneşin altında tarlada, ağır işlerde çalışanlar… Dünyanın en zor meslekleri konulu çok farklı sıralamalar mevcut.
Warwick Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada mutluluğun, çalışanların verimliliği üzerindeki olumlu etkisi bir kez daha kanıtlandı. %12’lik kesim kesinlikle mutluluğa bağlı verimlilik gösterirken mutsuz hisseden %10’luk grup da verimsiz.
Uzmanlar kadın ve erkek beyninde ciddi yapısal farklılıklar olduğunu ortaya koymuştur; bu da olaylara nasıl tepki verdiğimiz ve uyaranlar açısından ciddi farklar yaratmaktadır.
Şirketlerin %78’i çalışanların bütünsel sağlığını (wellness) kritik iş stratejilerinin bir parçası olarak görüyor.
Sayfa 1 / 3

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN