Kürşat Tuncel

Kürşat Tuncel

Yönetim Kurulu Başkanı


Satış Küpü Sales & Marketing Solutions


                            

www.kursattuncel.com 

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Kadın ve erkeğin farklılıklarını işleyen çok sayıda kitap yazılmıştır ve halen de yazılmaktadır. Bu normaldir çünkü her iki cinsiyet de bir buçuk milyon yıldan fazladır Dünya üzerinde birlikte yaşıyor olmalarına rağmen halen birbirlerini tam olarak anlayabilmiş değiller. Belki de yalnızca birbirlerini oldukları gibi kabul etmeleri gerekiyordur, bilmiyorum. Ancak bizim bu…
Hiç devre mülk ya da devre tatil satmak isteyenler tarafından arandınız mı? Size hafta sonu için lüks bir otelde ya da bir tatil köyünde ücretsiz bir tatil önerirler.
Dünyaya kafa tutan bir satıcı ol...
Satıcılar, sattıkları ürün ve hizmetlerin fiyatını her zaman başarısızlıklarının bir mazereti olarak kullanmaya eğilimlilerdir.
Bugün artık insanlar yalnızca bir ürün değil, o ürünün sağlayacağı yaşam biçimini satınalıyor.  Psikolojide buna özdeşleşme denmektedir. Yani o ürünü tüketen kişi, ürünün vaad ettiği yaşam tarzına kavuşacağına inanıyor...
Beyindeki ikna mekanizmasının nasıl işlediğini anlamak için insan beyninin çalışma prensipleri konusunda bazı şeyleri bilmemiz gerekiyor...
Türkiye yönetim sisteminde daha önce gerçekleştirmiş olduğu değişikliği hayata geçirerek yürütme gücüne sahip ilk Cumhurbaşkanını seçti.
Satış döngüsünün basit olarak müşteri güveninin kazanılması, ihtiyaçlarının anlaşılması ve değerin sunulması adımlarıyla ilerlediğini gördük. Tabi her zaman bu döngünün satışla kapatılması mümkün olmayabilir.
Bu haftasonu Boğaziçi Üniversitesi’nde konut finansmanı konulu bir toplantıda konuşacağım. Bu nedenle Türkiye’de konut finansmanına ilişkin son verileri inceleme ihtiyacı duydum. Ortaya çıkan resmi şöyle özetleyebilirim sanırım;
Kadınların daha duygusal olduğu hemen hepimizin inandığı bir klişedir. Beyin üzerinde çalışan bilim adamları cinsiyetler arasında duyguyu işleme şeklinin gerçekten de farklı olduğunu keşfetmişlerdir.
Sayfa 1 / 4

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN