Yurt dışında yerleşik şirkete ait markanın alımında kullanılan kredi faiz giderleri 2 milyon dolara kadar desteklenecek.


Cazibe Merkezleri Programı kapsamındaki yatırımlara verilecek desteklere ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.


Halka arz nedir? Halka arzın şirket ve hissedarlara faydaları nelerdir? Halka arzın avantajları nelerdir?....


Trading psikolojisi üzerine uzmanlaşmış Dr. Gary Dayton'a göre alım-satımların başarı sırrı, yatırımcının psikolojisinde saklı.


Dünyanın en önemli para yöneticilerinden biri, Georgo Soros’un The Alchemy of Finance adlı kitabında söylediğine göre, oğlunu, yanına staja gönderdiği Victor Niederhoffer’dır. İstatistikçi, bestseller kitap yazarı, şampiyon squash oyuncusu olan Niederhoffer, on binlerce kitap, günlük haber ve bilgiyi takip ederek başarılı olmuş efsanevi bir traderdır.


Yatırım yapmak istiyorsunuz, kılı kırk yarıyor, en karlı yatırm nereye yapılır araştırıyorsunuz. En iyi yatırım araçları dendiğinde yüzlerce alternatif var. Kararsızsınız. Borsa, altın, döviz, emlak, yeni iş, faiz, araba, arsa, gayrimenkul...en  iyi yatırm araçlarına onlarca örnek vermek mümkün. Sizler için en iyi yatırm araçlarını araştırdık.


Borsa endekslerinin hesaplanma yöntemini hakkında bilgi sahibi olunması borsa getirilerinizin artmasını sağlar. Bilinçli yatırım size kazanç sağlarken bilinçsiz yatırımlar ağır kayıplarla karşılaşabilir. Borsada en çok işlem gören BIST 100 ve BIST 30’dur. BIST 100 endeksinin hesaplanmasında şu yöntemler kullanılmakatadır. 


Dünya borsa endeksleri, dünyanın en büyük borsaları olarak kabul edilen New York Borsası, Frankfurt Borsası, Fransız Borsası, ABD Borsası gibi borsalarda işlem gören hisse senetlerinden oluşan endekslerdir. Her ülkenin borsa endeksleri farklıdır ve bu endeksi oluşturan hisse senetleri de diğer ülkelerin borsalarında işlem gören hisselerden farklıdır.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN