SPK, sermaye piyasasını düzenlemekle görevli kamu kuruluşudur. Sermaye piyasası ile ilgili usul ve esasları belirleme yetkisi olan bir kurumdur.


Benchmak; ölçüm ve karşılaştırma kriteri anlamında kullanılmaktadır. Benchmarking, stratejik yönetimin en temel araçları arasında yer alan bir kavram.


Yatırım danışmanlığı nedir? yatırım danışmanlığı sözleşmesi nedir? Yatırım danışmanlığı sözleşmesi imzalanırken nelere dikkat edilemeli?


Majör parite, minör parite ve egzotik parite nedir? Hangi pariteler daha konvertebl hangileri değik. Paritelerin majör mü minör mü olduğu neden önemli? Majör pariteler hangi ülkelerin paralarından oluşuyor? Minör pariteler hangi ülkelerin paralarından oluşuyor? Paritelerle ilgilitemel bilgileri yazımızda bulubailirsiniz. 


Eğer kredi veya kredili mevduat hesabınızı kullandıysanız banka sizden BSMV adı altında ücret almaktadır. Ve ödemeleriniz süresince her ay BSMV yansıtılır. Peki BSMV nedir, BSMV nasıl hesaplanır, Konut Kredisi KKDF ve BSMV Vergisi Muafiyeti


Kambiyo işlemlerindeki Banka Sigorta ve Muamele Vergisi oranı artırıldı. Kambiyo işlemlerinde vergisinin ne kadar artırıldığı ve kambiyonun ne olduğu araştırılmaya başlandı. ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki Kambiyo nedir, oranı nedir? Altında kambiyo vergisi var mı?


Merhaba,  Ekonomi Doktorunuz'da ilk makale deneyimime gündemde olan ve bize çok sorulan bir konu üzerine yazarak başlamak istedim.  Bilindiği üzere Bayramın ilk gününde Resmi gazete’de yayımlanan karara göre, döviz ve altın alım satımında uygulanan Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) binde 2’den yüzde 1’e yükseltildi.


Asya borsaları ve endekslerine yatırım yapanlar ya da bu borsalarda veya endekslerinde trade edenler her geçen gün artıyor. Hele de çok daha az değerle yatırım imkanı sunan kaldıraçlı ürünlerle.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN