Ünlü yatırımcı Mark Spitznagel, 5 milyar dolarlık fonu risklerden nasıl koruduğunu açıkladı


Vadeli Elektrik Piyasası’nda işlem yapan katılımcı temerrüde düşerse ödeme temerrüt garanti hesabındaki teminatından karşılanacak. Yine de açık kalırsa, diğer oyuncuların payı kullanılacak.


Piyasaların yeni gündemi Volcker Kuralı Nedir ve piyasalar için neden önemli? işte size Volker Kuralı ve piyasalar üzerindeki etkisinin tüm detayları...


Dolar endeksi özellikle döviz yatırımcıları ve dış ticaret yapanlar için çok önemlidir. Peki döviz endeksi nedir ve döviz endeksi nasıl analiz edilir?


Korku endeksi, piyasalarda volatilite ile birlikte arttı! Piyasaların, uzmanların daha doğrusu piyasa kurtlarının takip ettiği Korku Endeksi (VIX) nedir? Korku endeksi neden takip ediliyor? Korku endeksini kimler niçin takip ediyor? Korku endeksine dair bilinmeyenler...


Opsiyon nedir? Opsiyonun avantajları ve dezavantajları neledir? Opsiyon; belirli bir malı belirli bir süre ve fiyattan alma-satma hakkı veren sözleşme türüdür. Bu sözleşme bir yükümlülük vermez sadece opsiyonu elinde tutan kişiye alma ve satma hakkı tanır.


Pariteler ya da diğer söylemi ile döviz çiftleri, kendilerini oluşturan para birimlerine göre çeşitlere ayrılır. Parite çeşitleri ise gerek likidite, gerekse kazanç fırsaltlarının doğru değerlendirilmesi ve işlem stratejilerinin oluşturulması açısıdnan önemlidir.


Borsada ucuz kalmış hisseleri bulmak herkesin hayalidir fakat ucuz kalmış hisselerin bulunması ise hiç kolay değildir. Borsada ucuz kalmış hisseleri bulmada ise birçok metod vardır. Peki borsada ucuzlamış hisseleri nasıl tespit edeceğiz?


Kategorilerden Seçmeler