Risk ve fırsatlarla dolu kripto para sektöründe yatırımcıların çok dikkatli olması gerekiyor. 


Ekim 2019 Türkiye ve Küresel Büyüme Revizyonları: Can Ilker Ekonomist Makro Araştırmacı / Stratejist


Özellikle birden fazla pay sahibi olan şirketlerde pay sahiplerinin haklarının farkında olması ve bunları gerektiğinde etkin kullanabilmesi büyük önem taşımaktadır.


Samuray bond,  Japon olmayan bir şirket tarafından Tokyo'da verilen ve Japon düzenlemelerine tabi olan yen cinsinden bir tahvildir. 


John Templeton, gelmiş geçmiş en ünlü yatırımcılardan biridir Templeton, başarısının nedenini "kalbiyle ve ruhuyla" çalışması olarak gösterdi. İşte, onun başarısı ve hayatı ve yatırım stratejisi.


Spread nedir ve spread maliyetleri nasıl azaltılır? Spread kurumdam kuruma farklılık gösteriyor mu? Spread pazarlıkla azaltılabilir mi? İşte size spread dosyası...


Küresel sermayenin sürekli yer değiştirmesi ile birlikte uluslarası piyasalarda borçlanmanın yeni ve popüler yolu artık Pandan bondslar (Tahvil) oldu.


Uygunluk testi, özellikle forex, VİOP, varant piyasaları gibi kaldıraçlı piyasalarda yatırımcılardan istenen bir testtir. Peki bankalar ve aracı kurumlat ratafından yatırmcılardan istenen uygunluk testi nedir?


Kategorilerden Seçmeler