Hazine bonosuna yatırımın modası hiç geçmedi. Yatırımcılar tarafından çok tercih edilen Hazine bonoları, Amerikan Tahvil ve bonoları, şirketlerin finansman bonoları yatırmcının ilgisini hep çekmiştir. Peki bono nedir? bonoların avantaj ve dejavantajları nelerdir? İşte size bonoyla ilgili merak edilenler...


Borsa nedir, borsada yatırım nasıl yapılır konusu daha çok yeni yatırım adresleri arayan yatırmcıların ilgisini çekmektedir. 


Çok fazla teknik analiz aracı var bu kadar çok teknik analiz aracı olması bunaltıcı olabilir.  En azından araçların bazıları temel matematiklerinde karmaşık, ancak kullanımı kolay. Satın alma ve satma işlemlerini temel analizlerden kontrol etmek için teknik analiz kullanırken zaman ölçeğini küçük tutmaya çalışın. Çok uzun süre beklemek sizi beklenmedik bir…


Altın fiyatlarınında dolara endeksli olarak yaşanan büyük dalgalanma altın talebinin azalmasına neden oldu. Darphane’nin ürettiği ziynet ve sikke altın yüzde 32 azaldı.


ABD Merkez Bankası Fed'den, politika faizinin sabit tutulduğu bildirildi. Fed'den yapılan açıklamada, politika faizini yüzde 2,25-2,50 aralığında sabit tutma kararı alındığı belirtildi.


Borsalar belli kurallara göre arz ve talebin buluştuğu organize piyasalardır.Dünyada ilk olarak tarım ürünlerinin ticareti ile temelleri oluşturulan borsalar, bugün arz ve talebe göre çeşitlilik kazanmış ve uzmanlık alanlarına göre ayrılmıştır. Günümüzde, kıymetli kâğıtlardan ticari mallara; dövizden türev ürünlere, hizmetlerden elektriksel akıma kadar borsalar çeşitlilik göstermektedir.


Goldman Sachs'a göre altın fiyatları, resesyon korkuları ve talepten destek bulacak


Likidite nedir? Likidite, menkul kıymet, gayrimenkul ve döviz gibi finansal ürünlerin kolayca nakde çevrilebilme durumudur. Likiditeye sahip olmayan yada az olan varlıkların nakde çevrilmesi zordur. Nakde çevrildikleri zaman değerlerinde azalma olabilir.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN