Milliyet Ekonomi Yazarı Zeynep Aktaş: Dolar kurunda pozisyon almayı düşünenler açısından TL mevduat ile döviz arasındaki alternatif maliyeti dikkate alınmalı


Borsada ucuz kalmış hisselere yatırım herkesin hayalidir fakat borsada ucuz kalmış hisselerin bulunması ise hiç kolay değildir. Borsada ucuz kalmış hisseleri bulmada ise birçok metod vardır. peki borsada ucuzlamış hisseleri nasıl tespit edeceğiz?


Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda döviz kontratlarının Nisan ayı işlem hacmi geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %24,27 artış gösterdi. VİOP işlemlerine yatırımcı ilgisi artmaya devam ediyor.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, elektronik sektöründe son 5 yılda sabit yatırım tutarı toplam 4,4 milyar lira olan 108 projeye yatırım teşvik belgesi verildi.


Temel analiz, makro ekonominin temel konularından birdir. Finansal analiz yöntemleribnden birisi olan temel analiz ile borsada işlem gören hisse senetlerinin performansını, yatırım yapılacak ülkede ekonomideki gidişatı, büyümeyi, enflasyonu, kısaca yatırmcıların yatırım yapacakları ülke, ekonomi ve piyasalar ve piyasalar da işlem gören enstrümanlarla ilgili kapsamlı analizini kapsar.


S&P'nin son açıkladığı Türkiye raporuna göre ülke siyasetindeki belirsizlikler ve piyasadaki oynaklık yatırımcıları endişelendiriyor. S&P söz konusu atmosferle Türk bankalarının varlık kalitesinin çabuk şekilde bozulduğunun da altını çizdi.


Türkiye'de seçim belirsizliği ve zayıf liranın varlıklar üzerinde baskı yaratması nedeniyle bazı Amerikan fonları rotasını Suudi ETF'lerine çevirdi. Bu eğilimin bir nedeni de Suudi Arabistan borsası Tadawul'un FTSE Russell'a kabul edilmesi


Algoritmik alım-satım, finansal piyasalarda, alım-satım işlemlerinin matematiksel modelleme, hesaplama algoritmaları içeren bilgisayar programları kullanarak, doğru zaman, doğru miktar ve en iyi fiyat ile otomatik olarak gerçekleştirilmesidir.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN