DOLAR 17,207
EURO 17,6714
ALTIN 977,443
BIST 2399,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Astroloji: 2019 yükselen BOĞA burcu!

04.01.2019
A+
A-

Yeni yıla girer girmez, 6 Ocak 2019 sabah 04:28’de Oğlak Burcu’nun 15 derecesinde yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Kendinize yapacağınız en güzel iyilik yeni bir şeyin eğitimini almaya başlamak olabilir.

Bu günlerde edindiğiniz yeni bilgiler kolunuzda bir bilezik gibi size bir ömür fayda sağlayabilir. Yüksek öğretimle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenebilirsiniz. Danışmanlık almaya başlayabilir ya da verebilirsiniz. Her türlü yurtdışı/uluslararası/global işlerle ilgili işleriniz tahmin ettiğiniz rahatlıkta akmayabilir ve siz yeni yön değişikliklerine gidebilirsiniz. Uzak akrabalarınızla ilgili tatsız haberler alabilirsiniz. Davalar ya da hukuki işlerle ilgili yeni bir gündeminiz olabilir. İhracatla uğraşan Yükselen Boğa’ların büyük emekler vermesi gerekebilir, dikkatli ve risk almadan ilerleyebilirseniz işin sonunda kazançlı çıkabilirsiniz ancak içinden geçerken zorlanabileceğiniz durumlarla karşılaşmanız da olasılık dahilinde.

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 21 Ocak 2019 saat 08:15’te Aslan Burcu’nun 0 derecesinde meydana gelecek. Ay Tutulmaları birer dolunay olduğundan hayatınızda önemli kararlar evresinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Gökyüzü sizi seçim yapmaya itebilir. Özellikle ailevi konularda gerilim söz konusu olabilir. Ev, yerleşim ve yuva konularında yeni kararlar alınabilir. Değerli bir yatırım olacağını zamanla anlayabileceğiniz ev, arsa ya da toprak yatırımı yapabilirsiniz. Tedbil-i mekanda ferahlık vardır hissi gelebilir ve daha iyi bir yere taşınabilirsiniz. Büyük fikirleriniz olabilir ve bu fikirler size çok sağlam getiriler sunabilir. Ticari konularda da gökyüzünün sizi desteklediği önemli seçimler aşamasında olabilirsiniz. Maddi konularda önemli fırsatlar yakalayabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.

4-30 Mart arası Merkür Balık Burcu’nda Retroda olacak. Arkadaşlarınızı yanlış anlayabileceğiniz ya da sizi yanlış anlayabilecekleri ortamlar oluşabilir. Çevrenizin sizden beklentileri doğrultusunda bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalabilirsiniz ancak sonradan bu durum pişmanlık yaratabilir. Ebeveyn Yükselen Boğa’ların çocuklarıyla ilgili her türlü işleri ters gidebilir. Bazı unutkanlıklar ya da gecikmeler gözlemlenebilir. Sosyal ortamlarda planlar değişebilir ya da karışabilir. Dikkatinizin dağınık olacağının altını çizelim. İşle ilgili sözleşme/anlaşma/imza gibi eylemlerden retro bitimine kadar uzak olmakta fayda olacaktır, düşünebilir, hayal kurabilirsiniz.

6 Mart 2019’da Uranüs’ün tamamen Boğa’ya geçişiyle birlikte (2018 Mayıs’ta geçmişti, sonra retro yaptı ve Koç’a geri döndü, artık hep Boğa’da olacak) ortalama 6,5 yıl boyunca aydınlanacağınız bir süreç de başlayacak. Hayatınızda birçok şeyin değişeceğini gözlemleyeceksiniz. Aniden gelişen olaylarla yeni dünya düzeninizi kurabilirsiniz. Birden bire evlenebilir, ya da özgürleşmek için aniden ayrılabilirsiniz. Daha özgür olacağınız yeni bir iş için yıllarınızı verdiğiniz eski işinize veda da edebilirsiniz. Değişime direnmemeniz en önemli avantajınız olacaktır. Uranüs gökyüzünün “farkında” çocuğudur ve Boğa ve Yükselen Boğa’lara önemli farkındalıklar kazandıracaktır.

12 Nisan – 30 Ağustos arası Jüpiter Retrosu başlıyor olacak. Gezegenler her retro zamanlarında göstermeleri gereken performansların gerisine düşerler. Bu durum bize de daha içe dönük yansır. İçinizdeki yaşama sevincinde negatif etkiler görülebilir. Ödemeler, krediler, borçlar, alacaklar, vergi ve sigorta, miras gibi konularda bir takım gecikmeler yaşanabilir. Bu süreçte harcamadan çok biriktirmeye özen göstermekte fayda vardır. Beklenmedik harcamalar karşısında şansınız yaver gitmeyebilir. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızda fayda var. Yüklü harcamalar yapmak gelebilir içinizden ancak bunun için çok doğru bir zamanda olmadığınızı belirtelim. Hesap-kitap için, değerlendirmeler için kullanılabilir. Yeni yatırımlar için de uygun bir zaman olmayabilir, sizi uğraştırır, geciktirir. Bilinçaltı konularınızın gün yüzüne çıkmak istediğini fark edebilirsiniz ve okült ve gizemli konuları araştırabilir, bu konularda size destek olacak kişilerden yardım ve danışmanlık alabilirsiniz. İnancınızı kaybetmemeniz gereken bir dönemde olacaksınız.

20 Nisan’da Güneş’in Boğa Burcu’na geçmesiyle birlikte Boğa ve Yükselen Boğa’ların ışığı yükselmeye başlıyor. Kendinizi son derece pozitif ve enerjik hissedeceğiniz için bu karşınızdakilere de çok olumlu yansıyacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde dikkat çekeceğiniz bir süreçte olacaksınız, beğenileceğiniz bir dönemdesiniz ve bu da auranıza olumlu katkı sağlayacak. Karşılaştığınız insanlara dikkat kesilin, aşk kol geziyor olabilir, bekar Yükselen Boğa’lar için fırsatlar kapıda olacaktır. Maddi konularda da fırsatlar yakalanabilir. Yeni ve çok daha kazandıracak iş teklifleriyle karşılaşılabilir, değerlendirebilirsiniz.

30 Nisan – 20 Eylül arasında Satürn Retroya başlayacak. Bu süreçte özellikle yurtdışıyla işi olan, ihracat yapan ya da globalle bağı olan kişilerin işleri terse düşebilir. Zamanın biraz ağır işleyeceği bir dönem olacaktır. Çok emek verip karşılığını alamıyormuş gibi hissedebilirsiniz ancak yılmayın, çalışmaya devam edin. Ödüllerini sonradan toplayacaksınız. Korku ve endişe ile sığ düşünebilir, olaylara büyük resimden bakamayabilirsiniz. Mümkün mertebe sabretmeye gayret edin. Davalar, hukuki konularda başvuru için uygun bir zaman olmayabilir ya da başvurursanız uzun süre sonuç alamayabilirsiniz. Uzak akrabalardan tatsız haberlerin gelmesi olasılık dahilinde.

19 Mayıs 2019 saat 00:11’de Akrep Burcu’nda bir dolunay meydana gelecek. İkili her türlü ilişkinizi sorgulayacağınız bir on günlük süreç olabilir önünüzde. Var olan ilişkileriniz güven testinden geçebilir, ve temeli sağlam olmayan ilişkilerin bitmesi gündeminize gelebilir. Biraz manipüle edilebileceğiniz bir süreç olabilir önünüzde. Kalbinizin sesine kulak verin mutlaka. İşinizle ilgili yeni bir yapılandırma kararı alabilirsiniz. Eski ve bitmemiş projelerinizi yeniden elinize almak için güzel bir zamandan geçiyor olacaksınız. Bunlar bitmeden yeniye geçmemenizde fayda olur. Risk almadan, ayağı yere sağlam basan adımlarla ilerlemeniz mümkün. Korkularınız yüzünden kendinizi sınırlandırabilirsiniz, aşırı korkak tavırlar zihninizdeki yaratımı engelleyebilir.

2 Temmuz 2019 saat 22:16’da Yengeç Burcu’nun 10 derecesinde yılın ikinci Güneş Tutulması meydana gelecek. Önemli fikirleriniz olacaktır. Bunları hayata geçirmek için kendinize motivasyon yaratabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak için güzel bir zaman diliminde olacaksınız ve edindiğiniz bilgiler hayatınızın geri kalanında çok işinize yarayacak. Varsa kardeşlerinizle ilgili çok önemli yeni yön değişiklikleri olacaktır. Yeni fikirlerinizle ilgili yakın çevrenizden de destek göreceğiniz bir Güneş Tutulması yaşıyor olacaksınız. Yazma, yayınlama, satış-pazarlama-reklam, sosyal medya, e-ticaret gibi konularda fikri olanlar için önemli tohumlar atabileceklerini müjdeleyelim. Sorumluluk bilinciyle hareket edenler, aslında kendi aradıkları özgürlüklerini besliyorlar, bunun farkında olarak yeni atılımlar yapmak için düğmeye basma zamanı diyebiliriz (başlangıç için Merkür retrosu tarihlerini kontrol edin). Bu dönem yurt dışı seyahatleriniz de olabilir, sadece eğlence değil iş de yaratabileceğiniz fırsatlar yakalayabileceğiniz bir süreçtesiniz.

6 Temmuz – 19 Temmuz Aslan ve 20 Temmuz – 02 Ağustos arası Yengeç’te Merkür retrosu yaşıyor olacağız. Aslan retrosunda evinizde ters giden şeylerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle teknik arızalar yaşamaya pek müsait bir zaman dilimi olacak, tamirat gibi işlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Ailevi konularda bir takım egosantrik çıkışlar olabilir, neyi nasıl yöneteceğinizi şaşırabilirsiniz. Yengeç retrosunda ise zihniniz sizin günlük hızınızla bir olmayacağından yanlış kararlar verme potansiyeliniz var, her şeyi dikkatle değerlendirin. Herhangi ticari bir işe başlamak için uygun bir dönem olmayabilir. Özellikle araba al-sat gibi konuları ertelemekte fayda var. Araç arızaları da gündeminizi meşgul edebilir.

17 Temmuz 2019 saat 00:38’de Oğlak Burcu’nun 24 derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Geriye dönüşü olmayan, hayatınızla ilgili önemli ve dönüm noktası tadında kararlar vermek üzere olabilirsiniz. Beklenmedik, aniden gelişen ve bu sürprizler karşısında nasıl davranacağınız bilemez bir hale bürünebilirsiniz ancak mutlaka bu değişimin sizin kendi özgün yolunuzda devam edebilmek için bir gereklilik olduğunu unutmayın. Değişime direnmek bu tutulmadan zararla çıkmak demek olur. Farkındalığınızın artacağı, büyük düşünmek ve cesaretli olmanız için gökyüzünün size hizmet edeceği bir Ay tutulması olacaktır bu. Konularınız yurtdışı-global-uluslararası işlerle ilgili olabilir. Bir takım hukuki, resmi davalarla ilgili sonuçların önünüze geldiği durumlar olabilir. Yine eğitim, danışmanlık, seminerlere katılma kararları için çok doğru bir zaman dilimi olabilir. Kendinizi geliştirmek yönünde önemli ve kalıcı adımlar atmak üzere kendinizi yönlendirmeye çalışın.

30 Ekim – 22 Kasım Arası yılın son Merkür retrosunu Akrep Burcu’nda yaşıyor olacağız. Sizin için önemli bir dönem olacaktır. Özellikle ikili her türlü ilişkilerinizle ilgili bazı şeyleri yeniden gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Ortaklık kurmak için iyi bir dönemde değilsiniz, değerlendirebilirsiniz ancak aksiyon için retro bitimini beklemeniz doğru olacaktır. Yeni bir ilişkiye başlamak için de doğru bir zamanda değilsiniz, krizlerle, şüphelerle dolu bir ilişki olacaktır ve bu sizin güvenilir temanıza aykırı bir durum olduğu için adım atmadan önce defalarca düşünmenizde fayda var. Eski ilişkilerinizden haber alabileceğiniz bir dönem olabilir ya da sizin aklınıza düşebilirler, bitmiş-gitmiş ilişki yeniden yaşanmamalı, aklınızdan çıkmasın.

12 Kasım 2019 16:34’te Boğa Burcu’nda bir dolunay gerçekleşecek. Özellikle ikili ilişkiler alanınızda bir takım gerilimlere maruz kalabilirsiniz. Güven problemleri gücünüzü düşürebilir. Kendinizi manipülatif tepkiler altında bulabilirsiniz. Var olan ilişkinizin form değiştirmesi gerekebilir, olduğu haliyle aynı şekilde devam edemeyebilirsiniz. İşinizle ilgili yeni gündeminiz de olacaktır. İşten ayrılma/iş değiştirme gibi seçimler yapmanız gerekebilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili bazı adımlar atmanız gerekebilir. Güvenilir olmayanla yol ayrımına gelinebilir. Sağlığınızla ilgilenmeniz gereken bir dönemdesiniz, vücudunuzun size işaret etmeye çalıştığı şeyler varsa ertelemeyin. Özellikle bel/böbrek/cilt problemleri baş gösterebilir.

26 Aralık 2019 saat 08:13’te Oğlak Burcu’nun 4’ncü derecesinde yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek. Duygusal olarak fazlasıyla ketum hissedebilirsiniz kendinizi. Yeni adımlar atmak istediğiniz her ne konunuz varsa mutlaka gerçekçi bir bakış açısıyla ilerlemeniz gerekir. Mantığı olmayandan uzak durmak durumundasınız. Risksiz ve güvenilir adımlar atmanız daha doğru olacaktır. Yurtdışı hedefleriniz için çok emek vererek önemli temeller atma sürecinde olabilirsiniz. Her Güneş Tutulması bir yeniaydır ve yeniay yeni başlangıçlardır. Her neye başlanacaksa mutlaka uzun soluklu bir iş planınızın olmasına dikkat edin. Denemelik olmamalı, gerçekçiyseniz yol alınabilecektir.

Yollar biraz engebeli de olsa 2019 sizin zihninizde çok şey yapılandıracaktır. Özellikle 1989/90 ve 2001/02 ve 2007 yıllarında yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın, bu yıllarda hayatınızda dönüm noktası tadında gelişen değişimleri, yine fakat yepyeni bir formda yaşayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirebilmenizi ve en doğru seçimlerle kalbinizden geçenlere ulaşabileceğiniz bir yıl geçirmenizi dilerim.


YORUMLAR

Solve : *
18 − 2 =


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.