Dünyanın en güzel coğrafyası ve başka diyarların tatlarına özenmek… Ben çocukken gökyüzünü yeşil, dünyayı da yaz kış nefis yemekler ve içecekler yapılan harika bir yer sanırdım.


Kendi içini kaz, içinde iyilik pınarı var. Sen sonsuza dek kazarsan, o da sonsuza dek akacaktır` Marcus Auerlıus (Stoacı Filozof İmparator) Bir zamanlar sahiplerinin canlı kuyular olduğu bir şehir varmış. Bazı kuyular çok güzelmiş. Göz alıcı işlemelerle döşeliymiş, bazıları ise daha sade, mütevazı kuyularmış. Kuyular arası iletişim kuyuların ağzı vasıtası…


Merkezi Rusya temelli Bronnikov adında bir üçkâğıtçıdan çıkan, ülkemizde de "Holografik Beyin Eğitimi" veya "Holistik Beyin Teknikleri", şimdiki internette gördüğüm reklamlarında ise, “Holistik Mental Zekâ Teknikleri” gibi yeni kavramlarla ortaya çıkan bazı kişiler, bu içi boş uyduruk kavramlarla, insanlara umut tacirliği yapıp kandırmaktadırlar.


Globalleşme, İnternet, üretimde verimliliğin artması, uzak doğudaki düşük işçilik, organize perakendenin güçlenmesi fiyatları aşağı çekerken, fiyat rekabetinden markaların “makul” kalitede üretim yapmaları da cabası.


Sağlığa Evet Derneği ve Türk Kardiyoloji Derneği tarafından İstanbul'da yapılan bir çalışma, markette ve açıkta satılan gıda ürünlerinin bir kısmında tehlikeli oranda trans yağ bulunduğunu ortaya koydu!


Gelişen internet bağlantısı olanakları, dijital teknolojiler, yapay zekâ uygulamaları, aşırı verimli üretim teknikleri, gelişen lojistik olanaklar ve yeni finansal araçlarla artık herhangi bir ülkenin alelade bir kasabasından tüm dünyaya ürün satmak sıradan hâle geldi.


Sözüm meclisten içeri: `Beni duyun, beni görün, beni önemseyin, beni fark edin, ben önemliyim, ben, ben, ben…`Motosikletine taktırdığı ek ses arttırıcı hali hazırda var olan şehrin gürültüsünü öyle bastırmıştı ki, günlük koşturma telaşında olan, etraftaki kalabalık dönüp, ona baktı.


Kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesi gerektiğini öneren Dr. Mehtap Kıdır, kemik suyu içerek, yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söylediŞifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu


  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler