Tarih 5 Kasım 2003, Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en büyük seri katili Seattle’da 48 kadını öldürmekten yargılanıyor.


Merhaba İyi Haftalar Sevgili Okurlar! 17 Ocak Çarşamba günü Oğlak burcunda bir Yeniay meydana geliyor, başarılı olmak, güç ve prestij kazanmak isteyebiliriz. 18 Ocak Perşembe günü ise Venüs Kova burcuna geçiş yapıyor, özel hayatımızda kendimizi olduğumuz gibi ifade etmek ve özgürce hareket etmek isteyebiliriz. 17 Ocak Çarşamba, Oğlak burcunun 26…


İş bulmak kariyerin birçok aşamasında zor bir süreç, ancak özellikle deneyimli çalışanların uzun yıllar aynı iş yerinde çalıştıktan sonra iş yerini değiştirmek zorunda kalmaları onlara bambaşka bir zorluk yaratıyor.


Modernizim toplumları dönüştürmeye tüm hızıyla devam ediyor. Sürekli hareket ve koşuşturmaca içinde insan sadece kazanma odaklı yaşamına yön veriyor. Değişen yaşam kültürü içinde etkilenen birey ’de kaygı, stres ve sıkıntılar artıyor. Ruhsal sorunlara ve sıkıntılara doğru sürükleniyor.


Canlı ile cansızı birbirinden ayıran en temel fark cansızın tersinmez hali canlının ise tersinir olmak için gösterdiği çabadır. Elbette bu tanım bilimsel oldu açalım. Evrende entropi yani kargaşa artmakta çünkü evren genişlemektedir.


''Migratory Birds'' (Göçmen kuşlar) Bilgisayarın başına oturdum. Tam Atilla Can ile yaptığımız söyleşiyi kaleme alacağım. Televizyondan bir haber kulağıma ilişiyor. Yazıyı bırakıp televizyonun sesini açıyorum. Haber ABD’den. Trump’ın göçmenler hakkındaki yaptığı açıklama, açıklama sonrası Panama Büyükelçisi John Feeley’in istifası vs. Trump’ın sert açıklamalarını küfre girdiği için televizyonda alelen söyleyemiyorlar, bende…


"Acı doğaldır, acı anlaşılmalıdır, kabul edilmelidir. Çünkü doğal olarak acıdan korkarız, acıdan kaçınırız. Bu yüzden pek çok insan kalpten kaçınır, kafaya takılır.


Ülkemizde henüz yaygın olmayan bir Alman yöntemi olan Peter Hess SES MASAJI’nı görenler, çıkan huzurlu sesleri hayranlıkla dinliyor ve kendilerini sese kaptırıp iç huzura kavuşuyor. Dünya sağlık örgütü stresi, 21. yüzyılın en önemli sağlık tehditi olarak açıklamıştır; gerçi stres aynı zamanda belirli bir ölçüde yaşandığında kişiyi aktive edici olduğundan yararlı da…


 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler