Bu hafta yazıma üzücü bir haber ile başlıyorum.Ekonomiyi takip edenlerin yakından tanıdığı, ekonomiyi, kendi deyimi ile 'Ayşe teyze' ve 'Ali Rıza amca' örnekleriyle anlaşılabilir şekiyle anlatıp, herkese okutabilen ekonomist, gazeteci, köşe yazarı Güngör Uras hayatını kaybetti.


İlişkilerdeki 7 ölümcül günah yazımın ilk bölümünde mutlu sonla biten masalların, aslında son kısmının huzura erme değil, asıl masalın başlangıç noktası olduğunu anlatmaya çalışmıştım...


Etrafınızda her şeyini yarım bırakan insanlar var mı yada sözlerini tam olarak yerine getirmeyen,


“Yerli halkların travmaları nesiller boyunca taşınarak geldi. Yüz yıllar boyunca süregelen zulüm, yalnızlık ve dışlanma, bugün kim olduğumuza bir karmaşıklığa sebep oluyor.” [Tara Houska]


Bir konuyu çok fazla düşünüp enerji yükledikçe kemikleşir ve beynimizde iki nöronu sıkı bir şekilde birbirine bağlar.


Merhaba, bu bölümde Işık Çağı Çocukları ve Çakra gelişiminden bahsedeceğim.


Hayatımın değişmesi için olumlamalar yapıyorum ama olmuyor” diyenlerden misiniz?Olumlamaların beklediğiniz etkiyi göstermemesi için birçok etken var.


Bugün doktorlar, terapistler, eğitimciler tarafından sunulan Mindfulness şekli aslında 1970'lerin sonunda Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde JonKabat-Zinn önderliğinde kurulan Mindfulness Temeli Stres Azaltma Kliniğinde uygulanan programa dayanıyor. Adından da rahatlıkla tahmin edebileceğiniz gibi bu programın ana odağı stresinizi azaltmak. 


 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler