Yatırım Uzmanı / Tümay Sarıışık

Yatırım Uzmanı / Tümay Sarıışık

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Yoğun bir haftayı geride bırakırken hacimsiz bir gün ile yeni haftaya başladık. Geçtiğimiz haftayı Türkiye Cumhuriyet Merkez Banaksı kararlarını yakından takip ederek geçirdik. Geçen haftanın detaylarını ve yeni haftanın neler getireceğine birlikte bakalım.
Hafta sonu ülkemizi yasa boğan ve artık tekrarının olmamasını yürekten temenni ettiğimiz hain saldırının acılarını paylaştık ve haftaya yas ile başladık. Piyasalarda FED odaklı yeni bir haftaya daha girdik.
Ülke içerisinde sert TL kayıplarını izlediğimiz bir hafta geçirdik. Başbakan Yıldırım’ın Anayasa değişikliğini meclise sunacaklarını, MHP ve AKP anlaşmasının sağlandığını açıklamasının ardından referandumun beklenmesi TL kurlarında hareketliliği getirdi.
Son zamanların en kritik haftasını yüksek volatilite ile arkamızda bıraktık. Öncelikle hafta içinde bizi neler karşıladı piyasalar bu olaylara nasıl tepki verdi onlara değinelim. Sonrasında önümüzdeki haftaya etkilerini ve yeni haftada bizi nelerin beklediğini inceleyerek, teknik ne söylüyor değerlendirelim.

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN