Spor salonuna gittiğimizde hep aynı şey olur. Mutlaka bir şeyler eksiktir. Ya önemli spor ekipmanları ya da duş terlikleri. Bu liste uzayabilir. Siz en iyisi her zaman spor çantanızı hazır bulundurun. Spor çantanızın olmazsa olmazları neler mi? İşte sizin için derlediğimiz herkesin spor çantasında mutlaka bulunması gereken en önemli 10 şey;

Mp 3 çalar

Spor salonunda kişinin motivasyonunu sağlayan ve sıkılmadan daha uzun zaman geçirebilmesine yardımcı olan en önemli unsur müziktir. Bu nedenle spor çantanızda mutlaka bir mp3 çalar bulundurmalısınız.

 

Ağırlık eldivenleri

 Elinizde nasır oluşumunu engellemek ve elinizin ağırlıklardan zarar görmesini korumak amacıyla ağırlık eldivenlerinizi spor çantanızda bulundurmalısınız.

 Ekstra giysiler:


Duştan çıktıktan sonra giyebileceğiniz kuru ve temiz giysiler spor çantanızın olmazsa olmazlarındandır. Yanınızda mutlaka temiz iç çamaşırı, çorap ve kıyafet bulundurmalısınız.

 Toka

 Saçlarınız uzun ya da kısa, nasıl olursa olsun spor sırasında yüzünüze yapışır ve sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle yanınızda mutlaka saçınızın yapısına uygun tokalar bulundurmalısınız.


Duş sonrası gereçleri


Duştan çıktıktan sonra kullandığınız nemlendirici, saç kremi, vücut losyonu, deodorant gibi kişisel gereçlerinizi mutlaka spor çantanızda bulundurmalısınız.
Hafif atıştırmalıklar


Boş bir mideyle egzersiz yapıyor olmak oldukça kötü bir deneyimdir. Bu nedenle acıktığınızda atıştırabileceğiniz, hafif atıştırmalıklar ya da protein tozu, enerjinizi arttırmak adına yanınızda bulundurabileceğiniz şeyler.


İlk yardım seti


Spor salonlarında genelde ilkyardım kitleri mutlaka bulundurulur ancak her ihtimale karşı yanınızda bandaj, ağrı kesici, yara bandı gibi acil durumlar için gerekli olabilecek gereçleri bulundurmanızda fayda var.


Yorumlar   

# Guest 28-10-2017 18:33
Peki olmaması gereken 10 şey nedir?
Cevap

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler