Ses Masajı Terapisti / Sırma Belin

Ses Masajı Terapisti / Sırma Belin

İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden  mezun  oldu; aynı bölümde yüksek lisansını tamamlimladıktan sonra, doktora sürecinde Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalıştı. 1994 yılında  bu görevinden istifa edip profesonel turist rehberliğine başladı ve birçok kültür turunda yabancı konuklar için  Türkiye’nin sadece döner ve lahmacun imgesiyle kodlamalarını engelleyen rehberlerden oldu.

 

 

Belin, birçok tamamlayıcı şifa yöntemine, enerji çalışmasına ilgi duymuş, farklı seminerlere  katılarak bu konuda ufkunu geliştirmiştir.

 

 

Aldığı eğitimler şunlardır: Reiki 1,Reiki 2 Merkez Bilgi Alanı Vakfı/Sevgi Ersoy

Acutonics Sound Gates to Meridian Harmonics (Diyapazon, ses çatallarının kullanımı)

The Fibonacci Process eğitimi, Acutonics Harmonic ,Ron LaPlace

Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Eğitim Programı, Kadir Has Üniversitesi&Yaşam  Akademisi ortak programı

Peter Hess Akademisinde ek eğitimlere halen devam etmektedir.

Ses çanakları ile yapılan ses terapisi- ses masajı uygulayıcılığı, Peter Hess Institut (Klangmassagepraktikerin . Almanya)

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Gelecekte şifanın sadece titreşimlerle gerçekleşeceği görüşünden yola çıkılırsa , şarkı söylemenin önemi daha da anlaşılacaktır; çünkü insan şarkı söylerken yaydığı titreşimlerle kendi kendine rezonansa girer.Bu gerçekleşirken, hem ruhsal hem de fiziksel sağlığın olumlu etkilendiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Yaşamımızda sesler olmasaydı; en sevdiğimiz müziği dinleyemeseydik mesela ya da en sevdiğimiz kişinin sesini duyamasaydık. Dünyaya getirdiğimiz bebeğimizin sesinden mahrum kalsaydık ya da şarkı söyleyemeseydik? Denizdeki dalgaların sesi, yağmur sesi, kuş cıvıltıları hiç olmasaydı. Ne olurdu? Sadece güzelliklerden mi mahrum kalmış olurduk. Ya sesin şifa etkisi!
Ülkemizde henüz yaygın olmayan bir Alman yöntemi olan Peter Hess SES MASAJI’nı görenler, çıkan huzurlu sesleri hayranlıkla dinliyor ve kendilerini sese kaptırıp iç huzura kavuşuyor. Dünya sağlık örgütü stresi, 21. yüzyılın en önemli sağlık tehditi olarak açıklamıştır; gerçi stres aynı zamanda belirli bir ölçüde yaşandığında kişiyi aktive edici olduğundan yararlı da…

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN