Sinan Pekşen

Sinan Pekşen

Sinan Pekşen, 1994 yılında ODTÜ'den Havacılık Mühendisi olarak mezun olduktan sonra aynı konuda yüksek lisans çalışması da yaptı.

2007 yılında itibaren de önce Adecco ve sonra Benard International firmalarında yönetici olarak çalıştı. Halen Gruppo Nett Türkiye'de İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır. Sinan Pekşen, bu köşede iş arayan Bilgi Peşinde üyelerini ve personel arayan firmaları buluşturuyor.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Meşrutiyetin ilk yıllarında, bir güz sabahının tazeliğinde, günün ilk ışıkları boğazın gümüş sularından çoğu iki katlı, tertemiz boyalı, cumbalı evlerin duvarlarına yansıyor, sokakları büyülü bir aydınlık kaplıyordu.
1788 yılının serin bir Eylül akşamıydı.
Daha en başında sorunlu bir durumla karşı karşıyayız. Alışık olduğumuz tanımı ile bir organizasyonu geliştirmek hedeflere dayalı bir yaklaşımdır. Halbuki hedef yine bildik tanımı gereği durağan, sabit bir noktayı işaret eder.
Diyalektik yöntemin, iş yaşamında, bize nasıl yeni bakış açıları kazandırabileceğini paylaşmaya çalıştığım üçlemenin bu son kısmında “niceliğin niteliğe dönüşmesi” ile ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum.
Bir çok gizemli hikayeyi barındıran “Scandal of Father Brown” adlı kitabında İngiliz yazar, düşünür ve gazeteci G.K. Chesterton okuyucusunu pek çok konuda düşünmeye teşvik eder.
Çalışan Bağlılığı Nedir? Çalışan bağlılığı, bir şirketin çalışanlarına yaptığı yatırımın karşılığında, çalışanda oluşan aidiyet duygusunun ölçüsüdür. Bağlı çalışanlar bir şirketin geleceğini önemser, çünkü ona katkıda bulunduğunu düşünürler.
Milattan önce beşinci yüzyılın ve epistemolojinin (bilgi bilim) efsanevi ismi Sokrates’in en bilinen sözüdür, senden seni alsa da her seferinde okumak ayrı bir keyif verir insana:
İçinde bulunduğumuz evrenin, yaşamın, toplumun ve hatta bireyin üzerine düşünmenin ve yorumlamanın oldukça keyifli bir yöntemini sunan diyalektik, varlığın sürekli olarak bir değişim ve akış halinde olduğu ön-kabulünden hareket eder.

Kategorilerden Seçmeler