Dr. B. Sıla Özdemir Bensusan

Dr. B. Sıla Özdemir Bensusan

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Ezoterik Psikoterapi Bir kişinin dönüşüm süreci ve öz potansiyelini yaşayabilmesi; Carl G. Jung'un "Bireysel Bilinçdışı", "Kolektif Bilinçdışı 've "Gölge tarafı' olarak tanımladığı 'alan' larda gerçekleştirilecek değişimlerle başlatılabilir.
Çoğu insan, alışık olduğu kalıplaşmış düşünme ve davranış biçimlerini "normal" kabul eder ve farkında olmadan bunlara sımsıkı tutunmuş halde yaşar.
İnsan ruh, beden ve zihin temel yapılarından oluşan bir bütündür. İnsanın sınırlayıcı inançları ve düşünceleri bu enerjiyi kendi gelişimi, daha mutlu, dengeli, sağlıklı bir hayat yaratması için kullanmasına engel olur.
Temel nedenler arasında; aile içinde iletişimsizlik, duyguların tam olarak açıklanmaması, duygusal bazda iletişim kurulmaması, bireylere tercih hakkı verilmemesi ve dayatmacılık ya da aşırı koruyuculuk sayılabilir. Aile içinde iletişim yoktur, insanlar birbirini duymuyor, dinlemiyordur...
Holistik Yaklaşım, Enerji, Enformasyon veya Titreşim tıbbı kapsamındaki tüm iyileştirici yöntemlerin çalışma prensiplerinin dayanağını oluşturur. Holistik Tıbba göre “Zihin, Beden ve Ruh” ayrılmaz bir bütündür.
Korku ve kaygı her insanın tanıdığı, bildiği ve hayatının bir döneminde baş etmeye çalıştığı temel sorunlardandır. Kaygı bozukluğunu; gerçek her hangi bir tehlike ve tehdit yokken, nesne ve olaylara karşı bilinçaltında kayıt altına alınmış aşırı frekans yüklü duyguların tetiklenmesi neticesinde hissedilen psikolojik durum olarak tanımlayabiliriz. ..
Söğüt insanlık tarihi kadar eskidir. Çin, Mısır, Asur, Yunan tıbbında kullanılan ağaç Hipokrat’tan Galen’e kadar pek çok antik dönem hekimi tarafından kullanılmıştır.
Merhaba sevgili okurlar, İnisiyasyonda töreni tamamlayan üstat bir birey olarak hareket edemez. O bir zincir halkasıdır...
Merhaba sevgili okuyucularım, Uygarlıkların ilkin kendi öykülerini yaratmasına, efendi-köle ayrımını meşrulaştırmasına ilişkin en çarpıcı söylence Babil’in yaradılış destanıdır...
Sayfa 1 / 2

Kategorilerden Seçmeler