Dr. B. Sıla Özdemir

Dr. B. Sıla Özdemir

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Temel nedenler arasında; aile içinde iletişimsizlik, duyguların tam olarak açıklanmaması, duygusal bazda iletişim kurulmaması, bireylere tercih hakkı verilmemesi ve dayatmacılık ya da aşırı koruyuculuk sayılabilir. Aile içinde iletişim yoktur, insanlar birbirini duymuyor, dinlemiyordur...
Holistik Yaklaşım, Enerji, Enformasyon veya Titreşim tıbbı kapsamındaki tüm iyileştirici yöntemlerin çalışma prensiplerinin dayanağını oluşturur. Holistik Tıbba göre “Zihin, Beden ve Ruh” ayrılmaz bir bütündür.
Korku ve kaygı her insanın tanıdığı, bildiği ve hayatının bir döneminde baş etmeye çalıştığı temel sorunlardandır. Kaygı bozukluğunu; gerçek her hangi bir tehlike ve tehdit yokken, nesne ve olaylara karşı bilinçaltında kayıt altına alınmış aşırı frekans yüklü duyguların tetiklenmesi neticesinde hissedilen psikolojik durum olarak tanımlayabiliriz. ..
Söğüt insanlık tarihi kadar eskidir. Çin, Mısır, Asur, Yunan tıbbında kullanılan ağaç Hipokrat’tan Galen’e kadar pek çok antik dönem hekimi tarafından kullanılmıştır.
Merhaba sevgili okurlar, İnisiyasyonda töreni tamamlayan üstat bir birey olarak hareket edemez. O bir zincir halkasıdır...
Merhaba sevgili okuyucularım, Uygarlıkların ilkin kendi öykülerini yaratmasına, efendi-köle ayrımını meşrulaştırmasına ilişkin en çarpıcı söylence Babil’in yaradılış destanıdır...
Aşırı stres hastalığa davet çıkarır. Stres, vücutta biriken zararlı atıklardan, yaşanılan travmalardan, patojenlerden, zihinsel faktörlerden, pervers enerjilerden, alerji, genetik faktörler, alışkanlıklar, yetersizlik sendromu vb birçok kaynaktan gelebilir. Stres devam ettikçe hastalık ilerler.
“Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür, Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür, Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür,
Teozofik bakış açısından hastalık, insan için yararlı ve ayarlayıcı bir içsel süreçtir; kötü şans veya talihsizlik değildir, tüm hastalıklar temelinde farkındalık eksikliğinden kaynaklanır ve aslında ruhsal uyum getirir.

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN