254 kaplıca tesisindeki tedavilere ait yol, gündelik ve refakatçi giderlerini devlet karşılayacak.


Ludens İleri Finansal Hizmetler'in hazırladığı rapora göre bireysel emeklilik fonları son 14 yılda enflasyonun 180 puan, son 10 yılda 50 puan, son 5 yılda 6 puan ve 2017 yılında da 3,5 puan üzerinde getiri sağladı.


Sigortalı olanlar öldüklerinde sistem geride kalanlara maaş bağlıyor. 5 yıl çalışma ve 900 gün şartını tamamlayan eşler çift maaş alma hakkına kavuşuyor.


Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası arasında, emeklilik hakkı doğmuş ama prim borcu bulunan Bağkur'lu çiftçilere aylık yüzde 1,28 faiz oranı ve 48 ay vade imkanıyla kredi sağlanmasını içeren iş birliği protokolü imzalandı.


Bireysel emeklilik sistemi (BES) fonları 2017 genelinde %15.1 ile %11.92 olan enflasyonu geride bıraktı. BES fonları içinde hisse senedi fonlarının getirisi Borsa İstanbul'un %46.5 olan getirisinin üstünde %47.3'lük bir değer artışı sağladı.


Hasta olduğunuz için veya başka bir nedenle işe gitmediğiniz günler de işverenin maaş ödeme zorunluluğu yoktur. İş Kanununa göre ancak fiilen işbaşı yapılıp çalışılan günler maaş olarak ödenir. Yani çalışan için gelir kaybı söz konusu olur. Ülkemiz bu gelir kaybını karşılamak üzere hastalanan sigortalıya GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK ÖDENEĞİ verilmesini düzenlemiş…


Her durumda doğum borçlanması yapmak gerekli midir? Doğum borçlanması şartları nelerdir? Milliyet yazarı Cem Kılıç doğum borçlanmasıyla ilgili bilgileri köşesinde yazdı...


Çalışanların en çok mağdur oldukları kou çalışırken sağlıklarının bozulması ve iş yerleri ile problem yaşamalarıdır. Çalışırken sağlığı bozulan çalışanın karşılaşabileceği riskler ve hakları nelerdir? 


Kategorilerden Seçmeler