BES'te emekli olduktan sonra birikimini alıp çıkanlardan elde ettikleri nema tutarının yüzde 5'i kadar faiz alınıyor. Şimdi birikimini en az 10 yıl maaş şeklinde alacak olanlardan bu vergi de alınmayacak...


Sigorta yenileme zamanı geldiğinde yeni haklar kazanılırken aynı zamanda dikkat edilmesi gereken hususlarda vardır. Her sigorta yenileme döneminde aynı sigorta kapsamından faydalanmak istediğinizde ek bir sürü ilave ücret çıkar. Dolayııysla sigorta yenilerken baz hususlara dikkat etmelisiniz. Peki sigorta yenileme nasıl yapılır, yeni döneme taşınması gereken haklar nelerdir ve nelere dikkat…


Sevgili OkurlarımızBu yazımda, Türkiye'yi son yıllarda, fiatındaki artışlarla en çok meşgul eden Trafik sigortası hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.


Türkiye Sigorta Birliği (TSB), 1 Temmuz itibarıyla yeni katılımlarla büyüyecek Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) ilişkin açıklamada bulundu. Çalışan sayısı 10 ile 49 arasında olan işyerlerinin Bireysel Emeklilik Sisteminde Otomatik Katılım Uygulamasına dahil olacağının belirtildiği açıklamada işverenlerin yükümlülükleri ve sistemin avantajları vurgulandı.


Vatandaşın sağlık sigortasındaki fiyat artışından şikâyetlerine karşı Mapfre CEO’su Munoz, “Fiyatlar yüksek ama Türkiye’de sigorta şirketlerinin tamamı sağlık sigortasından zarar ediyor.


Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Katılım sigortacılığı yalnızca kredi hayat ve ferdi kaza sigorta kapsamı ile değil eğitim sigortaları, kanser ve kalp krizi vb. kritik hastalıklara güvence sunan sigortalar gibi çeşitli ürünlerle hayatın her anında yanınızda” dedi.


Ramazan ayında trafik kazası sayısı artarken, aynı oranda trafik sigortasında hasar oranları da artıyor


2018'in ilk çeyreğinde 2 milyon 4 bin 75 aracın egzoz muayenesinin yaptırıldığı, muayenesi yaptırılmayan 321 araca 373 bin 244 lira idari para cezası uygulandığı bildirildi.


Kategorilerden Seçmeler