Evde yardımcı, bakıcı, bahçıvan, şoför, aşçı, hizmetçi çalıştıranlar dikkat yeni yasalar çok büyük cezalar getiriyor.  Peki evde işci çalıştıranlar neler yapmalı?


2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Programı’nda İşsizlik Sigortası Fonu ayrıntısı dikkat çekti. İşverenden 2, işçiden 1 puan kesinti yapılan fona, 1 puan da devlet katkısı yapılıyor. 2019 programında fona yapılan devlet katkısı tutarı aşağı çekildi.


Ocak'ta tüm emeklilerin geliri yükselecek. Bazı emekliler için de ekstra artışlar devreye girecek. İşte yeni zamlar ve tüm detaylar...


Türkiye Sigorta Birliği (TSB), geleceğe dönük tasarruf yapmanın en iyi yollarından birinin Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) ve Otomatik Katılıma dahil olmaktan geçtiği vurgulandı.


Emekli aylığı alabilmek için isteğe bağlı sigorta yaptıranlar SSK statüsünde daha az prim ödeyip daha erken emekli olabiliyor. Bağ-Kur'luların aldığı maaştan da yüzde 30 daha fazla maaş alabiliyor.


18 yaşından önce sigortalı olunan tarih, emeklilik için gerekli yaş ve prim gün sayısının belirlenmesinde önem arz ediyor. 18 yaşından önce sigortalı olmak daha erken yaşta emekli olmayı sağlayabiliyor.


Otomatik BES’te emekli olana kadar sistemde kalma zorunluluğu düşünülmüyor. Ancak sistemde kalmanın 3 yıl zorunlu hale getirilmesi için başlatılan çalışma devam ediyor...


2008 Ekim ayından önce hayatını kaybeden SSK ve Bağ-Kur’’luların hak sahiplerine ölüm aylığı bağlanmasında bu yıl çok önemli değişiklikler yapıldı.


Kategorilerden Seçmeler