Bireysel emeklilkte yatırımcıların birikimlerini değerlendirmede daha hassas olması gereken bir dönem. Özellikle BES fonlarının yatırmcının kişisel tercihlerine göre yönetilebilecek olması BES'te göreceli kazanç artışlarını sağlıyor.


Kaskoda son dönemde piyasaya sunulan yeni ürünler bir yandan kasko pazarını büyütürken, bir yandan da uyun fiyatları ile tüketicinin cebini rahatlatıyor.


Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Vedat Bilgin'e sunulan EYT raporunun detayları ortaya çıktı.


Görevdeki Devlet memurunun veya emekli devlet memurunun vefatında mirası reddeden hak sahiplerine aylık bağlanır mı?


Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz.


Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigorta sahiplerine sağlanan sağlık hizmetleri sonrasında hastaların ödemesi beklenen katılım paylarını karşılayan özel sağlık sigortasıdır.


Milliyet yazarı Prof. Dr. Erol Ulusoy, hayat sigortası tazminatının bankaya mı, mirasçıya mı bırakılacağını bugünkü köşesinde yazdı. İşte Ulusoy'un yazısı...


Cem Kılıç, Milliyet'teki yazısında emeklilik hayali kuran milyonlarca çalışanı ilgilendiren konuya değindi. Emekli maaşının nasıl yükseltileceğini anlatan Kılıç'ın yazısı şöyle:


Kategorilerden Seçmeler