2018'in ilk çeyreğinde 2 milyon 4 bin 75 aracın egzoz muayenesinin yaptırıldığı, muayenesi yaptırılmayan 321 araca 373 bin 244 lira idari para cezası uygulandığı bildirildi.


4 ildeki pilot uygulamayla devlet hastanesinin aciline başvurmayıp önce aile hekimliğinin aciline başvuran vatandaşlara, bir sonraki gün özel hastane polikliniğinde katkı payı yok.


Sigortalı olanlar öldüklerinde sistem geride kalanlara maaş bağlıyor. 5 yıl çalışma ve 900 gün şartını tamamlayan eşler çift maaş alma hakkına kavuşuyor.


Her durumda doğum borçlanması yapmak gerekli midir? Doğum borçlanması şartları nelerdir? Milliyet yazarı Cem Kılıç doğum borçlanmasıyla ilgili bilgileri köşesinde yazdı...


PTT ile İtalyan Generali’nin kuracağı dev sigorta şirketi hem sigortacılık hem BES alanında faaliyet gösterecek. 4 bin 500 şubeli PTT şubesi yeni şirketin acentesi olacak. Diğer şirketler işbirliğinin ihale ile rekabete açılmasını istiyor


254 kaplıca tesisindeki tedavilere ait yol, gündelik ve refakatçi giderlerini devlet karşılayacak.


Ludens İleri Finansal Hizmetler'in hazırladığı rapora göre bireysel emeklilik fonları son 14 yılda enflasyonun 180 puan, son 10 yılda 50 puan, son 5 yılda 6 puan ve 2017 yılında da 3,5 puan üzerinde getiri sağladı.


Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası arasında, emeklilik hakkı doğmuş ama prim borcu bulunan Bağkur'lu çiftçilere aylık yüzde 1,28 faiz oranı ve 48 ay vade imkanıyla kredi sağlanmasını içeren iş birliği protokolü imzalandı.


Kategorilerden Seçmeler