Bireysel emeklilik sistemi (BES) fonları 2017 genelinde %15.1 ile %11.92 olan enflasyonu geride bıraktı. BES fonları içinde hisse senedi fonlarının getirisi Borsa İstanbul'un %46.5 olan getirisinin üstünde %47.3'lük bir değer artışı sağladı.


Hasta olduğunuz için veya başka bir nedenle işe gitmediğiniz günler de işverenin maaş ödeme zorunluluğu yoktur. İş Kanununa göre ancak fiilen işbaşı yapılıp çalışılan günler maaş olarak ödenir. Yani çalışan için gelir kaybı söz konusu olur. Ülkemiz bu gelir kaybını karşılamak üzere hastalanan sigortalıya GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK ÖDENEĞİ verilmesini düzenlemiş…


Her durumda doğum borçlanması yapmak gerekli midir? Doğum borçlanması şartları nelerdir? Milliyet yazarı Cem Kılıç doğum borçlanmasıyla ilgili bilgileri köşesinde yazdı...


Çalışanların en çok mağdur oldukları kou çalışırken sağlıklarının bozulması ve iş yerleri ile problem yaşamalarıdır. Çalışırken sağlığı bozulan çalışanın karşılaşabileceği riskler ve hakları nelerdir? 


Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında asgari prim tutarları yeniden düzenlendi. Bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı 190 bin lira olarak belirlendi.


Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) kademeli geçiş kapsamında 1 Ocak'tan itibaren mahalli idare ve KİT'ler ile çalışan sayısı 50-99 arasında olan bir işverene bağlı özel sektör çalışanları otomatik olarak sisteme dahil edilecek. 1 milyon 360 bin kişi Ocak'ta BES kapsamına alınacak.


Star yazarı Ahmet Metin Aysoy, çalışanların işten çıkarılma ya da istifa sonrası hastalanmaları durumunda bilmeleri gerekenleri köşesine taşıdı. İşte Aysoy'un o yazısı:


Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen Mobil Kaza Tutanağı sayesinde tutanak tutma işlemi ortalama 100 dakikadan 5 dakikaya, hasar sonucunun alınması ise ortalama 12 günden 2 güne düşüyor.


Kategorilerden Seçmeler