Ses Masajı Terapisti / Sırma Belin

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sesin şifa gücüyle iyileşme

Yaşamımızda sesler olmasaydı; en sevdiğimiz müziği dinleyemeseydik mesela ya da en sevdiğimiz kişinin sesini duyamasaydık. Dünyaya getirdiğimiz bebeğimizin sesinden mahrum kalsaydık ya da şarkı söyleyemeseydik? Denizdeki dalgaların sesi, yağmur sesi, kuş cıvıltıları hiç olmasaydı. Ne olurdu? Sadece güzelliklerden mi mahrum kalmış olurduk. Ya sesin şifa etkisi!


Sesin şifa etkisini hiç kullandınız mı bilinçli olarak ?

Aslında bilinçsiz olarak sesin şifa gücünü kullanıyoruz

Yere düştüğümüzde, bir yerimizi çarptığımızda acı hissettiğimizde genelde ‘’Ahh, ayyy gibi sesler çıkartırız. Bu sesi niye çıkardığımızı düşündünüz mü peki ? Ya şarkı ve türkülerdeki uzun uzun çekilen ahhhhları ? Bunlar tesadüf değildir çünkü ah sesi kalp çakramızın sesidir.
Her dilde bir acı hissedildiğinde çıkarılan sesler vokallerdir, yani ay, oy, uf ,of ah gibi sesler .Bu seslerin bizi şifalandırma gücü vardır. Yatakta inleyen biri inleyerek acısını hafifletir, doğum yapan kadının bağırması da ondandır.

Acı çektiğimizde ses çıkarmazsak acımızı daha fazla hissederiz, o nedenle ses çıkarmak şifadır.

Çakralarımızın yani bedenimizdeki enerji merkezlerimizin rezonansa girdiği sesler vardır. Uh, ou, o,ah, ay, ey,i gibi (kök çakradan son çakraya kadar olan sesler ) Bu sesleri çıkardığımızda ki buna tonlama denir, belli çakralarımız aktive olur ve kendimizi daha iyi hissederiz. Şarkı söylerken de iyi hissederiz kendimizi çünkü mutluluk hormonları salgılanır bedenimizde.

Neden bazı şarkılarda kendimiz daha iyi ya da daha kötü hissederiz , bunu düşündünüz mü?

Elimizde sihirli bir anahtar var o da kendi sesimiz. Ne yer ne zaman önemli değil onu kullanmak için. Ne kullanım talimatı gerekli ne enerji. Ne yaş sınırı var ne de ülke sınırı. Her yerde her koşulda onu kullanabiliriz. Sesimizle şifalanabiliriz. O değerli anahtarı her an kullanabiliriz. Böylesine değerli ve kolay bir yol varken neden zor olanı seçeriz ?

 

Sevgilerimle

Sırma Belin
Tibet ses çanakları ile ses masajı uygulayıcısı

Benzer Yazılar

  • "Ses masajı" ile gevşemek ve stresi yenmek - Sırma Belin

    "Ses masajı" ile gevşemek ve stresi yenmek - Sırma Belin

    Ülkemizde henüz yaygın olmayan bir Alman yöntemi olan Peter Hess SES MASAJI’nı görenler, çıkan huzurlu sesleri hayranlıkla dinliyor ve kendilerini sese kaptırıp iç huzura kavuşuyor. Dünya sağlık örgütü stresi, 21. yüzyılın…
  • Şifa için şarkı söylemek lazım avaz avaz

    Şifa için şarkı söylemek lazım avaz avaz

    Gelecekte şifanın sadece titreşimlerle gerçekleşeceği görüşünden yola çıkılırsa , şarkı söylemenin önemi daha da anlaşılacaktır; çünkü insan şarkı söylerken yaydığı titreşimlerle kendi kendine rezonansa girer.Bu gerçekleşirken, hem ruhsal hem de…

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler