Ülkemizde henüz yaygın olmayan bir Alman yöntemi olan Peter Hess SES MASAJI’nı görenler, çıkan huzurlu sesleri hayranlıkla dinliyor ve kendilerini sese kaptırıp iç huzura kavuşuyor. Dünya sağlık örgütü stresi, 21. yüzyılın en önemli sağlık tehditi olarak açıklamıştır; gerçi stres aynı zamanda belirli bir ölçüde yaşandığında kişiyi aktive edici olduğundan yararlı da olabiliyor ancak bu durum sürekli hale gelirse ve onu dengeleyen bir durum yaratılmazsa stres insanı hasta ediyor.

Bu durum sadece yetişkinler için değil, aynı zamanda çocuklar ve gençler için de söz konusudur. Stresi yenmek öncelikle spor ve gevşeme ile mümkün olur. Gevşeme iç huzurun oluşmasını bununla birlikte mutluluğu getirir aynı zamanda stresle baş etmeye yardımcı olur. 

Gevşemek için günümüzde birçok yöntem var, bunlardan biri de ses çanakları ile gerçekleşen Peter Hess SES MASAJI'dır.

CANAK2 Bu uygulamada kişi pasiftir, hiçbir şey yapmak ve bir şey bilmek zorunda değildir, sadece uygulamanın tadına varmak durumundadır, gerisi kendiliğinden gerçekleşir. Daha somut ifade etmek gerekirse SES MASAJI uygulamasında ses çanakları kişinin giyinik bedeni üzerine yerleştirilip nazikçe vurulur, çanaklardan çıkan huzurlu sesler ruhu dinginleştirir. Çanaklardan çıkan titreşimler ise bedende dalga dalga yayılır, tüm sıvıları harekete geçirir ve bir masaj etkisi yaratır.

 Peter Hess SES MASAJI, Çok basit gibi gözükse de bu uygulamanın etkisi çok büyük ve çok yönlüdür. Ses ve titreşimler beden, zihin ve ruhumuzu derinden etkiler. Kişi çok kısa bir sürede gevşemeye başlar, nefesi derinleşir, kan basıncı ve dolaşım sistemi olumlu şekilde etkilenir. Her anlamda (beden zihin ruh) bir rejenerasyon söz konusu olur. Kişi kendi içine döner ve kendi ile barışır.

 

ScreenHunter 397 Dec. 03 11.01Belli aralıklarla düzenli şekilde uygulanan Peter Hess SES MASAJI kişinin stresini yenmesini ve daha pozitif bir bakış açısı kazanmasını sağlar. 2007 yılında Almanya'da iki yüz kişiden fazla kişi ile yapılan bir araştırmada bu sonuçlara varılmış ve stresi yenmenin dışında uyku bozukluğu, yaratıcılık, enerjik, zinde olma ve yaşam sevinci gibi konularda da olumlu etkileri saptanmıştır. Ses çanakları ile olan temas çok erken yaşlardan başlamak üzere, yaşam boyu güç ve mutluluk kaynağı olabilir. Anaokulu çağındaki çocuklar ve okula giden öğrenciler bile çanaklardan çıkan seslerden olumlu anlamda yaralanabilirler.

 

Yapılan araştırmalarda her gün düzenli şekilde ses çanakları ile temas halinde olan çocukların stresten arınmış, daha sakin ve daha dengeli oldukları saptanmış. Aynı zamanda daha motive oldukları, konsantrasyonlarının arttığı, daha sabırlı davrandıkları, öğretmen ve diğer yetişkinlerin de aynı şekilde olumlu etkilendikleri gözlemlenmiş.

 

Bir Alman yöntemi olan Peter Hess SES MASAJI uygulaması artık İstanbul'da.

 

Sevgilerimle

Ses masajı terapisti ve kişisel dönüşüm uzmanı

Sırma Belin


Benzer Yazılar

 • Sırma Belin ile ses çanakları masajı...

  Sırma Belin ile ses çanakları masajı...

   Türkiye'de ses çanakları ile ses masajı uygulama çok yeni bir akım olmakla birlikte dünyada bu konuda çok yol alınmış durumda. Özellikle Avrupa'da önemli bir displin olarak görülüyor. Türkiye'de ses çanakları…
 • Şifa için şarkı söylemek lazım avaz avaz

  Şifa için şarkı söylemek lazım avaz avaz

  Gelecekte şifanın sadece titreşimlerle gerçekleşeceği görüşünden yola çıkılırsa , şarkı söylemenin önemi daha da anlaşılacaktır; çünkü insan şarkı söylerken yaydığı titreşimlerle kendi kendine rezonansa girer.Bu gerçekleşirken, hem ruhsal hem de…
 • Sesin şifa gücüyle iyileşme

  Sesin şifa gücüyle iyileşme

  Yaşamımızda sesler olmasaydı; en sevdiğimiz müziği dinleyemeseydik mesela ya da en sevdiğimiz kişinin sesini duyamasaydık. Dünyaya getirdiğimiz bebeğimizin sesinden mahrum kalsaydık ya da şarkı söyleyemeseydik? Denizdeki dalgaların sesi, yağmur sesi,…
 • Oksijen tedavisi ile kronik yorgunluğu yenebilirsiniz

  Oksijen tedavisi ile kronik yorgunluğu yenebilirsiniz

  Sürekli yorgun olduğunu buna ek olarak alerji ve metabolizma sorunları yaşadıklarını dile getiren pek çok insan bulunuyor. Çoğu zaman mevsim geçişlerinden kaynaklandığı düşünülse de, farklı hastalıkların habercisi de olabilir.

Yorum Ekle

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler