Uzm.Dr. Seda Ülgen

Uzm.Dr. Seda Ülgen

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
“Ne kadar ilkel bir dünyada yaşıyoruz, değil mi Will? Ne vahşiyiz, ne de bilge. Arafta kalmak bu dönemin laneti”  dedi Hannibal Lecter. 
         Her yer ve herkes Corona hakkında konuşuyor, yazıyor. Aslında uzun zamandır anlatmaya çalıştığımız şeyler şu anda oluyor, bazen çok fazla aktarmaya çabalıyordum. Ve bir anda anlatmaya çalıştığımız şey oldu ve ben sustum.
Sanırım en zor şeylerden biri yıkabilmek… Kötü olan bir şeyi kolaylıkla yıkarsınız ya da artık isteseniz de kullanamayacağınız bir şeyi…  Ya da başında olan, hiç başlamamış bir şeyi… O yüzden kolay vazgeçebildiğimizi düşünürüz. Ama asıl vazgeçebilmek ve yıkabilmek, hakikatı görebilmek için kendi bildiğiniz doğruları, yıllarca emek verdiğiniz manaları, mekanları yıkabilmekle…
Herkes göç ediyor sanki… Kiminle konuşsam ya sahil kasabasına, ya yabancı bir ülkeye… Küçük yaşlardayken de bu hayalleri duyardım, ama tek tüktü. O hayali kuranların peşine gidip gidemeyeceğini bilmiyorduk.
İlişkilerdeki 7 ölümcül günah yazımın ilk bölümünde mutlu sonla biten masalların, aslında son kısmının huzura erme değil, asıl masalın başlangıç noktası olduğunu anlatmaya çalışmıştım...
Anlaşılmak dünyanın en zor şeyi sanırım. Herkes bir şeyleri anladığını, bildiğini iddia ediyor ama konu insana dair bir şeyler olduğunda işte orada tüm kuramlar çöküyor. Kaos ve kafa karışıklıkları başlıyor. Her şey biraz bulanıklaşıyor.
Farkında mısınız hiçbir masalda veya filmde iki sevgili kavuşunca hikaye devam etmez,” mutlu son” kavuşma anında biter.
Hepimizin aşk, para, kariyer, sağlık gibi bir çok kavramın peşinden koşarken aslında aradığımız şey aslında çok basit. Aslında “Mutlu olma” peşindeyiz. Bazılarınız belki itiraz edeceklerdir, ben insanlara yardım etmenin peşindeyim ya da iyi bir şey üretmenin gibi yanıtlar gelecektir.
En zayıf varlık insan…. Ağır bir söylem belki, ama zayıf işte… Kalbi o kadar kolay kırılıyor ki, bir daha açmaya korkuyor.
Bazen dönemler vardır, elinizi neye atsanız her şey kötüye gider. Sevdiğiniz insanlar, sizi görmüyorlardır. Durumu düzeltmek için çabaladıkça her şey daha kötüye gider, sanki ortalık daha çok dağılır. Size olan bakışlar daha soğuklaşır.
Sayfa 1 / 2

Kategorilerden Seçmeler