2018-2019 Spor Toto Süper lig şampiyonluk tahminimdir. Gelin şimdi bunu neden söylediğimi bir özetleyelim.

Sezonun ilk yarısı kapandı ve M.Başakşehir otuz beş puan ile lider kapattı.

Şampiyonluğun en güçlü adayı hatta en istikrarlı adayı olsa da benim adayım Trabzonspor’ dur. Karadeniz’ in takımı Trabzonspor fırtınanın adıdır. Trabzon uzun süredir  şampiyonluğa hasret bir futbol şehridir. Teknik direktörü Trabzonspor ile özdeşleşmiş hem oyunculuğu hem de teknik direktörlüğü ile istikrarlı ve başarılı bir şekilde yoluna devam etmiş Ünal KARAMAN’ dır.

Trabzonspor kadro yapısı ve son haftalarda aldığı başarılı sonuçlar ile ligin ilk yarısını yirmi dokuz puan ile ikinci olarak kapatmıştır.  İkinci yarıda da bu istikrarının devam edeceğini seyir keyfi yüksek maçlar çıkaracağını ve ligin sonunda şampiyonluk yarışını birinci tamamlayacağı kanısındayım. Başkan Ahmet AĞAOĞLU liderliğinde Ünal KARAMAN yönetiminde ki takım tam bir aile ortamını yakalamış durumda. Bazı olumsuzluklar yaşanmış kadro dışı bıraktıkları oyuncular sonrasında kısa sürede toparlanan ve kenetlenen bir camianın küllerinden doğuşunu izledik. Ünal KARAMAN’ ın hem psikolojik terapisi hem de taktik anlayışı ile ne kadar da iyi bir teknik adam olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Trabzonspor’un oyuncu kadrosu şampiyonluğa fazlası ile yeter. Ekonomik anlamda sıkıntılı dönemlerden geçen bordro mavili ekip’ in şansı ise spor toto süper ligde üç büyükler olarak tabir etiğimiz Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ ın da maddi anlamda zor süreçlerden geçmesidir.

Üç büyükler ara dönem olmasına rağmen henüz transferde durgun günler geçirse de bunun ise en büyük sebebi finansal fair play kriterleridir.

Fenerbahçe’ nin matematiksel olarak şampiyonluk şansının kalmaması Galatasaray’ ın ara dönemde kadrosuna çok ciddi katkılar yapamayacak gibi görünmesi Beşiktaş’ ın ise hem içerde hem de dışarda yaşadığı bir takım sorunlarının olması sebebi ile şampiyonluğa en yakın iki takım M.Başakşehir ve Trabzonspor’ u ön plana çıkarmaktadır.


Bir İstanbul takımı olan seyircisi olmayan klüp hüviyetinde olan M.Başakşehir ekonomik anlamda desteklense de yılsonunda şampiyonluk yarışının birinci sırada tamamlayamayacağı görüşündeyim.

Bu sebeple bir futbol şehri olan hırçınlığını bulunduğu bölgeden alan Karadeniz ekibi spor toto süper ligde benim şampiyonluk adayımdır.

 

Kalan on yedi maç sonunda ligi birinci sırada bitirecek ve yedinci kez bu başarıyı elde edeceği kanaatindeyim. Trabzonspor’ a bu yolda gönülden başarılar dilerim.


Benzer Yazılar

 • Bir Güneş hikâyesi!

  Bir Güneş hikâyesi!

  Akçaabat Sebatspor’ da başlayan Trabzonspor’da başarılarla dolu on beş yıldan sonra hikayesi Beşiktaş’ ta üst üste iki yıl şampiyonluk ve Milli Takım’da dünya üçüncülüğü ile taçlanmış olan
 • Kaybolan Türk Futbolu!

  Kaybolan Türk Futbolu!

  Şampiyonlar ligi ile başlayan Uefa Avrupa ligiyle devam eden ve sadece futbol oyunu olarak Trabzonspor'u ayrı tutacağımız, Süper Ligde mücadele eden takımlarımızın Avrupa arenasında oynadıkları maçlarda puan kaybettiklerini ve futbol…
 • Transferin Şampiyonu Süper Lig

  Transferin Şampiyonu Süper Lig

  Merhaba Futbolseverler,2019-2020 Cemil USTA sezonunda tüm takımlar son ana kadar transferleri gerçekleştirmek için yarıştılar.
 • Avrupa Fatihi Galatasaray!

  Avrupa Fatihi Galatasaray!

  2015 yılından bugüne kadar Avrupa kupalarında boy gösteremeyen Galatasaray görkemli bir açılışa ev sahipliği yaptı. UEFA şampiyonlar ligi gibi üst düzey bir ligde çok iyi bir başlangıç yaparak üç puanın…
 • Uzun bir aradan sonra Ekstra Futbol ile karşınızdayız!

  Uzun bir aradan sonra Ekstra Futbol ile karşınızdayız!

  Futbol severlerle uzun bir aradan sonra her hafta Pazartesi günü saat 21'de TGRT Euro ekranlarında Extra Futbol ile birlikte olacağız. Spor camiasının değerli isimlerini ağırlayacak, gündemi tartışacak ve sorularınızı alacağız! 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler