Finansal Astrolog / Aylin Çetiner

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Finansal astroloji: Robotlar işbaşında!

Geçen haftaki yazımda ön gördüğüm faiz arttırımı piyasanın beklentisinin üzerinde 625 baz puan olarak gerçekleşti. Beklenenin üzerindeki faiz artışı dövizde geri çekilmeye sebep oldu.

Faiz artışı içinde bulunduğumuz koşullarda ekonomiye faydalı olduğu için Borsa’da da Banka Hisseleri’nin öncülüğünde hızlı yükseliş yaşandı, bu hız kısa sürdü çünkü Borsa özünde faizi sevmez, faiz borsanın rakibidir,düşmanıdır.

Haftaya yine Uranüs Mars kare açısı etkisi altında başlıyoruz.

Algotrade sistemlerin çalışacağı, robot programların etkili olacağı bir hafta beklenmelidir.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Ekim ayının ilk haftası başlayacak Venüs'ün Retro harektine kadar rahatız, olumsuz denebilecek bir etki gözükmüyor. Ama 6 Ekim - 16 Kasım tarihleri arasında Venüs Retro hareketindeyken çok dikkatli olmalıyız, o dönem geldiğinde etkilerini sizlerle paylaşacağım.

Risk almak isteyeceğimiz fakat piyasanın yönünü belirlemekte güçlük çekeceğimiz bir haftaya başlıyoruz.

Geçtiğimiz haftanın ilk işlem günü Başak Burcu Yeni Ay’ı ve beraberinde Venüs’ün de Akrep Burcuna geçiş yapması ile başlamıştı.

Akrep Burcu, Venüs’ün hiç sevmediği hatta zararlı olduğu yerdir hatta burada 0-10 derece arasına yerleşen gezegenler tehlikelidir. Venüs bu haftayı tehlikeli olduğu 5-7 derece Akrep Burcu’nda geçirecek bu tehlikeli ve kıskanç Venüs’e, Uranüs ve Mars’ın kare açısı eşlik ediyor. Venüs paradır eşlik eden Gezegenlerin açıları ile de ani ortaya çıkan finansal durumlar yaşatır temkinli olmayı gerektirir.

Bu hafta piyasalarda algotrade sistemlerin etkili olacağı bir hafta beklenmelidir. Gün içi sert iniş ve çıkışları görebiliriz. Çok kademeli alımlar ve satımlar görebiliriz. Alım satım yaparken bu etkiyi mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir.

Tüm risklerine rağmen Borsa İstanbul yatırımcısına kazanma şansı verecektir fakat kaldıraçlı işlem yapanlar ve kredi kullananlar, açığa satış yapanlar için aynı şeyi söylemem mümkün değil onların alanına güçlü konumdaki savaşçı Mars hakim, beraberindeki Uranüs ile kaza gibi nerden vuracağı belli olmaz.

Haftanın kazanç konusunda şanslıları, Burçları ve Yükselen Burçları Boğa ve Başak olanlar olacaktır.

Faiz’i arttırmak, piyasalara güven telkin edecek yapısal değişiklikler olmadan yeterli olmayacaktır demistik. İhtiyacımız olan yapısal değişiklikler kısa vadede bu gezegen etkileri altında muhtemelen gelmeyecektir.

Venüs söz konusu olunca güzellikten bahsetmeden olmaz. Venüs’ün Akrep Burcunda olduğu süre boyunca boyunca estetik operasyonlar gibi güzellik ile alakalı girişimleriniz arzu ettiğiniz sonucu vermeyebilir, bekletmekte fayda var.

Astroloji bize hayatın her alanında olduğu gibi finans konusunda da yol göstermektedir. Hangi dönemde ne yapmanız sizin için kazançlı olacaktır bilebilirsiniz bunun için doğum haritanızı bilmeniz gerekmektedir. Astroloji herkesin burcum dediği 12 Güneş Burcu’nun çok ötesindedir. Tamamen kişiye özel çalişir.

Finansal Astroloji, para kazanacağınız, kaybedeceğiniz dönemleri size gösterir, yatırımlarınıza ve girişimlerinize yön vermenize yardımcı olur.

Acaba sizin Venüs’ünüz Retro mu? Önümüzdeki dönemin kazananı mı olacaksınız? Kaybedeni mi olacaksınız?

Haritanızı bilirseniz sorunun cevabını bilirsiniz.

  

Temkinli olalım

Aylin Çetiner

Finansal Astrolog


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Finansal Astroloji: Hareketli bir hafta!

  Haftaya ülkemizin yöneticilerini temsil eden bölgede Balık burcundaki Ay Neptün kavuşumu ile başlıyoruz. Bu kavuşum ikizler burcundaki Venüs’ e ve yay burcundaki Retro Jüpiter’e 90 derece açı yaparken Satürn ile…
 • Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Finansal astroloji: Cuma günü gelen not indiriminin etkisi!

  Haftaya, Cuma günü gelen not indirimi ve Tacikistan da Çin liderinin gündemi getirdiği Nato benzeri oluşumun Asya ülkeleri için kurulması önerisi ve bunun Rusya tarafından kabul görmesinin etkileriyle başlayacağız.
 • Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Finansal astroloji: Zorlu Haziran!

  Nisan ayı ortalarında Jupiter’in retro hareketine başlaması, ardından Plüton ve Satürn’ün de retro yani geri gidiyor görünen hareketi ile birlikte bizler de hayatımıza yön veren,yaşamımızı etkileyen konuları tekrar gözden geçirmemiz…
 • Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Finansal astroloji: Spekülatif bir hafta!

  Bu haftayı ülkemizin tepe noktasında Ay ve Neptün ile açıp, 12.evdeki Merkür’e Retro Jüpiter karşıtlığıyla kapatacağız.
 • Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Finansal astroloji: Sorunlu dönüşüm!

  Bugün 19 Mayıs 2019, Ulu önder Atatürk’ün Samsuna çıkışının 100. Yılı, bugün sahip olduğumuz özgür hayatımızın başlangıcı. Mars’ın bulunduğu Yengeç burcu etkisiyle de bu önemli günde milli duygularımız yüksek.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN