Roberto Murat Özdemir

Roberto Murat Özdemir

Profesyonel iş dünyasında 20 yıldır varlık gösteren Murat Özdemir,Eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı.


Profesyonel iş yaşamına HSBC Bank' ta başlamıştır. HSBC'de Türkiye'de ilk kez Borsa emirlerinin çağrı merkezi üzerinden iletilmesi ve işleme alınması projesini oluşturmuş ve hayata geçirmiştir.

HSBC' den sonra Dış kaynak hizmeti veren CMC firmasında Çağrı Merkezi üzerinden ilk dış arama ve satış operasyonu kurma, telesatış kalite kontrol ekibini oluşturma hizmetini üstlenmiştir. Türkiye' de ilk kez banka ve finans sektöründe telemarketing projelerin oluşturulmasına öncülük etmiştir. 2007 yılında Chase Call firmasının outsource çağrı merkezini kurmuş ve 2007-2010 yılları arasında firmanın gelişimi, proje oluşturma, operasyon yönetimi ve kurumsal satış alanlarında aktif rol oynamıştır.


Sağlık sektöründe ilk kez çağrı merkezi üzerinden tahsilatlı satış yapılabilir programını oluşturmuş ve sektöre kazandırmıştır. Elde ettiği deneyimleri kurumlarla paylaşmak isteyen Murat Özdemir, 2011 yılından itibaren firmalara destek çalışmalarında bulunmaya devam etmekte ve eğitim alanında da birçok kuruma hizmet vermektedir. Firmalarda genel müdürlük, yönetim, satış, pazarlama, proje oluştura alanlarında danışmanlık ve eğitim faaliyetleri devam etmektedir. Çalışma hayatı boyunca 8 bin personel yönetme şansını yakalamış ve 100'ün üzerinde projelerin oluşturulmasına katkı sağlamıştır.
​Türkiye' nin En İyi Yöneticisi Ödülüne ve Türkiye' nin En İyi İnteraktif Fikir Yöneticisi Ödülüne layık görülmüştür.


Pazarlama, satış, yöneticilik, liderlik, iş geliştirme, proje yönetimi, yeniden yapılanma, büyüme, insan kaynakları ve çağrı merkezi alanların uzmanlaşmıştır.

Halen eğitim, satış, pazarlama, alternatif satış kanalları, çağrı merkezi ve süreç yönetimleri konularında çalışmalarına devam etmektedir. Sektörün önemli mecralarında yayınlanan çok sayıda makalesi ve söyleşisi bulunmaktadır. Murat Özdemir, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bugün hiç firmanın, hiç kimsenin rastgele soğuk satış ya da gönüllü satış  ve takibi gibi verimsiz satış taktiklerine harcayacak kaynağı yoktur.
Vermiş olduğum danışmanlık hizmeti esnasında, katılım sağladığım seminerlerde, birebir firma görüşmelerinde bana gelen soruların başında çağrı merkezi hizmetimizi kendi bünyemizde mi yapalım yoksa dış kaynaktan destek mi alalım yönünde.

Kategorilerden Seçmeler