Fed tutanakları, koronavirüs geçene kadar faiz oranlarının sıfır seviyesinde tutulacağını işaret etti


Aşağıdaki grafik döviz sepetinin(%50USD+%50AVRO) hareketlerini göstermektedir.


Küresel piyasalarda oynaklığı ve korkuyu gösteren VIX Endeksi Mart ayının ortasından bu yana düşüş eğilimi gösteriyor.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakaları, vaka teması olanları, şüpheli vakaları takip etmek için kullanımı zorunlu bir aplikasyon geliştirdiklerini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Vakaları, vaka teması olanları, şüpheli vakaları takip etmek için kullanımı zorunlu bir aplikasyon geliştirdik." açıklaması yaptı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada evde izolasyon kuralına uyulup uyulmadığını…


Boğa piyasasının sonunu tahmin eden Goldman Sachs Stratejisti yatırımcılara krizin etkilerini hafife almamalarını söyledi


Küresel piyasalarda yükselişlerin yanında tedirginlikle birlikte yüksek volatilite öne çıkıyor. BIST 100 endeksi de bu seyirde olurken pozitif görümünü korumaya çalışıyor. Endeks güne %0,11 oranında yükselişle 92.481 puandan başladı.


Dolar/TL Ağustos 2018'de yaşanan kur krizinin olduğu seviyelere gelirken piyasalar corona virüsüne karşı alınan önlemleri takip ediyor.


Corana virüsü krizi sonrasında Merkez Bankası tarafından yapılan 100 baz puan faiz indirimi sonrasında gözler bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarına çevrilmişti. Ancak ne yazık ki Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan 0.49 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kampanyasının dışında faiz indiren hiçbir banka olmadı.


Kategorilerden Seçmeler