Borsa İstanbul yeni haftaya %0.21 oranında yükselişle 100.445 puandan başladı.


Dolar/TL haftaya 5.75 seviyelerinin altında başlarken gözler New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda olacak. Bu hafta iç piyasalarda gündemi belirleyecek bir veri açıklanmayacak.


Fitch/Parker: TürkiyeFitch Ratings’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ülke Notları Grubu Direktörü Ed Parker, "Türkiye geçen yazki finansal krizden toparlanarak ve dengelenerek son derece etkileyici bir şekilde direnç ve esneklik gösterdi” dedi.


ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklendiği gibi politika faizini 25 baz puan düşürmesi ancak faizlerin daha düşürülmesi için gereken eşiği yükselttiğinin sinyalini vermesinin ardından yükselen dolar/TL, bu sabah güne 5.73 seviyesinin hemen altında başladı. Fed tarihin en uzun ekonomik genişlemesini sürdürmek için 25 baz puan ile tahminlere paralel faiz indirim kararı…


Borsa İstanbul FED'in faiz indiriminin ardından yeni günü %0.16 oranında yükselişle 102.097 puandan başladı. 


Küresel petrol fiyatlarının bir anda yükselmesiyle dalgalanan Türkiye piyasalarına dün Fed'den iyi haber geldi. Amerikan Merkez Bankası faizleri 25 baz puan düşürürken ilerisi için daha fazla faiz indirimi gelebileceğinin sinyalini verdi.


Borsa VİOP Teknik Yorumu ve BIST 100 Stratejisi, Gedik YatırımBIST – 30 Yakın VadeEkim vadeli endeks kontratı dün 127,475 ve 129,200 puanları arasında dalgalanarak günü %1,01’lik düşüşle 128,025 uzlaşma fiyatından tamamladı. Vadeli kontrat dün gün içinde havacılık hisseleri önderliğinde son bir haftanın en düşük seviyelerine kadar gerilerken kapanışa doğru Suudi…


Suudi Arabistan'ın petrol üretiminin saldırı sonrası ilk öngörülenden daha kısa sürede eski haline geleceği haberi sonrası petrol fiyatları %5'in üzerinde gerilerken dolar/TL'de bu sabah güne 5.71 seviyesinin hemen altında başladı.


Kategorilerden Seçmeler