A1 Capital Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültenin başlığı "Asya'da ki salgın hastalık, global risk iştahında baskı yaratıyor... "


Dolar/TL güne 5.93 seviyesinin altında başlarken piyasa yurt içinde Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu toplantı özetini izleyecek.


Boğa piyasasının hızlandığı şu günlerde para tutmak oldukça tehlikeli. Borsa sürekli yükselirken yatırım aracı olarak kullanılmayan para değersizleşebilir.


Çin'de ortaya çıkan 2019-nCoV adı verilen corona virüs dünyayı tehdit ederken Asya piyasaları da salgından etkilendi. Yatırımcılar Asya Borsaları'ndan çıkarken ABD ve Alman hazine kağıtlarına yatırım yaptı. Dolar/TL 5.90'ın üzerindeki seyrine devam ediyor.


BIST uzun bir aradan sonra geçen hafta başladığı ralliye devam etti. Endeks dün 122.926 puanla tüm zamanların, 122.620 puan ile de kapanış rekorunu geliştirdi. BIST100 endeksi güne %.0,60 oranında düşüşle 121.886 puandan başladı.


Geçen hafta 5.85 seviyesinin altına gerileyen dolar/TL bu hafta 5.90'ın üzerine çıktı. Gözler Türkiye'den de geniş katılımın olduğu Davos zirvesinde olacak.


Küreselleşmenin yavaşlamasıyla yabancı yatırımlar son on yılın en düşük seviyesine indi. ABD ve Avrupa düşerken Asya yükseliyor


Şeker Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende borsa ve dövizde beklenen seviyeler belirtilirken fırsatlar da inceleniyor.


Kategorilerden Seçmeler