Uzmanlar Bloomberg HT'ye erken seçim kararı sonrası piyasa ve TCMB beklentilerini anlattı 


Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçimin yapılacağını açıklamasıyla birlikte borsa çoştu ve endeks yukarı yön izlemeye başladı. TL ise diğer para birimleri karşısında değerlendi. Uzmanlar seçim kararrını ve piyasalar üzerine etkisini değerlendirdi...


ABD hazine tahvillerine yönelik yatırımcı ilgisi yüksek hedge maliyeti ve doların güçsüz seyrinin etkisiyle azalıyor Japonya'da süper uzun vadeli tahvillere yönelik ilgi yine artıyor.


Erdoğan-Bahçeli görüşmesi öncesinde bankalararası piyasada dolar 4,09, euro 5,06 civarında hareket ediyor.


Erken seçim çağrısıyla birlikte piyasalarda düşüş etkili oluyor


IMF Türkiye'nin bu yıl için büyüme beklentisini yüzde 4,3'ten yüzde 4,4'e çıkarırken, gelecek yıl beklentisini yüzde 4,3'ten yüzde 4'e indirdi.


Dolar/TL geçen hafta Suriye'de yaşanan sıcak çatışma ve uluslararası kriz endişesiyle TL karşısındaki kazançlarının bir bölümünü haftanın son gününde geri vermişti. 4.10 TL bandında yeni haftaya sakin seyirle başlayan kurdaki yatay seyir sürüyor.


Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, "Borsamızdan TOKİ iş birliği ile konut sertifikası dağıtıyoruz. Etnospor Kültür Festivali`ne gelen katılımcıların büyük bir kısmına konutlarının bir kısmını belki hediye edeceğiz, ekonomimizin büyük şirketlerine ortak olma fırsatı sunacağız, bunun altyapısını hazır etmiş olacağız. Hedefimiz, en az gelen konuklara hediyelerle, sermaye piyasaları ürünleriyle…


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN