12 Mart’tan başlayarak bir dizi nedenden dolayı 13 Ağustos’a kadar dolar karşısında yüzde 47.5 değer kaybeden TL, bu tarihten sonra 17 Ekim itibariyle yüzde 31.4 değerlendi


Borsa İstanbul'un yükselişlerde karşılaştığı kar satışları olumsuz algı yaratıyor TEKNİK BAKIŞ Güne pozitif başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki kar satışlarının devamıyla günü %1,03 düşüşle 96.455’den kapattı.


Türkiye-ABD ilişkilerinde ABD'li rahip Andrew Brunson'ın ülkesine dönmesi sonrası beklenen iyimserlik piyasalara yansımaya devam ediyor, uzmanlar bu haftanın en önemli gündem maddesinin ise Merkez Bankası'nın faiz kararı olacağını söyledi.


ABD'li Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasının ardından yönünü aşağı çeviren 5,51’e kadar geriledi. Ancak bu iyimser havanın daha ne kadar devam edeceği merak konusu.


Brunson davası sonra ABD-Türkiye arasındaki siyasi-ekonomik ilişkilerin normalleşmesinden ötürü döviz fiyatları düşüşe geçmişti. Serbest piyasada son durum nasıl?


Dün gün içinde dar bir bantta hareket eden küresel piyasalardaki satış baskısıyla 5.70 civarında seyreden dolar/TL bu sabah güne 5.60 seviyesinin hemen altında başladı.


Akşam saatlerinde ise Dolar/TL ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun "Türkiye'ye uygulanan yaptırımlar konusunda kısa sürece karar vereceğiz" açıklaması sonrası gün içi en düşük seviyesi olan 5.531'e geriledi. Son 11 günde yaklaşık yüzde 15  değer kaybeden dolar/TL,  5,531 ile 10 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesini gördü. Uzmanlar ilk etapta 5,50 seviyesinin…


Dalgalı seyre yönelen Borsa İstanbul 97 bin 900 desteğinin altına sarkılması durumunda kar satışlarını hızlandırabilir


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN