Piyasalar, geçen hafta açıklanan verilerin ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri azaltması ile pozitif seyrederken, bu hafta, ABD Başkanı Trump'ın azil süreci ve ticaret müzakereleri başta olmak üzere yoğun haber akışı takip edilecek.


"Endeks için haber kaynaklı kısa vadeli geri çekilmelerin alım fırsatı oluşturmaya devam edeceğini, yıl içi zirvelerin bulunduğu 106 bin civarının geçilmesiyle birlikte de alımların hız kazanmaya devam edebileceğini değerlendiriyoruz"


Piyasa çarşamba günü Washington'da gerçekleşecek Erdoğan-Trump görüşmesini beklerken dolar/TL 5.78 seviyesinin altında işlem görüyor.


Borsa İstanbul Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım’da ABD Başkanı Trump ile Washington’da görüşeceğinin açıklanması ile günü %2’nin üzerinde güçlü büyümeyle tamamlayarak 103 bin puanı aştı.


Piyasada ciddi bir harekete neden olabilecek önemli bir gelişmenin yokluğunda dolar/TL’de de sakin bir seyir gözleniyor.


Altın son bir ayın en güçlü düşüşünün ardından sakin seyrettiAltın fiyatları, ticaret iyimserliği ile azalan güvenli liman talebi sonrası son 1 ayın en büyük düşüşünü gerçekleştirdikten sonra sakin seyretti.


Borsa İstanbul güne %0.15 oranında yükselişle 100.672 puandan başladı.


TL'de jeopolitik risklerin azalması başta olmak üzere küresel düşük faiz trendinin de desteğiyle iyimser seyir sürerken dolar/TL bu sabah güne 5.76 seviyesinin hemen altında başladı.


Kategorilerden Seçmeler