İstanbul Portföy Yönetici Ortağı Turgay Ozaner Bloomberg HT'ye tekrar erken seçim konuşulmasının piyasa için en kötü senaryo olacağını söyledi 


"Seçim sonrası mükemmel piyasa bekleyemeyiz" Omurga Portföy GMY Aybek Sel seçimler sonrası piyasaların yurt dışı kaynaklı hareket edeceğini ve dalgalanmaların sürebileceğini söyledii


Dolar/TL kuru, Avrupa Dolar/TL kuru, Avrupa Merkez Bankası'nın Haziran toplantısı sonrasında gün içi kayıplarını geri aldı.


BIST 100 endeksi yüzde 1,39 değer kaybederken, avro/TL yüzde 3,60, ABD doları yüzde 3,03 yükseldi. Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 3,19 değer kazanarak 193,80 liraya çıktı.


Seçim sonrasına ilişkin belirsizlikler ve dolarda küresel güçlenme ile kurda yükseliş sürüyor, Fed bekleniyor


TCMB anketi: Dolar/TL TCMB Haziran beklenti anketi: Dolar/TL'de 2018 sonu beklentisi 4.5837


Bu hafta yatırım araçları arasında en fazla kaybettiren borsa oldu. Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,32 azaldı. Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 1,68, dolar/TL de yüzde 2,01 değer kaybetti.


Merkez Bankası'nın dünkü olağan toplantısında beklentilerin üzerinde faiz artışına gitmesi sonrası dolar geriledi. Bankalararası piyasada dolar 4,49, euro 5,30 civarında hareket ediyor.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN