Gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde görülen girişler ve Trump yönetiminin Fethullah Gülen'i iade etmek için çalışma yaptığı haberleri ile dün akşam saatlerinde 5.30'lu seviyelere kadar gerileyen dolar/TL'de olumlu hava devam ediyor.


Borsa İstanbul dar banttaki seyrine devam ediyor. Güçsüz yükseliş hareketleri BİST’e ivme kazandıramıyor. 93 bin 700 puan direncinin aşılması gerektiğine değinen analistler bu seviye aşılmadıkça düşüşlerin gerçekleşebileceğini belirtiyorlar.


Borsa İstanbul güne yüzde 0.25 oranında yükselişle 93 bin 523 puandan başladı


Piyasalar son dönemde Türkiye-ABD ilişkilerindeki iyileşme paralelinde Halkbank konusundaki gelişmeleri izliyor. Dolar/TL bu sabah güne 5.50 seviyesinin hemen altında başladı. Piyasalarda bugün yoğun veri gündemi ve küresel piyasalar takip edilecek.


Endekste 92.200 desteği önemini korumakta. Bu seviyenin üzerinde kısa vadeli dip formasyonu oluşabilecekken, üzerindeki bir kalıcılıkta dünkü en yüksek seviyeyi de içerisinde barındıran 93.100 direnci kırılabilir.


Dolar/TL 5.47 seviyelerinde işlem görüyor Kur yeni güne 5.47 seviyelerinde başladı, ABD enflasyon verisi takip edilecek.


Goldman Sachs'ın ayı piyasası öngörü aracı 1970'lerden bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı


Hazine bu hafta yapacağı altı ihaleden üçünü iptal etmesi ardından, dün gerçekleştirdiği iki ihalede ROT dahil toplamda piyasadan 1.96 milyar TL borçlanırken, tahvil faizlerindeki gerileme devam etti. Dolar/TL bu sabah güne 5.46 civarında başladı.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN