Deniz Delil

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Burçlara özel Nisan ayı yorumu - Deniz Delil

Bahar ayları tazelenme ve yenilenme zamanlarıdır. 5 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşen yeniay, hayata dair yeni adımların atıldığı, atılan tohumların yeşermeye başladığı bir tazelenme sürecini anlatıyor.

Yeniay bir yandan Mart ayının ikinci yarısında gündeme gelen bazı konuları şekillendirmeye başlarken, daha geniş perspektiften bakıldığında, geçtiğimiz yaz ve Ocak ayında hayatımıza giren bir takım konularla da bağlantılı gelişmeler getirebileceğeni söyleyemek mümkün. Yeni ayla birlikte bu süreçlerle ilgili değerlendirmeler yapılırken, bazı kırılma noktaları da yaşanabilir.

Yeni aylar başlangıçları yemsil eder; ancak bu yeni ayın teması bir bakıma, gelinen nokta. Bir yandan yeni başlangıçlar için yola koyulurken, aynı zamanda bir geçmiş gelecek muhasebesi de gündemde. Hayata karşı duruşumuz, yaptığımız işler, birikimlerimiz ve kapasitemizi gözden geçirme ve bütün bunların bize geri dönüşünü değerlendirip, önümüzdeki süreçte yola nasıl ve kimlerle devam edebileceğimize karar verme zamanları. Akılcı davranabilirsek, sağlam bir gelecek ve yaşam planı ve bunlarla ilintili ilişkiler, ortaklıklar ve yol arkadaşlıkları inşa edebilmek adına güzel bir süreç olabilir. Ancak yolumuzda bize eşlik etmeyen, edemeyen veya engel oluşturan işleri, durumları ve kişileri ayrıştırabilmek, seçenekleri daraltıp, fazlalıkları elimine edebilmek önemli.


 

Ayın ortalarından itibaren, 19 Nisan’da gerçekleşecek dolunayın sert etkilerini hissetmeye başlayacağız. Terazi burcundaki bu dolunay, Nisan ayının ikinci yarısında daha gerilimli bir atmosfer getirebilir. Bu süreçte özellikle geçmişten gelen sorunlu konularda çatışmalar, zorlayıcı olaylar, baskı ve mücadele içeren durumlarla karşı karşıya kalmak mümkündür. Bu bakımdan Nisan ayının başındaki yeni ayı verimli değerlendirmek ve olası gerilimlere karşı önlemler alabilmek önemli.

Nisan ayının ilk haftaları, harekete geçmek, planları gerçekleştirmek ve ertelenip, göz ardı edilmiş konuları gözden geçirip, çözüme yönelik girişimlerde bulunmanın olumlu sonuç getirebileceği zamanlar olarak değerlendirilebilir.
Son tahlilde, her şey yerli yerinde, her şey olması gerektiği gibi

Londra’dan sevgiler


Benzer Yazılar

 • 17 Haziran Yay Burcunda Dolunay!

  17 Haziran Yay Burcunda Dolunay!

  Bir süredir çoğumuzun hayatında gerilimler yaratarak seyrine devam eden gökyüzü,
 • 3 Haziran İkizler Burcunda Yeniay!

  3 Haziran İkizler Burcunda Yeniay!

  İkizler burcunda Merkür etkisinin oldukça baskın olduğu bir yeniay geçekleşecek. Genel anlamda, Merkür’ün temsil ettiği akıl, iletişim, eğitim, ulaşım, sözleşme ve anlaşmalarla ilgili konuların gündemde olacağı, yoğun bir yeni ay…
 • 19 Mayıs akrep burcunda dolunay!

  19 Mayıs akrep burcunda dolunay!

  Dolunaylar sonlanma ve sonuçlanma enerjisi taşır. Dolunay ışığı altında, bazı konular aydınlanıp açıklığa kavuşur.
 • 5 Mayıs boğa burcunda Yeniay!

  5 Mayıs boğa burcunda Yeniay!

  Yeniay, maddi ve manevi değerler, güven, huzur, konfor gibi konuları temsil eden Boğa burcunda. Gerçekleştiği konum itibariyle, yeniay etkilerinin iletişim, haberler, eğitim, ulaşım gibi gündemlerle bağlantılı olarak ortaya çıkabileceğini söylemek…
 • 19 Nisan Terazi Burcunda Dolunay!

  19 Nisan Terazi Burcunda Dolunay!

  Gergin açılara sahip dolunay, genel anlamda gerilim ve mücadele içeren sonlanmaların habercisi. Özellikle geçmişten gelen, baskı ve engel oluşturan kronikleşmiş sorunların açığa çıktığı ve bir sonuca ulaşacağı süreçleri ifade ediyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler