Nesrin Dabağlar

Nesrin Dabağlar

İstanbul’da doğdu. İşletme mezunu. 15 yıl Devlet hizmetinde, 15 yıl da sağlık ve eğitim sektöründe çalıştı. 2008 yılına kadar çeşitli sağlık kuruluşlarında ve özel üniversitede yöneticilik, danışmanlık ve halkla ilişkiler görevlerinde bulundu. 2008 yılında, Koçluk, NLP, Hipnoz, Nefes eğitimleri alarak, kişisel gelişim alanında eğitimcilik yapmaya başladı. Ayrıca Milli eğitim Bakanlığı onaylı, Usta Öğreticilik, Halkla İlişkiler, Üst Düzey Yönetici Asistanlığı eğitimleri alarak sektörel donanımını geliştirdi.

 

2000 yılından beri yazdığı popüler bilim araştırma makaleleriyle İndigo Dergisinde yazarlık yaptı. İlk Kitabı; “Çiftin Nefesi- Maye Mira” Sistem Yayıncılıktan 2011’de çıktı.

 

2011 yılında Nefes Akademisi‘ni kurarak, koçluk eğitimleri vermeye başladı. 2012 yılında Neoglance Eğitim Kültür Derneğini kurdu. Çalışmalarını Neoglance adıyla bir marka olarak patentledi. Neoder adıyla bir aktüel kültür dergisi kurarak, kendi dergisinde yazmaya başladı. Halen Neoglance Nefes Akademisinde, Koçluk Eğitimleri ve seminerleriyle çalışmalarına devam ediyor.

 

Eğitim Verdiği Alanlar;
Halkla İlişkiler ve Yönetici Asistanlığı
Motivasyon ve Stres Yönetimi
Duygusal Zeka
Etkili İletişim ve Beden Dili
Öfke Kontrolü
Koçluk Danışmanlığı ve Eğitimciliği
Nefes Tekniklerinin Sektörel Uygulamaları
İletişim ve Empati Teknikleri
Bilinçaltı ve Kişilik Analizleri
Liderlik Danışmanlığı
Regresyon Terapileri
NLP Teknikleri
Düşünce ve Enerji Kullanımı

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bu anı daha önce yaşamıştım… Buraya daha önce gelmiştim… Bu olayı rüyamda birebir görmüştüm…
Son yılların gözde emir cümlesi… Ülkemizde nefes farkındalığının başlaması son on yılın gelişmesi… Yanlış nefes alıp verdiğini fark edenlerin karnını şişirerek nefes alıp vermeye başlaması onların hayatında çok şeyi değiştirdi.
İnsan… Kendini bedenle algılayan, madde boyutuna sıkışıp kalan yaratık. Kadim bilgilere göre cennetten yeryüzüne “DÜŞMÜŞ” bir varlık… Bu düşüşü ve cenneti benliğinden bir türlü silemediğinden, kurtuluşu uğruna halden hale doğru koşturuyor.
Tüm kadınların içinde gizlice yaşayan bir erkek vardır. Hayır hayır, hayallerinizde yaşattığınız O erkekten bahsetmiyorum. Sizin varlığınızı yansıtan gizli erkek benliğinizden bahsediyorum. Bu erkek, ataerkil sistem tarafından hiç çaktırmadan gizlice sizin içinize yerleştirilmiş nöbetçi bir erkektir.
Rüya sırasında neler olur, hangi aşamalardan geçilir, rüyaların görevleri nelerdir, neler hedeflenmelidir, sorularına biraz dikkatimizi yönlendirelim…

Kategorilerden Seçmeler