Borsa'nın tarihi binlerce yılllık geçmişe dayanmakla birlikte biz kısaca önce borsa kelimesinin Latince post, deri çuval anlamına gelen Bursa kelimesinden kaynaklandığına dair genel bir kanı vardır.


Çocukların genel hal ve tavırları için sıraladığımız 'yaramaz, uyumsuz, çok bilmiş' gibi sıfatlar aslında onların içinde bulunduğu duruma dair bir işaret veriyor.


Pul biberi, kararbiber ve arnavut biberi denilince akla yemeklerde kullanımı gelir fakat pul biberi, kararbiber ve arnavut biberin bilinmeyen bambaşka kullanım alanları ve faydaları var. … Bunları sadece yemeklerde mi kullanıyorsunuz?  İşte biberin bilinmeyen kullanım alanları...


Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) tarafından yüz binlerce apartman sakinini ilgilendiren bir açıklama yapıldı. Kanun gereği her yıl Ocak ayında yapılması gereken Kat Malikleri Toplantıları'na katılımın önemli olduğuna dikkat çekilen açıklamada yüksek aidata karşı yapılması gerekenler de aktarıldı.


Miras paylaşımı konusu, mal varlığı sahibi ve mirasçılar arasında oldukça karışık bir hal alabiliyor. Mal varlığı sahibi yaşarken mirasçılar konusunda ayrıma düşebiliyor. Miras ve mirasçı arasındaki ilişkinin kesilmesi ya da istenilen şekilde düzenlenmesi için de yapılması gereken işlemler bulunuyor.


Yeni kanun ile birlikte gayrimenkul satışında eşlerin onayı konusunda değişiklikler oldu. Gayrimenkul sektörünün öne çıkan isimlerinden Hakan Erilkun sizler için yazıyor...


Bütçeniz yeni araç almak veya var olan aracınızı değiştirmek için yeterli değilse, bankaların tüketiciler için sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi imkânlarından herhangi birini seçerek yeni araç sahibi olabilirsiniz.


Merhaba sevgili okurlarım,


Kategorilerden Seçmeler