Yurt dışına para transferi yapmak için ihtiyacınız olan bu BIC ve Swift kodları IBAN veya hesap numarasının yanında mutlaka olması gereken kodlardan biridir.


Jüristokrakrasi, yargıçlar yönetimi anlamına gelir. Demokrasinin aksine, yargıçların oligarşik bir yönetim oluşturmasını tanımlar ve eleştirel bir anlam taşır.


Görme engelliler tarafından kullanılan Braille alfabesi nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır.? Braille alfabesinin mucidi kimdir?


İflas koruma isteyen şirketlerin sayısı giderek artıyor son dönemde artan konkordato taleplerine bir yenisi daha eklendi. İflas koruma nedir? Konkordatodan farkları nelerdir?


Maaşın ne kadarı haczedilebilir? Maaş haczi nasıl uygulanır?” Maaş haczi ne zaman uygulanır? İşte maaş aczine dair bilinmeyenler.


Stagflasyon terimi son ekonomik verilerden sonra tekrar Türkiye ekonomisinin gündem,ine oturdu. Peki stagflasyon nedir,stagflasyon neden olur ve stagflasyonla mücadele yöntemleri nelerdir?


Finansal varlıkların ve menkul kıymetlerin alınıp satıldığı finans piyasaların geneline borsa denir. Borsalarda işlem gören menkul kıymet olarak adlandırlıan bu ürünler şunlardır; Hisse senedi, bono, emtia ürünleri, tahvil, döviz, endeksler ve yatırım fonları...


İpotek yaptırmak çok korkulan bir işlemdir fakat ipotek yaptırılması gereken zamanlarda vardır. Peki ipotek nedir? İpotek yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? İşte ipotekle ilgili merak edilenler...


Kategorilerden Seçmeler