Temel analiz, makro ekonominin temel konularından birdir. Finansal analiz yöntemleribnden birisi olan temel analiz ile borsada işlem gören hisse senetlerinin performansını, yatırım yapılacak ülkede ekonomideki gidişatı, büyümeyi, enflasyonu, kısaca yatırmcıların yatırım yapacakları ülke, ekonomi ve piyasalar ve piyasalar da işlem gören enstrümanlarla ilgili kapsamlı analizini kapsar.


Finans uzmanı olmak için sadece işletme ya da iktisat okumak yeterli değildir. Üstelik bir finansçının çalışabileceği alanlar da sanıldığını aksine çok sınırlı değil, pek çok alanda finans kariyeri yapılabilir. Sen nasıl bir finans uzmanı olmak istiyorsun?


Kabus haline gelen doğalgaz faturalarını düşürmenin pekçok yöntemi var. Uzmanlar doğalgaz faturasını düşürmede en etkili yöntemleri anlattı. İşte doğlagaz düşürmenin etkili yöntemleri... 


Miras paylaşımı konusu, mal varlığı sahibi ve mirasçılar arasında oldukça karışık bir hal alabiliyor. Mal varlığı sahibi yaşarken mirasçılar konusunda ayrıma düşebiliyor. Miras ve mirasçı arasındaki ilişkinin kesilmesi ya da istenilen şekilde düzenlenmesi için de yapılması gereken işlemler bulunuyor.


İnternet, hayatımızı birçok noktada kolaylaştırırken, dolandırıcılar için de kullanışlı bir mecra haline geldi.


Ülke ekonomileri için çok önemli olan ve piyasaları direkt etkileyen cari açık rakamları yada cari denge nedir? Cari açık neden önemli? Türkiye neden cari açık veriyor? Cari açık rakamlarını nasıl izlersiniz? İşte! size cari açık nedir ve nasıl yorumlanır? Cari açıkla ilgili bilmeniz grekenler...


Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine verileceği ifade edilen 3600 ek gösterge nedir? 3000 ek göstergeden farkı nedir ve Ek göstergeler maaşları nasıl etkiler? 


Kredi kartlarının ardından ihtiyaç kredisi borçları için 60 aya kadar yapılandırılması kararı bankaları harekete geçirdi.


Kategorilerden Seçmeler