Memur adaylarına kötü haber: Memur alımı sınırlandırıldı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tasarruf nedeniyle önümüzdeki yıl kamu kurum ve kuruluşlarına geçmiş yıllardan daha az memur alınacağını açıkladı. 

Bakan Albayrak, 2019 yılı bütçe yasa teklifini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sundu.

Albayrak, sunum sırasında 41 sayfalık konuşma metninin tamamını okudu, metnin dışında hiçbir açıklama ya da yorumda bulunmadı. 2019 yılı bütçesinin temel özelliğinin tasarruf bütçesi olduğunu ifade eden Albayrak, “Öncelikle altyapı yatırımlarımız doygunluk noktasında" dedi.

ALIMLAR AZALACAK

Albayrak, tasarrufları yatırım kalemlerinden gerçekleştirdiklerini vurguladı ve kamuya memur alımında da tasarrufa giderek kamuya geçmiş yılların altında personel almayı öngördüklerini açıkladı.

Albayrak'ın tasarrufa gidileceğini söylediği personel, memur ve sözleşmelilerden oluşuyor. Geçen yılın bütçesi sırasında kamuya 74 bin memur alınacağı açıklanmıştı.


Benzer Yazılar

 • 50 bin memur alınacak, başvuruyu kaçırmayın!

  50 bin memur alınacak, başvuruyu kaçırmayın!

  Kamuya; 25 bin 635’i personel, 16 bini polis ve 7 bini mahalle bekçisi olmak üzere yaklaşık 50 bin kişi alınacak. Yeni personel alımıyla ilgili ilanlara çıkıldı. Başvurmak için zaman az,…
 • Kamuya 60 binin üzerinde memur alınacak

  Kamuya 60 binin üzerinde memur alınacak

  Maliye Bakanı Naci Ağbal önümüzdeki yılın mali haritasını çizerken, “2017’de kamuya farklı kanal ve sektörlerden 60 binin üzerinde personel alımı gerçekleştirilecek.” dedi.
 • Engelli memur kontenjanında yeni gelişme!

  Engelli memur kontenjanında yeni gelişme!

  Engelli memur adaylarına müjde! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Soylu;  "İlkokul, ortaokul eğitim seviyesinden bin 220 kişi, ortaöğretim seviyesinden 2 bin 514 kişi, ön lisans eğitim seviyesinden bin…

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN