Körfez ve Arap Dünyası'ndan Türkiye'ye Dev Çıkarma

II. Uluslararası TASCA Forumu "Ortaklık ve Kalkınma"

Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İş Birliği Derneği'(TASCA) nin düzenlediği iş ve kültür forumu, 27 ülkeden 300’ün üzerinde katılımcı ile 20-24 Aralık'ta Antalya'da gerçekleştirilecek. Forumla, yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisinin artması hedefleniyor.

Türkiye; Körfez ve Arap dünyası başta olmak üzere Avrupa, Kuzey Afrika Latin Amerika ve Asya ülkelerinden gelecek yatırımcıları, akademisyen ve gazetecileri ülkeye çekecek önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. II. Uluslararası TASCA Forumu "Ortaklık ve Kalkınma", 20-24 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İş Birliği Derneği’nin (TASCA) düzenlediği forum, 27 ülkeden 300’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilecek. Dünyanın önde gelen iş adamları, sivil toplum, akademik ve medya kuruluşlarının mensupları, düşünce ve araştırma kuruluşunun üyeleri forumda hazır bulunacak. Forum, Türkiye ekonomisine ve iş dünyasına yeni iş kapıları açmak, ihracat ve ithalat imkanları oluşturmak, ekonomik , sosyal, kültürel iş birliği ve ortaklıklar kurmak için zemin hazırlayacak.

 

ANA AMAÇ: YATIRIM ÇEKMEK

TASCA; İslam Dünyası'nın iş adamlarını, akademisyenlerini, gazetecilerini, uluslararası medya kuruluşlarını Anadolu’ya çekmek için faaliyet gösteriyor. Bu doğrultuda ortaklıklar oluşturularak Türk ve İslam dünyası için daha fazla kalkınma hedefleniyor. Antalya'daki forum da; ekonomik, ticari, kültürel anlamda Türkiye’nin zenginliklerinin İslam ülkelerine tanıtılması ve yatırımların artırılması yönünde önemli katkı sağlayacak.

 

15 TEMMUZ'u ANLATACAĞIZ

Konu ile ilgili açıklama da bulunan TASCA Başkanı Dr. Muhammed Adil, "İslam Dünyası'nda Türkiye’nin varlığını daha güçlü hissettirmek, yeni dostlar kazanmak, özellikle hain 15 Temmuz darbe girişimini birinci elden anlatmak ve böylelikle Türkiye-İslam Dünyası arasındaki iş birliğini her alanda güçlendirmek istiyoruz" dedi. TASCA Başkan Yardımcısı Hayrettin Turan da, şunları ekledi: "Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve Islam ülkelerinde konferanslar düzenliyoruz. Özellikle Arap yatırımcıları getirerek, Türkiye'deki iş ve yatırım fırsatlarını analiz ediyoruz. Foruma çeşitli ülkelerden yatırımcıların, gazetecilerin ve akademisyenlerin getirilmesi, iş birliği ve ortaklık kültürünün güçlenmesine de katkı sağlayacak."

 

ELAZIĞ TANITILACAK

II. Uluslararası TASCA Forumu'na, ELAZIĞ BELEDİYESİ ve Sayın Başkanı MÜCAHİT YANILMAZ, ŞEREF KONUGU olarak katılacak, 27 ülkeden 300'den fazla katılımcıya Forum organizasyon komitesi, ELAZIĞ'ı tanıtma fırsatı sunmaktan, Elazığ'ın zengin kültürü, turizmi, tarihi ve yatırım imkanlarını tanıtmaktan ve Uluslararası Foruma katılan misafirlerimize özel bir ELAZIĞ KÜLTÜR GECESI tertip etmekten büyük onur duyacağını belirtti.

II. Uluslararası TASCA Forumu "Ortaklık ve Kalkınma", ulusal ve yerel medya kuruluşlarının yanı sıra, katılımcı ülkelerin medya kuruluşları da forumu takip edilecek.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler