Kar satışı baskısı devam edebilir

BİST'te kar satışı baskısı ilk etapta 101.700’lere kadar devam edebilir


"Güne yatay başlayan BIST-100 endeksi kar satışlarının devamıyla günü %1,09 düşle 102.937’den kapattı. Endeks kısa vadeli ilk yükselen trend desteğini aşağı kırdı. Endeks kısa vadede 104.500 altında kaldıkça yükseliş denemeleri oluşsa da kar satışı baskısının ilk etapta 101.700’lere kadar devam etmesi beklenmektedir. Bu seviye altına ise kar satışların 100.200’lere kadar devamı beklenir. Endeks kısa vadede 101.700 üzerinde tutundukça 104.100-104.500 aralığına doğru tepki yükselişi oluşması beklenir. Kısa vadede bu aralığa yükseliş trade amaçlı satış fırsatı, 101.700 ve altına gerilemeler ise tepki yükselişi için alım fırsatı olarak takip edilebilir.

Endeksin yükselişini güçlendirerek devam ettirmesi için 104.500 üzerinde kapanış görmemiz gerekiyor. Bu seviye üzerindeki kapanışlarda yükselişin 107.500-108.200 aralığına kadar devam etme potansiyeli oluşacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin aşırı satımdan dönerek Sat sinyali oluşturması ve momentumdaki zayıflama tepki alımları oluşsa da kısa vadede kar satışı baskısının devam edeceğine işaret ediyor. Ancak orta vadeli göstergelerdeki güçlü pozitif eğilim olası satışların kar satışı olduğuna ve alım fırsatı oluşturarak yükseliş trendinin orta vadede edeceğine işaret etmektedir. Endeksin güne yatay yakın bir eğilimle başlaması beklenmektedir. Gün içinde tepki yükselişi denemeleri oluşsa da kar satışı fırsatı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz."

ŞEKER YATIRIM


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

 • Finansal astroloji: Leylekler gitme hazırlığında!

  Finansal astroloji: Leylekler gitme hazırlığında!

  Parti bitti, paralar yendi artık herkes masa başına oyunda kalmak için para lazım.
 • Piyasalar bayram sonrası beklentiler, uzman youmları...

  Piyasalar bayram sonrası beklentiler, uzman youmları...

  Uzun bayram tatili sonrası haftaya satıcılı bir seyirle başlıyoruz. Almanya ve Çin’de açıklanan zayıf veriler küresel yavaşlama ihtimalini artırarak hisse senedi ve emtia piyasalarında sert satışlara yol açıyor. Açıklanan veriler…
 • Bilanço hareketi endekse destek verebilir

  Bilanço hareketi endekse destek verebilir

  "Ticaret savaşları ve risk iştahının seyri yakından izlenecek olup aynı zamanda ağırlığı yüksek olan hisselerdeki bilanço hareketi endeks üzerinde etkili olacaktır"
 • Piyasalarda toparlanma çabaları…

  Piyasalarda toparlanma çabaları…

  Dünya piyasaları kara Pazartesi sonrası yaralarını sarmaya çalışıyor. Çin’in renminbide kontrolsüz düşüşe izin vermeyeceği sinyali ve Trump’ın ekonomi danışmanı Kudlow’un ABD – Çin görüşmelerinin Eylül ayında devam edebileceği açıklaması üzerine…
 • Borsa bu hafta ne olur, beklentiler...

  Borsa bu hafta ne olur, beklentiler...

  100.650 desteğinin de kırıldığı endekste bu seviye altında kalındığı sürece negatif görünümün ve satış baskısının devam edebileceği değerlendiriyoruz"

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler