JP Morgan Merkez Bankasından faiz artışı bekliyor!

J.P.Morgan yayımladığı raporunda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) 24 Temmuz’daki para politikası toplantısında bankanın bir hafta vadeli repo faizinde 125 baz puan artırıma giderek faizi %19 seviyesine çekebileceğini açıkladı.

 

Faiz artış beklentisine gerekçe olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni kabinesinin yeniden kredibilite oluşturmak ve ekonominin derin temelli sorunlarına değinmek için sıkı çalışması gerektiğini belirtirken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından gelen ilk yorumların cesaret verici olduğunu açıkladı.

JPMorgan: Gelişen ülke hisselerinde domino taşı riski! TIKLAYIN!

TCMB Yine Beklentileri Aşabilir

TCMB’nin, yatırımcı güveninin yeniden kazanılması ve ihtiyaç duyulan parasal sıkılaştırmaya gidip gitmeyeceğine dair ilk gerçek testin 24 Temmuz’daki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı olduğunun uyarısında bulunan JP Morgan, TCMB’nin son üç hamlesinde yaptığı gibi 75 baz puanlık beklentinin üzerine çıkabileceği vurgulandı.

JP Morgan Merkez Bankasından faiz artışı bekliyor! TIKLAYIN!

Büyüme Tahmininde Revize

Uluslararası yatırım bankası JP Morgan daha önceki analizinde Türkiye için yıl sonu enflasyon beklentisini yükseltirken, Türk ekonomisi için 2018 büyüme tahminini %3.8’den %3.7’ye revize etmişti. Bankanın 2019 için büyüme beklentisi ise %2.8


Sayfada bulunan bilgiler tavsiye veya yönlendirici niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Benzer Yazılar

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN