İş görüşmesinde nasıl giyinmelisiniz?

İş görüşmelerinde ilk izlenim bildiğiniz üzere çok önemli. İlk izlenimde ise hal tavır kadar giyim de çok etkili. Peki iş görüşmesinde ne giymeli?

Giyeceğiniz kıyafet, iş görüşmesine gittiğiniz firmanın, şirketin ya da küçük işletmenin konseptine uygun olmalı. Ciddi ve masa başı işlerde çalışacaksanız ceketler ve kalem etekler tam size göre. Simsiyah giyinmekten kaçının, mavi yeşil gibi doğal tonlar kullanın ama kombinlemekte zorlanırım diyorsanız siyahı ve beyazı beraber kullanabilirsiniz. Eğer yaratıcı bir işte uğraşacaksanız o zaman yaratıcılığınızı ortaya koymanız gereken bir stil ile işvereninizi işin hakkını verebileceğinize ikna edebilirsiniz. Tabii ki yine de çok sıra dışı olmamakta fayda var.

 

MAKYAJA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN İPUÇLARI

Makyaja gelirsek, iş görüşmelerinde ne kıyafetiniz ne de makyajınız sizin önünüze geçmemeli. Asıl konu sizsiniz. O nedenle makyajınıza dikkat edin ama kendinizle yarıştırmayın. Doğal tonlarda, toprak tonlarında bir makyaj kurtarıcınız olacaktır. Çok koyu renk rujlardan kaçının. Hem sürmesi zor hem de sizi fazla vamp gösterir. Nude tonlarda rujlar ve şeftali tonlarında bir allık işinizi görecektir. Eğer kontör uygulaması yapıyorsanız çok keskin olmamasına oldukça yumuşak ve doğal kalmasına özen gösterin.

Saçlarınız mümkünse düzgünce toplu olsun. Yüzünüzü kapatan saçlar kendinizi saklamak istediğinizi hissettirir ve işvereninize özgüvensiz olduğunuzu düşündürebilir.

Bunların hepsinin yanında temiz olmaya, temiz ve ütülü kıyafetler giymeye özen gösterin.


Benzer Yazılar

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN