Mutsuz bireyler olarak yaşamımızı geçirmek istemiyorsak önce özgürleşmemiz, kalıpları kırmamız gerekir. Sınırlarını aşmak hayaller ve özgüvenle olur. Çocuklarımızı formüllerle boğup, ezberlerle zihinlerini örümcekleştirdik. Zekalarını kullanmalarına hayallerinin peşlerinden gitmelerine izin vermedik .Özgüvenlerini yok ettik...


Kız İsmet, Marmara Kazım, Vagon Necmi, Komodin Bahattin, Gardrop Fuat, Gerzek Hamdi, Şişçi Coşkun, Sansar Selim, Bombacı Mülayim, Manyak Rıfat gibi birbirinden komik lakapları hayatımıza sokan…


AKP tarafından TBMM'ye verilen yeni torba yasa teklifinde, Türkiye'deki sığınmacılara ilişkin de hükümler yer alıyor. Buna göre kaçak göçmenlere ev kiralayanlara ceza kesilecek.


8 Eylül 1999 ve öncesinde sigortalı olan bir kişi 15 yıl, 3600 günle istifa ederek, kıdem tazminatını alabilir.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, 1000 ASDEP personeli alımı için başvuruların yakında başlayacağını duyurdu.


Diyelim ki, A şirketinin açık bir pozisyonu için adaysınız ve insan kaynaklarının ilgili personeli ile mülakat aşamasına geldiniz. Güzelce giyindiniz, saçınıza çeki düzen verdiniz (veya hafif bir makyaj yaptınız), hunharca parfüm sıktınız ve erkenden mülakatın yapılacağı yere geldiniz.


Performans Fransızca kökenli bir kelimedir. Kelimenin sözlük anlamı; 1.Yapılan iş, uygulama, icraat 2.Herhangi bir olayı veya durumu başarma isteği ve gücü  3.Kişinin yapabileceği en iyi derece 4.Herhangi bir eseri, oyunu, işi vb. ortaya koyarken gösterilen başarı olarak ifade edilmektedir (Türk Dil Kurumu Sözlüğü). 


Uzun yılardır süre gelen ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı durulacağa benzemiyor. Küresel ekonomi bu sürtüşmeden 2020 yılında 700 milyar dolar zarar görebilir.


Kategorilerden Seçmeler