Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde birçok iş yeri kapandı ve çalışanlara ücretsiz izin verildi. İzin süresince maaş alamayacak çalışanları sevindiren haber ise Berat Albayrak'tan geldi. Albayrak, ücretsiz izin maaşı verileceğini duyurdu. Peki kimler ücretsiz izin maaşı alacak ve kaç para ödenecek?


Sıra dışı zamanlar yaşıyoruz hepimiz. Birimizin diğerine böyle zamanlarda şunları yapmalısın diyecek kesin cümleleri yok. Dileklerimiz, niyetlerimiz ve iyi enerjimiz var elimizde ve onları sıkı sıkıya tutacağız.


Japon iş dünyası Toplum 5.0’da geçerliğini korumak adına iş modellerini baştan sona yeniliyor.


Uzun süredir sosyal medya mecralarını kullanıyorum. İşim gereği paylaşımların aldığı tepkileri analiz ederim.


İşe alım süreçlerini bir engel olarak görmek, elbette her zaman işi zorlaştırır. Zorlu mülakat etaplarını avantaja dönüştürmeye ne dersin? İşte, mülakatları lehine çevirmeni sağlayacak birkaç püf noktası…


16 yaşındaki genç yazılımcı Liam Rosenfeld ile bir araya gelen Apple CEO'su Tim Cook kodlama alanında yetkin hale gelmek için 4 senelik üniversite eğitimine gerek olmadığını belirterek "Bence bu eski ve geleneksel bir yaklaşım. Erken yaşlarda kodlama eğitimi verip lise çağında zorluk seviyesini artırabiliriz" dedi. Cook daha önce de gençlere…


Dijital Hizmet Vergisi Başlığı okuduğunuzda ilk aklınıza gelen internet üzerinden yapılan harcamalara getirilen yeni bir vergi düzenlemesi olabilir. Fakat durum tam olarak öyle değil.


Bundan tam 418 gün önce doğdum. Ciyaklayarak, ağlayarak ve bolca kötü sözler söyleyerek doğdum. 12 Kasım 2018 benim tekrardan doğduğum gün olarak tarihe geçti.


Kategorilerden Seçmeler