Bundan tam 418 gün önce doğdum. Ciyaklayarak, ağlayarak ve bolca kötü sözler söyleyerek doğdum. 12 Kasım 2018 benim tekrardan doğduğum gün olarak tarihe geçti.


Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) 35 adet mühendis alacağını duyurdu. Basın İlan kurumu Resmi portalı ilan.gov.tr'de yayımlanan ilana göre DSİ DMK 4/A maddesine göre mühendis istihdam edecek. Yayımlanan ilan ile başvuru şartları da belirlendi.


Akıllı çalışmaktan geçiyor. Çalışırken mola vermek için düzenli olarak zaman ayırıyor musunuz? Bu konudaki davranışınız sezgisel mi, planlı mı? Her nasıl olursa olsun, uzun süre mola vermeden çalışmaya kaptırma eğilimindeyseniz, sanılanın aksine, aslında iyi yapmıyorsunuz, araştırmalara göre…


Girişimcilik alanında giderek artan bir hareketlilik söz konusu. Bu ilgi genç girişimcilere de cesaret veriyor. Eğitim, networking geliştirme, mentorluk ve ofis gibi olanakları sağlamak üzere birçok banka da kuluçka merkezi oluşturdu.


Daha en başında sorunlu bir durumla karşı karşıyayız. Alışık olduğumuz tanımı ile bir organizasyonu geliştirmek hedeflere dayalı bir yaklaşımdır. Halbuki hedef yine bildik tanımı gereği durağan, sabit bir noktayı işaret eder.


Yeni yıla giremeye saatler kala Zamanı yeni yılda daha iyi planlayabilmek ve bildiğimiz ancak önemsemediğimiz bir çok konuyu sizlere hatırlatmak için kısa ve keyifli bir Zaman ve Zaman Yönetimi yazısını sizler için kaleme aldım. Keyifli okumalar dilerim;


Ar-Ge faaliyetleri, inovasyonel çözümler ve yazılım yapanlar reel olarak imalat yapanlar kadar destek görmek istiyor. Devlet destekleri sistemiz de son yıllarda bir çok değişiklik yapıldı. Henüz tam olarak dijital dönüşüm alanlarındaki girişimciler destekleniyor diyemesek de iyi gelişmelerde oluyor.


Asgari ücrete yapılan yüzde 15 zam, çalışanların kıdem tazminatını da artıracak. En düşük rakam 2.943 liraya, tavan fiyat ise 6.699 liraya çıkacak.


Kategorilerden Seçmeler