Bir çok gizemli hikayeyi barındıran “Scandal of Father Brown” adlı kitabında İngiliz yazar, düşünür ve gazeteci G.K. Chesterton okuyucusunu pek çok konuda düşünmeye teşvik eder.


Çalışan Bağlılığı Nedir? Çalışan bağlılığı, bir şirketin çalışanlarına yaptığı yatırımın karşılığında, çalışanda oluşan aidiyet duygusunun ölçüsüdür. Bağlı çalışanlar bir şirketin geleceğini önemser, çünkü ona katkıda bulunduğunu düşünürler.


Milattan önce beşinci yüzyılın ve epistemolojinin (bilgi bilim) efsanevi ismi Sokrates’in en bilinen sözüdür, senden seni alsa da her seferinde okumak ayrı bir keyif verir insana:


İş hayatında başarılı olmak ve yükselmek için bazen ülke değiştirmek şart. Bu konuda en iyi 10 ülkeyi tanıyalım.


İçinde bulunduğumuz evrenin, yaşamın, toplumun ve hatta bireyin üzerine düşünmenin ve yorumlamanın oldukça keyifli bir yöntemini sunan diyalektik, varlığın sürekli olarak bir değişim ve akış halinde olduğu ön-kabulünden hareket eder.


İyibiriz’le Sınırlarını Aşan Lider Sohbetleri Konuğumuz: Dr. İzzet Memi 


Ekonomik kriz firmaları işçi maaşlarını dahi ödeyemeyecek duruma düşürdü. Patronların ödeyemediği maaşların 3 ay süreyle fondan ödenmesi için çıkarılan düzenleme yetersiz kalınca süre 3 ay uzatıldı.İşte detaylar...


Maaşlar, ülkeden ülkeye ve hatta aynı ülke içinde bile şehirden şehre büyük ölçüde farklılık gösterebiliyor. Ancak bazı meslekler var ki onlar, dünyanın hemen her yerinde dolgun bir maaşa sahip. İşte o meslekler…


Kategorilerden Seçmeler