Kıdem Tazminatı Fonu ile birlikte Garanti Fonu kurulması da masada. Çalışanın bir günlük hakkının bile heba olması önlenecek.


İşten ayrılanlar veya ayrılmayı planlayanlar, kullanılmayan izin parası, ihbar tazminatı ve kıdem tazminatı ile diğer tazminatlar için ne kadar vergi kesintisi yapılır, bu konudaki sorular daha da arttı. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç, milyonlarca çalışanın merak ettiği, işten ayrılırken yapılan ödemelerdeki kesintileri yazdı.


Resmi tatil günlerinde çalışan işçilere ek ücret ödenmesi kanunu bir zorunluluk. Sözleşmesinde aksi bir hüküm yoksa işçiler resmi tatillerde zorla çalıştırılamaz.


Aralık.2018’de gazetelerde yayımlanan haberlere göre "Anonim şirketlerde 294, limited şirketlerde 552'ye, toplam 846 firma Korkordato ilan etti.”


İşe yeni alınan bir personeli işe başlatmak duyarlılık gösterilmesi gereken önemli bir konu...


İşe alım süreçlerini bir engel olarak görmek, elbette her zaman işi zorlaştırır. Zorlu mülakat etaplarını avantaja dönüştürmeye ne dersin? İşte, mülakatları lehine çevirmeni sağlayacak birkaç püf noktası…


Maaşlar, ülkeden ülkeye ve hatta aynı ülke içinde bile şehirden şehre büyük ölçüde farklılık gösterebiliyor. Ancak bazı meslekler var ki onlar, dünyanın hemen her yerinde dolgun bir maaşa sahip. İşte o meslekler… Hangi şehirde yaşarsanız yaşayın hayalinizde dolgun maaşlı bir iş varsa, meslek seçiminde bulunurken bu detayı dikkate alabilirsiniz! PayScale.com’dan…


Teknoloji öncüsü Mitsubishi Electric, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sosyal Aktiviteler Kulübü “Mühendislik Fakültesi Pazarlama Topluluğu” tarafından organize edilen “Mühendis Kafası” etkinliğinde genç mühendislere pazarlama ve marka yönetiminin püf noktalarını anlattı.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN