Sosyal medyada banka isimlerinin kullanıldığı dolandırıcı hesapların sayısı hızla artıyor. Ekonomik krizin yaşandığı bu dönemde özellikle bankaların isimlerinin kullanılması ise dikkat çekiyor.


İşyeri sahibi, çalışanların bilgisayarında inceleme yapabilir mi? Bu sorunun yanıtını Cem Kılıç Milliyet'teki yazısında veriyor. İşte Kılıç'ın o yazısı:


İŞKUR üzerinden 5 bakanlık ve 31 kamu kurumunun personel alım ilanları yayımlandı. Memur olma hayali kuran binlerce kişi DPB personel alım ilanlarına İŞKUR üzerinden ulaşabiliyor.


Zincir marketlere satılan ürünlerin kâr marjındaki düşüş, akaryakıt nedeni ile artan lojistik giderleri ve kredi maliyetlerindeki yükseliş, şirketlerin mali dengesini bozmaya devam ediyor.


Tüm sektörlerde artan mobbing ve beraberinde satış baskısı bankacılık sektörü çalışanlarını isyan etiriyor. Sektör çalışanlarının paylaştığı bilgileri paramedya.com köşesine taşıdı. Özellikle finans sektöründe strese bağlı yaşanan beyin kanaması ölümlerinin arttığı iddiaları dikkatleri bu sektöre ve çalışanların üzerine çekti...


Yeni iş kanununa göre ihbar sürelerinin hesaplanması ve ihbar tazminatının hesaplama formülünde küçük nüanslarla değişiklikler var. İşte ihbar süreleri ve ihbar tazminatının hesaplama formülü


Yargıtay, çalıştığı kurumun başka bir şubesine tayin edilen işçinin istifası hâlinde kıdem tazminatı hak ettiğine hükmetti


İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, İstanbul Sanayi Odası (İSO) meclis toplantısında, bankacılık sektörüne ilişkin eleştirilere yanıt verdi.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN