Yazı başlığının Murakami kitapları gibi olmasını istedim çünkü bilmiyorum başladığım bu yazının sizi tatmin eden bir sonu olur mu…


İnsanların robotlaştığı ve robotların insanlaştığı bir gelecek kapıda, peki YA BİZ hazır mıYIZ?


KOSGEB 1990 yılında kurulmuş ve yıllardır hem işini geliştirmek isteyen hem de kendi işini kurmak isteyen girişimlere destek vermektedir. 2015 yılından bu yana içerisinde fiilen yer aldığım girişimcilik ve devlet destekleri ekosistemleri ile ilgili ciddi yanılgılar mevcuttur.


Tarım toplumunda hep bir arada yaşayan aile fertlerinden erkeklerin, endüstriyel üretimle beraber evden ayrılması ve sonrasında hizmet sektöründe kadın çalışanların da artmasıyla birlikte farklı mekanlarda gününü geçiren çift-kariyerli aile yapısı ortaya çıkmıştır.


Bugün dünya çapında üç tehdit ile karşı karşıyayız: nükleer bir kaza ya da savaş sonucunda yok olma tehlikesi, dünya çapında bir bela ya da ekolojik bir felaket tehlikesi ve giderek derinleşen bir liderlik krizi.


İşçinin ‘kırmızı çizgi’ çektiği, işverenlerin soğuk baktığı kıdem tazminatı YEP’ten çıktı. Kıdem tazminatı ile ilgili tek satırın yer almadığı yeni YEP’e köle işçilik diye bilinen esnek çalışma girdi.


Ülkemizde bazı meslekler için erken emeklilik imkanları var. Yıpranma; prim gün sayısını artırırken, işe başlangıç tarihini yani emeklilik yaşını da geriye çekiyor. Peki işe başlangıç tarihinin önemi nedir? Her meslek için süre sınırı var mı? Yıpranma payı kimleri kapsar?


Günümüzün hızla değişen iş yaşamında şirketlerde yaşanan çatışmaları çözmek başlı başına bir süreç haline gelmeye başladı. İngiltere merkezli bir uzmanlık kuruluşunun yaptığı araştırmaya göre; İngiltere’de her 10 çalışandan dördü son bir yıl içinde çalıştığı firmada bir çatışma yaşadığını belirtmiş.


Kategorilerden Seçmeler