Yargıtay, vardiyalı çalışma yapılan bir iş yerinde işçinin sürekli olarak gece postasında çalıştırılmasının yasaya aykırı olduğuna hükmetti.


Üniversiteler öğretim görevlisi almak için ilan açtı. Başvuru detayları belli oldu.


İyibiriz’le Sınırlarını Aşan Lider Sohbetleri ile amacımız; Liderlerimizin hikayelerinden ilham alarak toplumun gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunmak.


Sosyal Güvenlik Kurumu, 'İşte Anne Projesi'ne katılanlara ayda 2400 lira maaş veriyor.


Sağlık Bakanlığı kamuda yapacağı atamalar için Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) ek olarak, adaylarla mülakat uygulamasını da hayata geçirmeyi planlıyor. Ancak meslek örgütleri ve atanamayan yüz binlerce sağlıkçı mülakat uygulamasına karşı çıkıyor.


Memuriyetten, işçilerin kıdem tazminatı almasını gerektirecek bir sebeple ayrılanlar, istifa sonrası Bağ-Kur’lu veya SSK’lı olarak çalışsalar bile memur olarak geçirilen süreye ilişkin ikramiyelerini alabilirler.


Türkiye İş Kurumu (İŞKUR),geçen yıl kasım ayında yayımladığı bir yönetmelikle üniversiteli gençlere yönelik yeni bir program başlatma kararı aldı.


16 yaşındaki genç yazılımcı Liam Rosenfeld ile bir araya gelen Apple CEO'su Tim Cook kodlama alanında yetkin hale gelmek için 4 senelik üniversite eğitimine gerek olmadığını belirterek "Bence bu eski ve geleneksel bir yaklaşım. Erken yaşlarda kodlama eğitimi verip lise çağında zorluk seviyesini artırabiliriz" dedi. Cook daha önce de gençlere…


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN