Internet icat oldu müzik daha da keyifli hale geldi. Bugün dünyanın en ücra köşesinde yaşayan bir sanatçının farklı enstrümanlarla ve farklı ritimlerle yaptığı müzik bugün internet sayesinde anında müzik severlerle buluşuyor.

Geçenlerde bir anket gözüme çarptı; Türkiye'de 26 üniversiteden, 2 bin 806 öğrenciyle yapılan araştırmada, gençlerin interneti daha çok eğlence amaçlı kullandığı ortaya çıkmış. Hatta konuya ilişkin olarak Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birol Gülnar, Türkiye'de üniversite öğrencilerinin internet kullanımını analiz etmiş. Analizinde internet kullanımında ilk sırada iletişim amaçlı mesajlar geliyor ama müzik dinleme amaçlı kullanım da ilk sıralarda yer alıyor.

Bir sanatçı olarak gençlerin müzik dinlemek amaçlı olarak da interneti kullanmaları, dünyanın öbür ucundan amatör olarak paylaşılmamış farklı kültürlerin eserlerine ulaşabilmesi açısından büyük şans olarak kabul ediyorum. Tabi Anadolu’daki genç arkadaşlarımın da kendilerini ifade etmeleri açısından internet ve internet üzerinde çalışan Youtube gibi uygulamalar da hakikaten çok iyi. 

Yine internet üzerinden yetenekli arkadaşlarımız, online müzik dahi yapabiliyor. Sanatçı arkadaşlar, uzak illerde hatta dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan insanlar internet üzerinden bir araya gelebiliyor. Bu açıdan internetin müzik dünyasına katkısını takdir ediyorum. 


Benzer Yazılar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

  DEYADER 

 

 

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler