İKAMİD çalışma hayatına yeni bir soluk getiriyor!

İnsan kaynakları alanında faaliyet gösteren yönetici ve uzmanların yanı sıra, çalışan ve şirket bazında insan kaynakları danışmanlarının bir araya gelerek oluşturduğu İnsan Kaynakları Mesleki İşbirliği Derneği (İKAMİD), faaliyetlerine başladı. İKAMİD’in Geçici Yönetim Kurulu Başkanlığına Nesrin Fırat Başkan Yardımcılığı görevlerine ise Ayhan Özekin ve Engin Erdaş atandı.

İnsan kaynakları alanına yeni bir renk ve soluk getirme amacıyla kurulan İKAMİD, zorlu piyasa koşullarında mücadele eden şirketlerin insan kaynakları uygulamalarının, değişen ve gelişen küresel bakış açıları ile bütünleşmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Kamu kurumları ile yürütülmesi planlanan çeşitli projeler ve yaratılacak gelişim fırsatları ile şirketlerin ve çalışanların değerli bir paydaşı olmak, İKAMİD’in kuruluş amaçları arasında yer alıyor. Dernek, değeri giderek artan insan kaynakları mesleğine adım atmaya çalışan, yeni veya deneyimli tüm sektör paydaşları ile işbirliği içinde çalışmalar yapmayı planlıyor.

İyiniyetli ve işbirliğine açık bir oluşum olarak dikkat çeken İKAMİD, önümüzdeki dönemde Türkiye genelinde yaygınlaşmayı ve hem mesleki alanda hem de Sosyal Sorumluluk alanında gerçekleştireceği projelerle adından söz ettiren bir Sivil Toplum Kuruluşu olmak istiyor.

 


Benzer Yazılar

 • İş görüşmesinde etkileyici olmanın ipuçları

  İş görüşmesinde etkileyici olmanın ipuçları

  Adaylar için iş görüşmeleri son derece stresli geçerken İK tarafında süreç tamamen farklı. Bazen gün içinde birkaç görüşme birden yapan, gerçekten fark yaratan o çalışanı arayan İK uzmanının dikkatini çekmek…
 • İş yerinde mobbing adli suçtur

  İş yerinde mobbing adli suçtur

  İş yerinde yaşanan her olay mobbing midir? Çoğu zaman mobbing ile çalışanlara zarar veren diğer davranışlar birbirinden ayrılamamaktadır. Psikolojik taciz yani yıldırma kavramı, çatışma ve şiddet birbirinden farklıdır.
 • DİTAŞ stajer mühendis geliştirme programı (PEP)

  DİTAŞ stajer mühendis geliştirme programı (PEP)

  Ditaş İnsan Kaynakları olarak 45 yıllık bilgi ve birikimimiz ile geleceğin mühendislerini yetiştirmek ve insan kaynağı oluşturmak amacıyla bu yıl Ekim ayında PEP Stajyer Mühendis Geliştirme Programı’nı başlattık.
 • Mülakatta başarılı olma

  Mülakatta başarılı olma

  İş görüşmelerinin hem aday hem de mülakatı yapan kişi için oldukça stresli bir konusu olan mülakatlarda, mülakatı yapana sizi önemsiyorum mesajı çok önemlidir. Görüşmeci mülakatın başından kırmızı kart almadan mülakatı…

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN