HGS hesap bakiyesi sorgulama nasıl yapılır?

HGS hesap bakiyesi sorgulama nasıl yapılır konusunu yetesiz bakiyeler yüzünden cezalı duruma düşmek istemeyen okuyucularımız tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Otoyol ve köprülerden hızlı geçiş için kullanılan “Hızlı Geçiş Sistemi” yani HGS bakiyesinin nasıl sorgulanır. İşte detaylar…

HGS BAKİYE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

HGS Sorgulama

HGS bakiye sorgulaması için 4 farklı seçenek vardır;

1- e-devlet üzerinden; kişisel e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra, e-Hizmetler bölümünden PTT Genel Müdürlüğü bağlantısı açılır. Ardından “Hızlı Geçiş Sistemi Hesap Bilgileri” bağlantısına tıklayarak kolaylıkla HGS bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2- Telefon ile; telefon aracılığı ile HGS bakiye sorgulaması yapmak isteyenler, 444 1 778 ya da 0580 460 60 60 numaralı telefonları arayarak bilgilerini vermeleri halinde HGS bakiye sorgulamasını yapabilirler.

3- PTT aracılığı ile; PTT üzerinden HGS hesap sorgulamasını yapmak için; PTT internet sitesi üzerinden, “HGS bakiye sorgulama” sayfasına tıkladıktan sonra aracın plakası, vergi numarası, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası bilgilerinden birisi ile sorgulamayı kolaylıkla yapabilirler.

4- Bankalar üzerinden; HGS hesap sorgulamasını bankalar üzerinden yapmak isteyen araç sahipleri ise, bu işlemi müşteri temsilcileri, şubeler ve mobil uygulamalar aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

 


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler